Accessibility Checker Pro 1.16.0 - en to da translation catalogue (280 entries)

en: %1$d - %2$d of %3$d Issues
da: %1$d - %2$d af %3$d problemer

en: %1$s %2$s will be checked.
da: %1$s %2$s vil blive kontrolleret.

en: %1$s (More than %2$s)
da: %1$s (mere end %2$s)

en: %1$s or %2$s
da: %1$s eller %2$s

en: %1$s pages were checked successfully out of %2$s total pages.
da: %1$s sider blev kontrolleret succesfuldt ud af i alt %2$s sider.

en: %s Edit
da: %s Rediger

en: %s Fix
da: %s Ret

en: %s View on page
da: %s Vis på side

en: %s is locked
da: %s er låst

en: %s pages failed to complete scanning.
da: %s sider kunne ikke fuldføre scanningen.

en: (Empty Title)
da: (tom titel)

en: (No Title: %d)
da: (ingen titel: %d)

en: (opens new window)
da: (åbner nyt vindue)

en: *** Skipping post %s:REDIR OR ERROR
da: *** Springer over indlæg %s:OMDIRIGERING ELLER FEJL

en: <strong>Date:</strong> %s
da: <strong>Dato:</strong> %s

en: <strong>Ignored by:</strong> %s
da: <strong>Ignoreret af:</strong> %s

en: About the %1$s %2$s
da: Om %1$s %2$s

en: Accessibility Checker Documentation
da: Accessibility Checker Dokumentation

en: Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
da: Accessibility Checker Dokumentation (åbner i nyt vindue)

en: Accessibility Checker Pro: A required parameter is missing.
da: Accessibility Checker Pro: En påkrævet parameter mangler.

en: Accessibility Checker Pro: A required table has an incorrect name.
da: Accessibility Checker Pro: En påkrævet tabel har et forkert navn.

en: Accessibility Checker Pro: A required table is missing.
da: Accessibility Checker Pro: En påkrævet tabel mangler.

en: Accessibility Checker Support (opens in new window)
da: Accessibility Checker Support (åbner i nyt vindue)

en: Accessibility Errors
da: Tilgængelighedsfejl

en: Accessibility Warnings
da: Tilgængelighedsadvarsler

en: Accessibility issues that are almost certainly barriers for users with disabilities. They violate a WCAG success criterion and can be programmatically identified as failures using Accessibility Checker's rules.
da: Tilgængelighedsproblemer, der næsten med sikkerhed er barrierer for brugere med handicap. De overtræder et WCAG-succeskriterium og kan programmatisk identificeres som fejl ved hjælp af Accessibility Checkers regler.

en: Action
da: Handling

en: Actions
da: Handlinger

en: Activate
da: Aktivér

en: Activate License
da: Aktiver licens

en: Add New
da: Tilføj ny

en: Add New Archive Page
da: Tilføj ny arkivside

en: Add New Item Post Type
da: Tilføj ny element-indlægstype

en: Add New Item Type
da: Tilføj ny elementtype

en: Add or remove item post types
da: Tilføj eller fjern element-indlægstyper

en: Add or remove item types
da: Tilføj eller fjern elementtyper

en: Additional Resources
da: Yderligere ressourcer

en: Affected Code
da: Berørt kode

en: Affected Pages
da: Berørte sider

en: All Issues
da: Alle problemer

en: All Item Post Types
da: Alle element-indlægstyper

en: All Item Types
da: Alle elementtyper

en: All Notice Types
da: Alle meddelelsestyper

en: All Post Types
da: Alle indlægstyper

en: All Statuses
da: Alle statusser

en: All posts have been scanned.
da: Alle indlæg er blevet scannet.

en: All taxonomy and post type archive pages will be checked. This may be a very large number if you have many taxonomy terms.
da: Alle taksonomi- og indlægstypearkivsider vil blive kontrolleret. Dette kan være et meget stort antal, hvis du har mange taksonomitermer.

en: An error occurred trying to activate %s., please try again.
da: Der opstod en fejl ved forsøg på at aktivere %s, prøv venligst igen.

en: An error occurred, please try again.
da: Der opstod en fejl, prøv venligst igen.

en: Apply
da: Anvend

en: Archive Page
da: Arkivside

en: Archive Pages
da: Arkivsider

en: Archive pages will be checked using a sampling of taxonomy terms and post type archives. See the help articles for details on how sampling works.
da: Arkivsider vil blive kontrolleret ved hjælp af en stikprøve af taksonomitermer og indlægstypearkiver. Se hjælpeartiklerne for detaljer om, hvordan stikprøvetagning fungerer.

en: Archive pages will not be checked.
da: Arkivsider vil ikke blive kontrolleret.

en: Bulk actions
da: Massehandlinger

en: Check
da: Kontrol

en: Check Complete!
da: Kontrol fuldført!

en: Check In Progress
da: Kontrol i gang

en: Check Queued
da: Kontrol sat i kø

en: Check Summary
da: Kontroloversigt

en: Check archive pages for all taxonomy terms instead of a representative sample. Requires archive page scanning and may significantly increase scan time and server load.
da: Kontroller arkivsider for alle taksonomitermer i stedet for en repræsentativ stikprøve. Kræver arkivside-scanning og kan markant øge scanningstiden og serverbelastningen.

en: Check for and resolve console (JavaScript) errors when viewing your post in the front end of the website. Most scanning failures are caused by JavaScript errors in your theme or a plugin.
da: Tjek for og løs konsol- (JavaScript) fejl, når du ser dit indlæg på hjemmesidens forside. De fleste scanningsfejl skyldes JavaScript-fejl i dit tema eller et plugin.

en: Check post: %s
da: Kontroller indlæg: %s

en: Check the summary below to confirm the post types you want to scan, then click the "Run Accessibility Check" button to initiate a full-site scan.
da: Gennemgå oversigten nedenfor for at bekræfte de indlægstyper, du vil scanne, og klik derefter på knappen »Kør tilgængelighedskontrol« for at starte en fuldstændig websitescanning.

en: Checked %1$s of %2$s pages %3$s
da: Kontrolleret %1$s af %2$s sider %3$s

en: Checking the full site may take some time to complete. This page must be open for the scan to run.
da: Det kan tage noget tid at gennemgå hele webstedet. Denne side skal være åben for at scanningen kan køre.

en: Choose from the most used item post types
da: Vælg fra de mest brugte element-indlægstyper

en: Choose from the most used item types
da: Vælg fra de mest brugte elementtyper

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method selects taxonomy terms whose archive pages are included in the scan.
da: Vælg om arkivsider skal inkluderes i komplette webstedscanninger. Som standard vælger en stikprøvemetode taksonomitermer, hvis arkivsider inkluderes i scanningen.

en: Choose which user roles have permission to ignore issues.
da: Vælg hvilke brugerroller der har tilladelse til at ignorere problemer.

en: Cleaning up orphaned iframe: %s
da: Rydder op i forældreløs iframe: %s

en: Clear Filters
da: Ryd filtre

en: Color Contrast Errors
da: Farvekontrast-fejl

en: Comment
da: Kommentar

en: Configure Scan Behavior
da: Konfigurer scanningsadfærd

en: Contact your network administrator to install the update.
da: Kontakt din netværksadministrator for at installere opdateringen.

en: Content that couldn't be scanned:
da: Indhold der ikke kunne scannes:

en: Count
da: Antal

en: Critical
da: Kritisk

en: Critical:
da: Kritisk:

en: Date
da: Dato

en: Deactivate License
da: Deaktiver licens

en: Deactivate license
da: Deaktivér licens

en: Edit
da: Rediger

en: Edit Archive Page
da: Rediger arkivside

en: Edit Item Post Type
da: Rediger element-indlægstype

en: Edit Item Type
da: Rediger elementtype

en: Edit post for issue ID %d, opens a new window
da: Rediger indlæg for problem-ID %d, åbner et nyt vindue

en: Edit this page, opens in a new window.
da: Rediger denne side, åbnes i et nyt vindue.

en: Enable scanning of archive pages
da: Aktivér scanning af arkivsider

en: Enter a keyword to search by
da: Indtast et søgeord

en: Enter your license info and press return to activate it.
da: Indtast dine licensoplysninger og tryk på retur for at aktivere den.

en: Enter your license key
da: Indtast din licensnøgle

en: Error
da: Fejl

en: Error during GET request to %s
da: Fejl under GET-anmodning til %s

en: Error during POST request to %s
da: Fejl under POST-anmodning til %s

en: Errors
da: Fejl

en: Errors are resolved by fixing the code or content on the page.
da: Fejl løses ved at rette koden eller indholdet på siden.

en: Failing checks
da: Fejlslagne kontroller

en: Fast
da: Hurtig

en: Fast Track
da: Hurtigspor

en: Fast Track allows you to quickly review and fix or ignore HTML snippets that are flagging errors and warnings on your website all at once. Snippets are ordered by the number of pages affected and the number of failing checks so you can see elements that may have the biggest impact on your website's overall accessibility.
da: Hurtigspor giver dig mulighed for hurtigt at gennemgå og rette eller ignorere HTML-snippets, der markerer fejl og advarsler på dit website, på én gang. Snippets er ordnet efter antallet af berørte sider og antallet af fejlslagne kontroller, så du kan se elementer, der kan have den største indvirkning på dit websites overordnede tilgængelighed.

en: Fast Track: %s
da: Hurtigspor: %s

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
da: Hurtigere scanninger er mere ressourcekrævende og kan lægge en høj belastning på din hjemmeside.

en: Filter
da: Filtrer

en: Filter by issue
da: Filtrer efter problem

en: Filter by notice type
da: Filtrer efter meddelelsestype

en: Filter by post status
da: Filtrer efter indlægsstatus

en: Filter by post type
da: Filtrer efter indlægstype

en: Fix: %s
da: Ret: %s

en: For More Information:
da: For mere information:

en: Full Site Accessibility Check
da: Fuld tilgængelighedskontrol af hjemmesiden

en: Full Site Accessibility Scan
da: Fuld tilgængelighedsscanning af hjemmesiden

en: Full Site Scan
da: Scanning af hele hjemmesiden

en: Full Site Scan Speed
da: Scanningshastighed for hele hjemmesiden

en: Full Site Scanner
da: Fuld webstedsskanner

en: Global Ignore
da: Global ignorering

en: Global Ignores
da: Globale ignoreringer

en: Global Ignores are errors or warnings that have been bulk ignored using the Fast Track feature. These items act as rules that will stop the specific code snippet from being flagged for the same error or warning if new pages are added in the future.
da: Globale ignoreringer er fejl eller advarsler, der er blevet ignoreret i bulk ved hjælp af Hurtigspor-funktionen. Disse elementer fungerer som regler, der vil forhindre, at den specifikke kodesnippet bliver markeret for den samme fejl eller advarsel, hvis der tilføjes nye sider i fremtiden.

en: Global Ignores: %s
da: Globale ignoreringer: %s

en: Go to page, opens in a new window.
da: Gå til side, åbnes i et nyt vindue.

en: Go to the edit screen for the failed post and click "update" to see if it can scan individually.
da: Gå til redigeringsskærmen for det mislykkede indlæg og klik på »opdater« for at se, om det kan scannes individuelt.

en: Got data:
da: Data modtaget:

en: High
da: Høj

en: High:
da: Høj:

en: How to fix it:
da: Sådan løses det:

en: If Accessibility Checker is unable to scan content on your website, here are some things to check:
da: Hvis Accessibility Checker ikke kan scanne indhold på dit websted, er her nogle ting, du kan tjekke:

en: Ignore
da: Ignorer

en: Ignore Log
da: Ignoreringslog

en: Ignore Permissions
da: Ignoreringspermissioner

en: Ignore This %s
da: Ignorer dette %s

en: Ignore issue ID %d
da: Ignorer problem-ID %d

en: Ignored
da: Ignoreret

en: Ignored Accessibility Issues
da: Ignorerede tilgængelighedsproblemer

en: Ignored By
da: Ignoreret af

en: Ignored Issues
da: Ignorerede problemer

en: Image
da: Billede

en: Individual Open Issues
da: Individuelle åbne problemer

en: Individually Ignored Issues
da: Individuelt ignorerede problemer

en: Issue
da: Problem

en: Issues that cause frustration or confusion, but may have a workaround or are not core to understanding and using the site.
da: Problemer, der forårsager frustration eller forvirring, men kan have en løsning eller ikke er centrale for forståelsen og brugen af hjemmesiden.

en: Item Post Type
da: Element-indlægstype

en: Item Post Types
da: Element-indlægstyper

en: Item Type
da: Elementtype

en: Item Types
da: Elementtyper

en: Landmark
da: Vartegn

en: License
da: Licens

en: License Key
da: Licensnøgle

en: License Settings
da: Licensindstillinger

en: Low
da: Lav

en: Low:
da: Lav:

en: Memory: %s
da: Hukommelse: %s

en: More Detailed Documentation
da: Mere detaljeret dokumentation

en: More than %s
da: Mere end %s

en: New Accessibility Check
da: Ny tilgængelighedskontrol

en: New Archive Page
da: Ny arkivside

en: New Item Type Name
da: Nyt elementtypenavn

en: New Item Type Post Name
da: Nyt element-indlægsnavn

en: No Ignores
da: Ingen ignoreringer

en: No archive pages found
da: Ingen arkivsider fundet

en: No archive pages found in Trash
da: Ingen arkivsider fundet i papirkurven

en: No failed page scans yet
da: Ingen mislykkede sidescanninger endnu

en: No issues found
da: Ingen problemer fundet

en: No item post types found.
da: Ingen element-indlægstyper fundet.

en: No item types found.
da: Ingen elementtyper fundet.

en: Note: for performance reasons, a maximum of %1$s issues are shown here. As you resolve problems, more will show until there are fewer than %1$s left to resolve.
da: Bemærk: Af hensyn til ydeevnen vises maksimalt %1$s problemer her. Efterhånden som du løser problemer, vil flere blive vist, indtil der er færre end %1$s tilbage at løse.

en: Number of items per page:
da: Antal elementer pr. side:

en: Open Issues
da: Åbne problemer

en: Pages
da: Sider

en: Pages list navigation
da: Navigation i sideliste

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
da: Sider skal muligvis gemmes igen, eller der skal køres en fuldstændig sitescanning for at se rettelser afspejlet i rapporterne.

en: Parent Item Post Type
da: Overordnet element-indlægstype

en: Parent Item Post Type:
da: Overordnet element-indlægstype:

en: Parent Item Type
da: Overordnet elementtype

en: Parent Item Type:
da: Overordnet elementtype:

en: Passed Accessibility Tests
da: Bestået tilgængelighedstest

en: Popular Item Post Types
da: Populære element-indlægstyper

en: Popular Item Types
da: Populære elementtyper

en: Post Status
da: Indlægsstatus

en: Post Title
da: Indlægstitel

en: Post Type
da: Indlægstype

en: Potential accessibility issues that might be problematic depending on context. These are issues that may be WCAG failures, but require human review to verify.
da: Potentielle tilgængelighedsproblemer, der kan være problematiske afhængigt af konteksten. Dette er problemer, der kan være WCAG-fejl, men kræver menneskelig gennemgang for at verificere.

en: Reset to Default Sorting
da: Nulstil til standardsortering

en: Review Issues
da: Gennemgå problemer

en: Run Accessibility Check
da: Kør tilgængelighedskontrol

en: Save
da: Gem

en: Saved: %s
da: Gemt: %s

en: Saving: %s: error
da: Gemmer: %s: fejl

en: Saving: %s: failed.
da: Gemmer: %s: mislykkedes.

en: Saving: %s: started
da: Gemmer: %s: startet

en: Scan Failure Report
da: Scanningsfejlrapport

en: Scan Settings
da: Scanningsindstillinger

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
da: Scan alle taksonomitermer i stedet for kun en stikprøve

en: Scan completed on %s.
da: Scanning fuldført den %s.

en: Scan state is: %s
da: Scanningsstatus er: %s

en: Search
da: Søg

en: Search Archive Pages
da: Søg i arkivsider

en: Search Item Post Types
da: Søg i element-indlægstyper

en: Search Item Types
da: Søg i elementtyper

en: See additional scan troubleshooting documentation.
da: Se yderligere dokumentation for fejlfinding af scanning.

en: Select %s
da: Vælg %s

en: Select Accessibility Check
da: Vælg tilgængelighedskontrol

en: Select All
da: Vælg alle

en: Select bulk action
da: Vælg massehandling

en: Separate item post types with commas
da: Adskil element-indlægstyper med kommaer

en: Separate item types with commas
da: Adskil elementtyper med kommaer

en: Serious accessibility barriers that block access or functionality. Critical issues prevent users with disabilities from using content or features.
da: Alvorlige tilgængelighedsbarrierer, der blokerer adgang eller funktionalitet. Kritiske problemer forhindrer brugere med handicap i at bruge indhold eller funktioner.

en: Severities
da: Sværhedsgrader

en: Severity
da: Sværhedsgrad

en: Severity:
da: Sværhedsgrad:

en: Significant issues that make access difficult, but don't completely block it. High issues create substantial usability problems for assistive tech users, but are not critical failures.
da: Betydelige problemer, der gør adgangen vanskelig, men ikke fuldstændig blokerer den. Høje problemer skaber væsentlige brugbarhedsproblemer for brugere af hjælpeteknologi, men er ikke kritiske fejl.

en: Simplified Summary
da: Forenklet opsummering

en: Simplified Summary Heading
da: Forenklet opsummeringsoverskrift

en: Skipping: %s.
da: Springer over: %s.

en: Slow
da: Langsom

en: Slowest
da: Langsomst

en: Small issues that may affect some users or cause annoyance, but usually do not prevent access. Low-level issues may include "best practices" that are not WCAG failures.
da: Små problemer, der kan påvirke nogle brugere eller forårsage irritation, men normalt ikke forhindrer adgang. Lavniveauproblemer kan omfatte »bedste praksis«, der ikke er WCAG-fejl.

en: Sorry, the website administrator has blocked PDF uploads for your user role. Please contact an administrator for support or to have them upload the file.
da: Beklager, hjemmesideadministratoren har blokeret for PDF-uploads for din brugerrolle. Kontakt venligst en administrator for support eller for at få dem til at uploade filen.

en: Stop Check
da: Stop kontrol

en: Stop Global Ignore
da: Stop global ignorering

en: Stop Ignoring
da: Stop ignorering

en: Taxonomy Scanning
da: Taksonomi-scanning

en: Thank you for activating %1$s. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">enter your license key</a>.
da: Tak for aktiveringen af %1$s. Dette plugin kræver en aktiv licensnøgle for at fungere. <a href="%2$s">Indtast venligst din licensnøgle</a>.

en: The check has been queued and will begin shortly.
da: Kontrollen er sat i kø og vil begynde snart.

en: The check is in progress.
da: Kontrollen er i gang.

en: The following pages could not be scanned:
da: Følgende sider kunne ikke scannes:

en: The running scan has been canceled.
da: Den igangværende scanning er blevet annulleret.

en: There are no pages set to be checked. Update the post types to be checked under the %s tab.
da: Der er ingen sider indstillet til at blive tjekket. Opdater de indlægstyper, der skal tjekkes under fanen %s.

en: There is a new version of %1$s available.
da: Der er en ny version af %1$s tilgængelig.

en: There is a post to scan.
da: Der er et indlæg at scanne.

en: These settings control how the accessibility scanner operates when checking your site content. Adjusting these options can help optimize scan performance based on your server resources and site structure.
da: Disse indstillinger styrer, hvordan tilgængelighedsscanneren fungerer, når den kontrollerer dit webstedsindhold. Justering af disse indstillinger kan hjælpe med at optimere scanningsydelsen baseret på dine serverressourcer og webstedsstruktur.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
da: Disse indstillinger aktiverer globale rettelser på tværs af hele dit site.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
da: Dette ser ud til at være en ugyldig licensnøgle for %s.

en: This plugin adds pro features to the Accessibility Checker plugin, including full site scanning. You must have an active license key for this plugin to work.
da: Dette plugin tilføjer pro-funktioner til Accessibility Checker-pluginet, herunder scanning af hele webstedet. Du skal have en aktiv licensnøgle for at dette plugin kan fungere.

en: Title
da: Titel

en: To view a list of issues that have been ignored across your site, click on a check name in the table below. This will show you all individual instances of code that have been marked as ignored for that particular check, by whom, and when. To see global ignores, go to the "Global Ignores" tab, above.
da: For at se en liste over problemer, der er blevet ignoreret på tværs af dit site, klik på et kontrolnavn i tabellen nedenfor. Dette vil vise dig alle individuelle forekomster af kode, der er blevet markeret som ignoreret for den pågældende kontrol, af hvem og hvornår. For at se globale ignoreringer, gå til fanen »Globale ignoreringer« ovenfor.

en: To view a list of site-wide accessibility errors and warnings, click on a check name in the table below. To quickly review and remediate issues, we recommend utilizing the Fast Track feature, which allows you to create global ignores and dismiss all instances of an issue across your entire site.
da: For at se en liste over tilgængelighedsfejl og -advarsler for hele sitet, klik på et kontrolnavn i tabellen nedenfor. For hurtigt at gennemgå og afhjælpe problemer anbefaler vi at bruge Hurtigspor-funktionen, som giver dig mulighed for at oprette globale ignoreringer og afvise alle forekomster af et problem på tværs af hele dit site.

en: Troubleshooting guidance:
da: Fejlfindingsvejledning:

en: Types
da: Typer

en: Understanding Issue Severities
da: Forståelse af problemers sværhedsgrader

en: Understanding Issue Types
da: Forståelse af problemtyper

en: Update Item Post Type
da: Opdater element-indlægstype

en: Update Item Type
da: Opdater elementtype

en: Update now.
da: Opdater nu.

en: Update the post types to be checked under the %s tab.
da: Opdater de indlægstyper, der skal kontrolleres, under fanen %s.

en: View
da: Se

en: View Archive Page
da: Se arkivside

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
da: Se problem-ID %d på website, åbner et nyt vindue

en: View Item Post Type
da: Se element-indlægstype

en: View Item Type
da: Se elementtype

en: View Pages
da: Vis sider

en: View archive for "%s"
da: Se arkiv for »%s«

en: View on page
da: Vis på side

en: View version %s details
da: Se detaljer for version %s

en: View version %s details.
da: Se detaljer for version %s.

en: WCAG Level
da: WCAG-niveau

en: Warnings
da: Advarsler

en: Warnings are resolved by fixing the code or content on the page or by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker to dismiss them after verifying they're not an accessibility failure.
da: Advarsler løses ved at rette koden eller indholdet på siden eller ved at bruge »Ignorer«-funktionen i Accessibility Checker til at afvise dem efter at have verificeret, at de ikke er en tilgængelighedsfejl.

en: What To Do: Click "Review Issues" to see the flagged errors or warnings and which specific page(s) they were on. Either fix the issue or create a Global Ignore to never be warned about this code snippet/issue again if you have determined it is not really an accessibility problem.
da: Hvad skal du gøre: Klik på »Gennemgå problemer« for at se de markerede fejl eller advarsler og på hvilke specifikke side(r) de forekom. Enten ret problemet eller opret en Global ignorering for aldrig at blive advaret om denne kodesnippet/problem igen, hvis du har fastslået, at det ikke virkelig er et tilgængelighedsproblem.

en: Whoops! It looks like there was a problem connecting to the Rest Api. Please refresh the page to try again.
da: Ups! Det ser ud til, at der var et problem med at oprette forbindelse til REST API'et. Opdater venligst siden for at prøve igen.

en: Whoops! It looks like there was a problem saving a page status. Please reload the page to try again.
da: Ups! Det ser ud til, at der var et problem med at gemme en sides status. Genindlæs venligst siden for at prøve igen.

en: Why it matters:
da: Hvorfor det er vigtigt:

en: You do not have permission to install plugin updates
da: Du har ikke tilladelse til at installere plugin-opdateringer

en: Your %1$s license has expired. This plugin requires an active license key to function. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Please renew your license</a> to continue using %2$s.
da: Din %1$s-licens er udløbet. Dette plugin kræver en aktiv licensnøgle for at fungere. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Forny venligst din licens</a> for at fortsætte med at bruge %2$s.

en: Your %1$s license is invalid. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">reenter your license key</a> or <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">purchase a new key</a> to use %3$s.
da: Din %1$s-licens er ugyldig. Dette plugin kræver en aktiv licensnøgle for at fungere. <a href="%2$s">Indtast venligst din licensnøgle igen</a> eller <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">køb en ny nøgle</a> for at bruge %3$s.

en: Your %s license is not active for this URL.
da: Din %s-licens er ikke aktiv for denne URL.

en: Your %s license key has been disabled.
da: Din %s-licensnøgle er blevet deaktiveret.

en: Your %s license key has reached its activation limit.
da: Din %s-licensnøgle har nået sin aktiveringsgrænse.

en: Your license for %s is active.
da: Din licens til %s er aktiv.

en: Your license key
da: Din licensnøgle

en: Your user account doesn't have permission to ignore this issue.
da: Din brugerkonto har ikke tilladelse til at ignorere dette problem.

en: active
da: aktiv

en: expired
da: udløbet

en: follow the link below
da: følg linket nedenfor

en: general settings
da: generelle indstillinger

en: getData: %s
da: Hent data: %s

en: image for row %s
da: billede for række %s

en: not found
da: ikke fundet

en: rest route scan-stats is not setup.
da: rest-ruten scan-stats er ikke konfigureret.

en: update now
da: opdater nu
