Accessibility Checker Pro 1.16.0 - en to el translation catalogue (287 entries)

en: %1$d - %2$d of %3$d Issues
el: %1$d - %2$d από %3$d προβλήματα

en: %1$s %2$s will be checked.
el: %1$s %2$s θα ελεγχθούν.

en: %1$s (More than %2$s)
el: %1$s (περισσότερα από %2$s)

en: %1$s or %2$s
el: %1$s ή %2$s

en: %1$s pages were checked successfully out of %2$s total pages.
el: %1$s σελίδες ελέγχθηκαν επιτυχώς από τις %2$s συνολικές σελίδες.

en: %s Edit
el: %s Επεξεργασία

en: %s Fix
el: %s Διόρθωση

en: %s View on page
el: %s Προβολή στη σελίδα

en: %s is locked
el: Το %s είναι κλειδωμένο

en: %s pages failed to complete scanning.
el: %s σελίδες απέτυχαν να ολοκληρώσουν τη σάρωση.

en: (Empty Title)
el: (κενός τίτλος)

en: (No Title: %d)
el: (χωρίς τίτλο: %d)

en: (opens new window)
el: (ανοίγει νέο παράθυρο)

en: *** Skipping post %s:REDIR OR ERROR
el: *** Παράλειψη δημοσίευσης %s: ΑΝΑΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ Ή ΣΦΑΛΜΑ

en: <strong>Date:</strong> %s
el: <strong>Ημερομηνία:</strong> %s

en: <strong>Ignored by:</strong> %s
el: <strong>Αγνοήθηκε από:</strong> %s

en: About the %1$s %2$s
el: Σχετικά με το %1$s %2$s

en: Accessibility Checker Documentation
el: Τεκμηρίωση Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
el: Τεκμηρίωση Accessibility Checker (ανοίγει σε νέο παράθυρο)

en: Accessibility Checker Pro: A required parameter is missing.
el: Accessibility Checker Pro: Λείπει μια απαραίτητη παράμετρος.

en: Accessibility Checker Pro: A required table has an incorrect name.
el: Accessibility Checker Pro: Ένας απαραίτητος πίνακας έχει λανθασμένο όνομα.

en: Accessibility Checker Pro: A required table is missing.
el: Accessibility Checker Pro: Λείπει ένας απαραίτητος πίνακας.

en: Accessibility Checker Support
el: Υποστήριξη Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Support (opens in new window)
el: Υποστήριξη Accessibility Checker (ανοίγει σε νέο παράθυρο)

en: Accessibility Errors
el: Σφάλματα προσβασιμότητας

en: Accessibility Warnings
el: Προειδοποιήσεις προσβασιμότητας

en: Accessibility issues that are almost certainly barriers for users with disabilities. They violate a WCAG success criterion and can be programmatically identified as failures using Accessibility Checker's rules.
el: Ζητήματα προσβασιμότητας που είναι σχεδόν σίγουρα εμπόδια για χρήστες με αναπηρίες. Παραβιάζουν ένα κριτήριο επιτυχίας του WCAG και μπορούν να αναγνωριστούν προγραμματιστικά ως αποτυχίες χρησιμοποιώντας τους κανόνες του Accessibility Checker.

en: Action
el: Ενέργεια

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate License
el: Ενεργοποίηση άδειας χρήσης

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add New Archive Page
el: Προσθήκη νέας σελίδας αρχείου

en: Add New Item Post Type
el: Προσθήκη νέου τύπου άρθρου αντικειμένου

en: Add New Item Type
el: Προσθήκη νέου τύπου αντικειμένου

en: Add or remove item post types
el: Προσθήκη ή αφαίρεση τύπων άρθρων αντικειμένων

en: Add or remove item types
el: Προσθήκη ή αφαίρεση τύπων αντικειμένων

en: Additional Resources
el: Πρόσθετοι πόροι

en: Affected Code
el: Επηρεαζόμενος κώδικας

en: Affected Pages
el: Επηρεαζόμενες σελίδες

en: All Issues
el: Όλα τα προβλήματα

en: All Item Post Types
el: Όλοι οι τύποι άρθρων αντικειμένων

en: All Item Types
el: Όλοι οι τύποι αντικειμένων

en: All Notice Types
el: Όλοι οι τύποι ειδοποιήσεων

en: All Post Types
el: Όλοι οι τύποι δημοσιεύσεων

en: All Statuses
el: Όλες οι καταστάσεις

en: All posts have been scanned.
el: Όλες οι αναρτήσεις έχουν σαρωθεί.

en: All taxonomy and post type archive pages will be checked. This may be a very large number if you have many taxonomy terms.
el: Όλες οι σελίδες αρχείων ταξινομίας και τύπων δημοσιεύσεων θα ελεγχθούν. Αυτό μπορεί να είναι ένας πολύ μεγάλος αριθμός αν έχεις πολλούς όρους ταξινομίας.

en: An error occurred trying to activate %s., please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ενεργοποίησης του %s, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: An error occurred, please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Archive Page
el: Σελίδα αρχείου

en: Archive Pages
el: Σελίδες αρχείου

en: Archive pages will be checked using a sampling of taxonomy terms and post type archives. See the help articles for details on how sampling works.
el: Οι σελίδες αρχείου θα ελεγχθούν χρησιμοποιώντας δειγματοληψία όρων ταξινομίας και αρχείων τύπων άρθρων. Δες τα άρθρα βοήθειας για λεπτομέρειες σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας της δειγματοληψίας.

en: Archive pages will not be checked.
el: Οι σελίδες αρχείου δεν θα ελεγχθούν.

en: Bulk actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Check
el: Έλεγχος

en: Check Complete!
el: Ο έλεγχος ολοκληρώθηκε!

en: Check In Progress
el: Έλεγχος σε εξέλιξη

en: Check Queued
el: Έλεγχος σε αναμονή

en: Check Summary
el: Σύνοψη ελέγχου

en: Check archive pages for all taxonomy terms instead of a representative sample. Requires archive page scanning and may significantly increase scan time and server load.
el: Έλεγχος σελίδων αρχείου για όλους τους όρους ταξινομίας αντί για ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα. Απαιτεί σάρωση σελίδων αρχείου και μπορεί να αυξήσει σημαντικά το χρόνο σάρωσης και το φορτίο του διακομιστή.

en: Check for and resolve console (JavaScript) errors when viewing your post in the front end of the website. Most scanning failures are caused by JavaScript errors in your theme or a plugin.
el: Ελέγξτε για τυχόν σφάλματα κονσόλας (JavaScript) και επιλύστε τα κατά την προβολή της ανάρτησής σας στο προσκήνιο του ιστότοπου. Τα περισσότερα σφάλματα σάρωσης προκαλούνται από σφάλματα JavaScript στο θέμα σας ή σε κάποιο πρόσθετο.

en: Check post: %s
el: Έλεγχος δημοσίευσης: %s

en: Check the summary below to confirm the post types you want to scan, then click the "Run Accessibility Check" button to initiate a full-site scan.
el: Ελέγξτε την παρακάτω σύνοψη για να επιβεβαιώσετε τους τύπους δημοσιεύσεων που θέλετε να σαρώσετε και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί “Εκτέλεση Ελέγχου Προσβασιμότητας” για να ξεκινήσετε μια πλήρη σάρωση του ιστότοπου.

en: Checked %1$s of %2$s pages %3$s
el: Ελέγχθηκαν %1$s από %2$s σελίδες %3$s

en: Checking the full site may take some time to complete. This page must be open for the scan to run.
el: Ο έλεγχος ολόκληρου του ιστότοπου μπορεί να χρειαστεί κάποιο χρόνο για να ολοκληρωθεί. Αυτή η σελίδα πρέπει να παραμείνει ανοιχτή για να εκτελεστεί η σάρωση.

en: Choose from the most used item post types
el: Επιλογή από τους πιο χρησιμοποιημένους τύπους άρθρων αντικειμένων

en: Choose from the most used item types
el: Επιλογή από τους πιο χρησιμοποιημένους τύπους αντικειμένων

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method selects taxonomy terms whose archive pages are included in the scan.
el: Επίλεξε αν οι σελίδες αρχείου πρέπει να συμπεριληφθούν στις πλήρεις σαρώσεις ιστότοπου. Από προεπιλογή, μια μέθοδος δειγματοληψίας επιλέγει όρους ταξινομίας των οποίων οι σελίδες αρχείου περιλαμβάνονται στη σάρωση.

en: Choose which user roles have permission to ignore issues.
el: Επιλέξτε ποιοι ρόλοι χρηστών έχουν άδεια να αγνοούν ζητήματα.

en: Cleaning up orphaned iframe: %s
el: Καθαρισμός ορφανού iframe: %s

en: Clear Filters
el: Καθαρισμός φίλτρων

en: Color Contrast Errors
el: Σφάλματα χρωματικής αντίθεσης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Configure Scan Behavior
el: Διαμόρφωση συμπεριφοράς σάρωσης

en: Contact your network administrator to install the update.
el: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του δικτύου σας για να εγκαταστήσετε την ενημέρωση.

en: Content that couldn't be scanned:
el: Περιεχόμενο που δεν μπόρεσε να σαρωθεί:

en: Count
el: Αριθμός

en: Critical
el: Κρίσιμο

en: Critical:
el: Κρίσιμο:

en: DEBOUNCE: %d
el: ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ: %d

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Deactivate License
el: Απενεργοποίηση άδειας χρήσης

en: Deactivate license
el: Απενεργοποίηση άδειας

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Archive Page
el: Επεξεργασία σελίδας αρχείου

en: Edit Item Post Type
el: Επεξεργασία τύπου άρθρου αντικειμένου

en: Edit Item Type
el: Επεξεργασία τύπου αντικειμένου

en: Edit post for issue ID %d, opens a new window
el: Επεξεργασία δημοσίευσης για το πρόβλημα ID %d, ανοίγει νέο παράθυρο

en: Edit this page, opens in a new window.
el: Επεξεργασία αυτής της σελίδας, ανοίγει σε νέο παράθυρο.

en: Enable scanning of archive pages
el: Ενεργοποίηση σάρωσης σελίδων αρχείου

en: Enter a keyword to search by
el: Εισαγάγετε μια λέξη-κλειδί για αναζήτηση

en: Enter your license info and press return to activate it.
el: Εισήγαγε τις πληροφορίες της άδειάς σου και πάτησε enter για να την ενεργοποιήσεις.

en: Enter your license key
el: Εισαγάγετε το κλειδί άδειας χρήσης σας

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error during GET request to %s
el: Σφάλμα κατά το αίτημα GET στο %s

en: Error during POST request to %s
el: Σφάλμα κατά το αίτημα POST στο %s

en: Errors
el: Σφάλματα

en: Errors are resolved by fixing the code or content on the page.
el: Τα σφάλματα επιλύονται διορθώνοντας τον κώδικα ή το περιεχόμενο στη σελίδα.

en: Failing checks
el: Αποτυχημένοι έλεγχοι

en: Fast
el: Γρήγορη

en: Fast Track
el: Γρήγορη διαδρομή

en: Fast Track allows you to quickly review and fix or ignore HTML snippets that are flagging errors and warnings on your website all at once. Snippets are ordered by the number of pages affected and the number of failing checks so you can see elements that may have the biggest impact on your website's overall accessibility.
el: Η Γρήγορη Διαδρομή σας επιτρέπει να ελέγχετε και να διορθώνετε ή να αγνοείτε γρήγορα αποσπάσματα HTML που εμφανίζουν σφάλματα και προειδοποιήσεις στον ιστότοπό σας όλα μαζί. Τα αποσπάσματα ταξινομούνται με βάση τον αριθμό των επηρεαζόμενων σελίδων και τον αριθμό των αποτυχημένων ελέγχων, ώστε να μπορείτε να δείτε στοιχεία που ενδέχεται να έχουν τη μεγαλύτερη επίδραση στη συνολική προσβασιμότητα του ιστότοπού σας.

en: Fast Track: %s
el: Γρήγορη διαδρομή: %s

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
el: Οι γρηγορότερες σαρώσεις είναι πιο απαιτητικές σε πόρους και ενδέχεται να επιβαρύνουν σημαντικά τον ιστότοπό σας.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter by issue
el: Φιλτράρισμα ανά πρόβλημα

en: Filter by notice type
el: Φιλτράρισμα ανά τύπο ειδοποίησης

en: Filter by post status
el: Φιλτράρισμα ανά κατάσταση δημοσίευσης

en: Filter by post type
el: Φιλτράρισμα ανά τύπο δημοσίευσης

en: Fix: %s
el: Διόρθωση: %s

en: For More Information:
el: Για περισσότερες πληροφορίες:

en: Full Site Accessibility Check
el: Έλεγχος προσβασιμότητας ολόκληρου του ιστότοπου

en: Full Site Accessibility Scan
el: Σάρωση προσβασιμότητας ολόκληρου του ιστότοπου

en: Full Site Scan
el: Σάρωση ολόκληρου του ιστότοπου

en: Full Site Scan Speed
el: Ταχύτητα σάρωσης ολόκληρου του ιστότοπου

en: Full Site Scanner
el: Πλήρης σαρωτής ιστοσελίδας

en: Global Ignore
el: Καθολική παράβλεψη

en: Global Ignores
el: Καθολικές παραβλέψεις

en: Global Ignores are errors or warnings that have been bulk ignored using the Fast Track feature. These items act as rules that will stop the specific code snippet from being flagged for the same error or warning if new pages are added in the future.
el: Οι Καθολικές Παραβλέψεις είναι σφάλματα ή προειδοποιήσεις που έχουν αγνοηθεί μαζικά χρησιμοποιώντας τη λειτουργία Γρήγορης Διαδρομής. Αυτά τα στοιχεία λειτουργούν ως κανόνες που θα σταματήσουν το συγκεκριμένο απόσπασμα κώδικα να επισημαίνεται για το ίδιο σφάλμα ή προειδοποίηση εάν προστεθούν νέες σελίδες στο μέλλον.

en: Global Ignores: %s
el: Καθολικές παραβλέψεις: %s

en: Go to page, opens in a new window.
el: Μετάβαση στη σελίδα, ανοίγει σε νέο παράθυρο.

en: Go to the edit screen for the failed post and click "update" to see if it can scan individually.
el: Μεταβείτε στην οθόνη επεξεργασίας για την αποτυχημένη ανάρτηση και κάντε κλικ στο “ενημέρωση” για να δείτε αν μπορεί να σαρωθεί μεμονωμένα.

en: Got data:
el: Ελήφθησαν δεδομένα:

en: High
el: Υψηλό

en: High:
el: Υψηλό:

en: How to fix it:
el: Πώς να το διορθώσετε:

en: If Accessibility Checker is unable to scan content on your website, here are some things to check:
el: Εάν το Accessibility Checker δεν μπορεί να σαρώσει το περιεχόμενο στον ιστότοπό σας, εδώ είναι μερικά πράγματα που πρέπει να ελέγξετε:

en: Ignore
el: Παράβλεψη

en: Ignore Log
el: Αρχείο καταγραφής αγνοημένων

en: Ignore Permissions
el: Δικαιώματα αγνόησης

en: Ignore This %s
el: Παράβλεψη αυτού του %s

en: Ignore issue ID %d
el: Παράβλεψη προβλήματος ID %d

en: Ignored
el: Αγνοήθηκε

en: Ignored Accessibility Issues
el: Αγνοημένα ζητήματα προσβασιμότητας

en: Ignored By
el: Αγνοήθηκε από

en: Ignored Issues
el: Αγνοημένα προβλήματα

en: Image
el: Εικόνα

en: Individual Open Issues
el: Μεμονωμένα ανοιχτά προβλήματα

en: Individually Ignored Issues
el: Μεμονωμένα αγνοημένα προβλήματα

en: Issue
el: Πρόβλημα

en: Issues that cause frustration or confusion, but may have a workaround or are not core to understanding and using the site.
el: Ζητήματα που προκαλούν απογοήτευση ή σύγχυση, αλλά μπορεί να έχουν εναλλακτική λύση ή δεν είναι βασικά για την κατανόηση και τη χρήση του ιστότοπου.

en: Item Post Type
el: Τύπος άρθρου αντικειμένου

en: Item Post Types
el: Τύποι άρθρων αντικειμένων

en: Item Type
el: Τύπος αντικειμένου

en: Item Types
el: Τύποι αντικειμένων

en: Landmark
el: Ορόσημο

en: License
el: Άδεια

en: License Key
el: Κλειδί άδειας χρήσης

en: License Settings
el: Ρυθμίσεις άδειας χρήσης

en: Low
el: Χαμηλό

en: Low:
el: Χαμηλό:

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Medium:
el: Μεσαίο:

en: Memory: %s
el: Μνήμη: %s

en: More Detailed Documentation
el: Πιο λεπτομερής τεκμηρίωση

en: More than %s
el: Περισσότερα από %s

en: N/A
el: Μ/Δ

en: New Accessibility Check
el: Νέος έλεγχος προσβασιμότητας

en: New Archive Page
el: Νέα σελίδα αρχείου

en: New Item Type Name
el: Νέο όνομα τύπου αντικειμένου

en: New Item Type Post Name
el: Νέο όνομα τύπου άρθρου αντικειμένου

en: No Ignores
el: Καμία παράβλεψη

en: No archive pages found
el: Δεν βρέθηκαν σελίδες αρχείου

en: No archive pages found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν σελίδες αρχείου στον Κάδο

en: No failed page scans yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη αποτυχημένες σαρώσεις σελίδων

en: No issues found
el: Δεν βρέθηκαν προβλήματα

en: No item post types found.
el: Δεν βρέθηκαν τύποι άρθρων αντικειμένων.

en: No item types found.
el: Δεν βρέθηκαν τύποι αντικειμένων.

en: Normal
el: Κανονική

en: Note: for performance reasons, a maximum of %1$s issues are shown here. As you resolve problems, more will show until there are fewer than %1$s left to resolve.
el: Σημείωση: για λόγους απόδοσης, εμφανίζεται ένας μέγιστος αριθμός %1$s προβλημάτων εδώ. Καθώς επιλύετε προβλήματα, θα εμφανίζονται περισσότερα μέχρι να μείνουν λιγότερα από %1$s προς επίλυση.

en: Number of items per page:
el: Αριθμός στοιχείων ανά σελίδα:

en: Open Issues
el: Ανοιχτά ζητήματα

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pages list navigation
el: Πλοήγηση λίστας σελίδων

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
el: Ενδέχεται να χρειαστεί να αποθηκευτούν ξανά οι σελίδες ή να εκτελεστεί μια πλήρης σάρωση του ιστότοπου για να εμφανιστούν οι διορθώσεις στις αναφορές.

en: Parent Item Post Type
el: Γονικός τύπος άρθρου αντικειμένου

en: Parent Item Post Type:
el: Γονικός τύπος άρθρου αντικειμένου:

en: Parent Item Type
el: Γονικός τύπος αντικειμένου

en: Parent Item Type:
el: Γονικός τύπος αντικειμένου:

en: Passed Accessibility Tests
el: Πέρασε τους ελέγχους προσβασιμότητας

en: Popular Item Post Types
el: Δημοφιλείς τύποι άρθρων αντικειμένων

en: Popular Item Types
el: Δημοφιλείς τύποι αντικειμένων

en: Post Status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Post Title
el: Τίτλος δημοσίευσης

en: Post Type
el: Τύπος δημοσίευσης

en: Potential accessibility issues that might be problematic depending on context. These are issues that may be WCAG failures, but require human review to verify.
el: Πιθανά ζητήματα προσβασιμότητας που μπορεί να είναι προβληματικά ανάλογα με το πλαίσιο. Αυτά είναι ζητήματα που μπορεί να είναι αποτυχίες WCAG, αλλά απαιτούν ανθρώπινη αξιολόγηση για επαλήθευση.

en: Reset to Default Sorting
el: Επαναφορά στην προεπιλεγμένη ταξινόμηση

en: Review Issues
el: Επανεξέταση προβλημάτων

en: Run Accessibility Check
el: Εκτέλεση ελέγχου προσβασιμότητας

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Saved: %s
el: Αποθηκεύτηκε: %s

en: Saving: %s: error
el: Αποθήκευση: %s: σφάλμα

en: Saving: %s: failed.
el: Αποθήκευση: %s: απέτυχε.

en: Saving: %s: started
el: Αποθήκευση: %s: ξεκίνησε

en: Scan Failure Report
el: Αναφορά αποτυχίας σάρωσης

en: Scan Settings
el: Ρυθμίσεις σάρωσης

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
el: Σάρωση όλων των όρων ταξινομίας αντί για ένα δείγμα μόνο

en: Scan completed on %s.
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε στις %s.

en: Scan state is: %s
el: Η κατάσταση σάρωσης είναι: %s

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Archive Pages
el: Αναζήτηση σελίδων αρχείου

en: Search Item Post Types
el: Αναζήτηση τύπων άρθρων αντικειμένων

en: Search Item Types
el: Αναζήτηση τύπων αντικειμένων

en: See additional scan troubleshooting documentation.
el: Δείτε πρόσθετη τεκμηρίωση αντιμετώπισης προβλημάτων σάρωσης.

en: Select %s
el: Επιλογή %s

en: Select Accessibility Check
el: Επιλογή ελέγχου προσβασιμότητας

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select bulk action
el: Επιλογή μαζικής ενέργειας

en: Separate item post types with commas
el: Διαχωρισμός τύπων άρθρων αντικειμένων με κόμματα

en: Separate item types with commas
el: Διαχωρισμός τύπων αντικειμένων με κόμματα

en: Serious accessibility barriers that block access or functionality. Critical issues prevent users with disabilities from using content or features.
el: Σοβαρά εμπόδια προσβασιμότητας που μπλοκάρουν την πρόσβαση ή τη λειτουργικότητα. Τα κρίσιμα ζητήματα εμποδίζουν τους χρήστες με αναπηρίες να χρησιμοποιούν περιεχόμενο ή λειτουργίες.

en: Severities
el: Σοβαρότητες

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Severity:
el: Σοβαρότητα:

en: Significant issues that make access difficult, but don't completely block it. High issues create substantial usability problems for assistive tech users, but are not critical failures.
el: Σημαντικά ζητήματα που δυσκολεύουν την πρόσβαση, αλλά δεν την μπλοκάρουν εντελώς. Τα υψηλά ζητήματα δημιουργούν σημαντικά προβλήματα χρηστικότητας για χρήστες υποστηρικτικών τεχνολογιών, αλλά δεν είναι κρίσιμες αποτυχίες.

en: Simplified Summary
el: Απλοποιημένη περίληψη

en: Simplified Summary Heading
el: Απλοποιημένη επικεφαλίδα περίληψης

en: Skipping: %s.
el: Παράλειψη: %s.

en: Slow
el: Αργή

en: Slowest
el: Πιο αργή

en: Small issues that may affect some users or cause annoyance, but usually do not prevent access. Low-level issues may include "best practices" that are not WCAG failures.
el: Μικρά ζητήματα που μπορεί να επηρεάσουν ορισμένους χρήστες ή να προκαλέσουν ενόχληση, αλλά συνήθως δεν εμποδίζουν την πρόσβαση. Τα ζητήματα χαμηλού επιπέδου μπορεί να περιλαμβάνουν “βέλτιστες πρακτικές” που δεν αποτελούν αποτυχίες WCAG.

en: Sorry, the website administrator has blocked PDF uploads for your user role. Please contact an administrator for support or to have them upload the file.
el: Συγγνώμη, ο διαχειριστής του ιστότοπου έχει αποκλείσει τις μεταφορτώσεις PDF για τον ρόλο χρήστη σας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με έναν διαχειριστή για υποστήριξη ή για να ανεβάσει εκείνος το αρχείο.

en: Stop Check
el: Διακοπή ελέγχου

en: Stop Global Ignore
el: Διακοπή καθολικής παράβλεψης

en: Stop Ignoring
el: Διακοπή παράβλεψης

en: Taxonomy Scanning
el: Σάρωση ταξινομίας

en: Thank you for activating %1$s. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">enter your license key</a>.
el: Σας ευχαριστούμε για την ενεργοποίηση του %1$s. Αυτό το πρόσθετο απαιτεί ενεργό κλειδί άδειας χρήσης για να λειτουργήσει. Παρακαλούμε <a href="%2$s">εισαγάγετε το κλειδί άδειας χρήσης σας</a>.

en: The check has been queued and will begin shortly.
el: Ο έλεγχος έχει μπει σε ουρά και θα ξεκινήσει σύντομα.

en: The check is in progress.
el: Ο έλεγχος βρίσκεται σε εξέλιξη.

en: The following pages could not be scanned:
el: Οι παρακάτω σελίδες δεν ήταν δυνατόν να σαρωθούν:

en: The running scan has been canceled.
el: Η τρέχουσα σάρωση έχει ακυρωθεί.

en: There are no pages set to be checked. Update the post types to be checked under the %s tab.
el: Δεν υπάρχουν σελίδες ορισμένες για έλεγχο. Ενημερώστε τους τύπους ανάρτησης που θα ελεγχθούν στην καρτέλα %s.

en: There is a new version of %1$s available.
el: Υπάρχει μια νέα έκδοση του %1$s διαθέσιμη.

en: There is a post to scan.
el: Υπάρχει μια ανάρτηση για σάρωση.

en: These settings control how the accessibility scanner operates when checking your site content. Adjusting these options can help optimize scan performance based on your server resources and site structure.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις ελέγχουν πώς λειτουργεί ο σαρωτής προσβασιμότητας κατά τον έλεγχο του περιεχομένου του ιστότοπού σου. Η προσαρμογή αυτών των επιλογών μπορεί να βοηθήσει στη βελτιστοποίηση της απόδοσης σάρωσης με βάση τους πόρους του διακομιστή σου και τη δομή του ιστότοπου.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις ενεργοποιούν καθολικές διορθώσεις σε ολόκληρο τον ιστότοπό σας.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
el: Αυτό φαίνεται να είναι ένα μη έγκυρο κλειδί άδειας χρήσης για το %s.

en: This plugin adds pro features to the Accessibility Checker plugin, including full site scanning. You must have an active license key for this plugin to work.
el: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει προηγμένες λειτουργίες στο πρόσθετο Accessibility Checker, συμπεριλαμβανομένης της σάρωσης ολόκληρου του ιστότοπου. Πρέπει να έχετε ένα ενεργό κλειδί άδειας χρήσης για να λειτουργήσει αυτό το πρόσθετο.

en: Title
el: Τίτλος

en: To view a list of issues that have been ignored across your site, click on a check name in the table below. This will show you all individual instances of code that have been marked as ignored for that particular check, by whom, and when. To see global ignores, go to the "Global Ignores" tab, above.
el: Για να δείτε μια λίστα με τα προβλήματα που έχουν αγνοηθεί σε όλο τον ιστότοπό σας, κάντε κλικ σε ένα όνομα ελέγχου στον παρακάτω πίνακα. Αυτό θα σας δείξει όλες τις μεμονωμένες περιπτώσεις κώδικα που έχουν επισημανθεί ως αγνοημένες για αυτόν τον συγκεκριμένο έλεγχο, από ποιον και πότε. Για να δείτε τις καθολικές παραβλέψεις, μεταβείτε στην καρτέλα “Καθολικές Παραβλέψεις” παραπάνω.

en: To view a list of site-wide accessibility errors and warnings, click on a check name in the table below. To quickly review and remediate issues, we recommend utilizing the Fast Track feature, which allows you to create global ignores and dismiss all instances of an issue across your entire site.
el: Για να δείτε μια λίστα με τα σφάλματα και τις προειδοποιήσεις προσβασιμότητας σε όλο τον ιστότοπο, κάντε κλικ σε ένα όνομα ελέγχου στον παρακάτω πίνακα. Για γρήγορη επανεξέταση και αποκατάσταση προβλημάτων, συνιστούμε τη χρήση της λειτουργίας Γρήγορης Διαδρομής, η οποία σας επιτρέπει να δημιουργήσετε καθολικές παραβλέψεις και να απορρίψετε όλες τις περιπτώσεις ενός προβλήματος σε ολόκληρο τον ιστότοπό σας.

en: Troubleshooting guidance:
el: Οδηγίες αντιμετώπισης προβλημάτων:

en: Type
el: Τύπος

en: Types
el: Τύποι

en: Understanding Issue Severities
el: Κατανόηση σοβαρότητας ζητημάτων

en: Understanding Issue Types
el: Κατανόηση τύπων ζητημάτων

en: Update Item Post Type
el: Ενημέρωση τύπου άρθρου αντικειμένου

en: Update Item Type
el: Ενημέρωση τύπου αντικειμένου

en: Update now.
el: Ενημέρωση τώρα.

en: Update the post types to be checked under the %s tab.
el: Ενημερώστε τους τύπους δημοσιεύσεων που θα ελεγχθούν στην καρτέλα %s.

en: View
el: Προβολή

en: View Archive Page
el: Προβολή σελίδας αρχείου

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
el: Προβολή Προβλήματος ID %d στον ιστότοπο, ανοίγει νέο παράθυρο

en: View Item Post Type
el: Προβολή τύπου άρθρου αντικειμένου

en: View Item Type
el: Προβολή τύπου αντικειμένου

en: View Pages
el: Προβολή σελίδων

en: View archive for "%s"
el: Προβολή αρχείου για “%s”

en: View on page
el: Προβολή στη σελίδα

en: View version %s details
el: Προβολή λεπτομερειών έκδοσης %s

en: View version %s details.
el: Προβολή λεπτομερειών έκδοσης %s.

en: WCAG Level
el: Επίπεδο WCAG

en: Warnings
el: Προειδοποιήσεις

en: Warnings are resolved by fixing the code or content on the page or by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker to dismiss them after verifying they're not an accessibility failure.
el: Οι προειδοποιήσεις επιλύονται διορθώνοντας τον κώδικα ή το περιεχόμενο στη σελίδα ή χρησιμοποιώντας τη λειτουργία “Αγνόηση” στο Accessibility Checker για να τις απορρίψετε αφού επαληθεύσετε ότι δεν αποτελούν αποτυχία προσβασιμότητας.

en: What To Do: Click "Review Issues" to see the flagged errors or warnings and which specific page(s) they were on. Either fix the issue or create a Global Ignore to never be warned about this code snippet/issue again if you have determined it is not really an accessibility problem.
el: Τι να κάνετε: Κάντε κλικ στο “Επανεξέταση Προβλημάτων” για να δείτε τα επισημασμένα σφάλματα ή προειδοποιήσεις και σε ποια συγκεκριμένη σελίδα(ες) βρίσκονταν. Είτε διορθώστε το πρόβλημα είτε δημιουργήστε μια Καθολική Παράβλεψη για να μην προειδοποιείστε ποτέ ξανά για αυτό το απόσπασμα κώδικα/πρόβλημα, εάν έχετε καθορίσει ότι δεν είναι πραγματικά πρόβλημα προσβασιμότητας.

en: Whoops! It looks like there was a problem connecting to the Rest Api. Please refresh the page to try again.
el: Ωχ! Φαίνεται ότι υπήρξε πρόβλημα σύνδεσης με το Rest Api. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα για να δοκιμάσετε ξανά.

en: Whoops! It looks like there was a problem saving a page status. Please reload the page to try again.
el: Ωχ! Φαίνεται ότι υπήρξε πρόβλημα κατά την αποθήκευση της κατάστασης μιας σελίδας. Παρακαλώ επαναφορτώστε τη σελίδα για να δοκιμάσετε ξανά.

en: Why it matters:
el: Γιατί είναι σημαντικό:

en: You do not have permission to install plugin updates
el: Δεν έχετε άδεια να εγκαταστήσετε ενημερώσεις πρόσθετων

en: Your %1$s license has expired. This plugin requires an active license key to function. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Please renew your license</a> to continue using %2$s.
el: Η άδεια χρήσης του %1$s έχει λήξει. Αυτό το πρόσθετο απαιτεί ενεργό κλειδί άδειας χρήσης για να λειτουργήσει. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Παρακαλούμε ανανεώστε την άδεια χρήσης σας</a> για να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το %2$s.

en: Your %1$s license is invalid. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">reenter your license key</a> or <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">purchase a new key</a> to use %3$s.
el: Η άδεια χρήσης του %1$s δεν είναι έγκυρη. Αυτό το πρόσθετο απαιτεί ενεργό κλειδί άδειας χρήσης για να λειτουργήσει. Παρακαλούμε <a href="%2$s">εισαγάγετε ξανά το κλειδί άδειας χρήσης σας</a> ή <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">αγοράστε ένα νέο κλειδί</a> για να χρησιμοποιήσετε το %3$s.

en: Your %s license is not active for this URL.
el: Η άδεια χρήσης του %s δεν είναι ενεργή για αυτή τη διεύθυνση URL.

en: Your %s license key has been disabled.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης του %s έχει απενεργοποιηθεί.

en: Your %s license key has reached its activation limit.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης του %s έχει φτάσει στο όριο ενεργοποιήσεών του.

en: Your license for %s is active.
el: Η άδειά σου για το %s είναι ενεργή.

en: Your license key
el: Το κλειδί της άδειάς σου

en: Your user account doesn't have permission to ignore this issue.
el: Ο λογαριασμός χρήστη σας δεν έχει δικαίωμα να αγνοήσει αυτό το πρόβλημα.

en: active
el: ενεργό

en: expired
el: έληξε

en: follow the link below
el: ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο

en: general settings
el: γενικές ρυθμίσεις

en: getData: %s
el: Λήψη δεδομένων: %s

en: image for row %s
el: εικόνα για τη σειρά %s

en: not found
el: δεν βρέθηκε

en: rest route scan-stats is not setup.
el: Η διαδρομή rest scan-stats δεν έχει ρυθμιστεί.

en: update now
el: ενημέρωση τώρα
