Accessibility Checker Pro 1.16.0 - en to fi translation catalogue (286 entries)

en: %1$d - %2$d of %3$d Issues
fi: %1$d - %2$d / %3$d ongelmaa

en: %1$s %2$s will be checked.
fi: %1$s %2$s tarkistetaan.

en: %1$s (More than %2$s)
fi: %1$s (yli %2$s)

en: %1$s or %2$s
fi: %1$s tai %2$s

en: %1$s pages were checked successfully out of %2$s total pages.
fi: %1$s sivua tarkistettiin onnistuneesti yhteensä %2$s sivusta.

en: %s Edit
fi: %s Muokkaa

en: %s Fix
fi: %s Korjaa

en: %s View on page
fi: %s Näytä sivulla

en: %s is locked
fi: %s on lukittu

en: %s pages failed to complete scanning.
fi: %s sivun skannaus epäonnistui.

en: (Empty Title)
fi: (tyhjä otsikko)

en: (No Title: %d)
fi: (ei otsikkoa: %d)

en: (opens new window)
fi: (avaa uuden ikkunan)

en: *** Skipping post %s:REDIR OR ERROR
fi: *** Ohitetaan artikkeli %s: UUDELLEENOHJAUS TAI VIRHE

en: <strong>Date:</strong> %s
fi: <strong>Päivämäärä:</strong> %s

en: <strong>Ignored by:</strong> %s
fi: <strong>Ohittanut:</strong> %s

en: About the %1$s %2$s
fi: Tietoa %1$s %2$s

en: Accessibility Checker Documentation
fi: Accessibility Checker -dokumentaatio

en: Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
fi: Accessibility Checker -dokumentaatio (avautuu uudessa ikkunassa)

en: Accessibility Checker Pro: A required parameter is missing.
fi: Accessibility Checker Pro: Pakollinen parametri puuttuu.

en: Accessibility Checker Pro: A required table has an incorrect name.
fi: Accessibility Checker Pro: Pakollisella taulukolla on virheellinen nimi.

en: Accessibility Checker Pro: A required table is missing.
fi: Accessibility Checker Pro: Pakollinen taulukko puuttuu.

en: Accessibility Checker Support
fi: Accessibility Checker -tuki

en: Accessibility Checker Support (opens in new window)
fi: Accessibility Checker -tuki (avautuu uudessa ikkunassa)

en: Accessibility Errors
fi: Esteettömyysvirheet

en: Accessibility Warnings
fi: Esteettömyysvaroitukset

en: Accessibility issues that are almost certainly barriers for users with disabilities. They violate a WCAG success criterion and can be programmatically identified as failures using Accessibility Checker's rules.
fi: Saavutettavuusongelmat, jotka ovat lähes varmasti esteitä käyttäjille, joilla on vammoja. Ne rikkovat WCAG:n onnistumiskriteereitä ja ne voidaan ohjelmallisesti tunnistaa virheiksi Accessibility Checkerin sääntöjen avulla.

en: Action
fi: Toiminto

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate License
fi: Aktivoi lisenssi

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Archive Page
fi: Lisää uusi arkistosivu

en: Add New Item Post Type
fi: Lisää uusi kohteen sisältötyyppi

en: Add New Item Type
fi: Lisää uusi kohdetyyppi

en: Add or remove item post types
fi: Lisää tai poista kohteen sisältötyyppejä

en: Add or remove item types
fi: Lisää tai poista kohdetyyppejä

en: Additional Resources
fi: Lisäresurssit

en: Affected Code
fi: Vaikutuksen alainen koodi

en: Affected Pages
fi: Vaikutuksen alaiset sivut

en: All Issues
fi: Kaikki ongelmat

en: All Item Post Types
fi: Kaikki kohteen sisältötyypit

en: All Item Types
fi: Kaikki kohdetyypit

en: All Notice Types
fi: Kaikki ilmoitustyypit

en: All Post Types
fi: Kaikki sisältötyypit

en: All Statuses
fi: Kaikki tilat

en: All posts have been scanned.
fi: Kaikki artikkelit on skannattu.

en: All taxonomy and post type archive pages will be checked. This may be a very large number if you have many taxonomy terms.
fi: Kaikki taksonomia- ja artikkelityyppien arkistosivut tarkistetaan. Tämä voi olla erittäin suuri määrä, jos sinulla on paljon taksonomiatermejä.

en: An error occurred trying to activate %s., please try again.
fi: Virhe yritettäessä aktivoida %s, yritä uudelleen.

en: An error occurred, please try again.
fi: Tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: Apply
fi: Käytä

en: Archive Page
fi: Arkistosivu

en: Archive Pages
fi: Arkistosivut

en: Archive pages will be checked using a sampling of taxonomy terms and post type archives. See the help articles for details on how sampling works.
fi: Arkistosivut tarkistetaan käyttäen näytettä taksonomiatermien ja sisältötyyppien arkistoista. Katso ohjeartikkeleista lisätietoja näytteenoton toiminnasta.

en: Archive pages will not be checked.
fi: Arkistosivuja ei tarkisteta.

en: Bulk actions
fi: Joukkomuokkaustoiminnot

en: Check
fi: Tarkistus

en: Check Complete!
fi: Tarkistus valmis!

en: Check In Progress
fi: Tarkistus käynnissä

en: Check Queued
fi: Tarkistus jonossa

en: Check Summary
fi: Tarkistuksen yhteenveto

en: Check archive pages for all taxonomy terms instead of a representative sample. Requires archive page scanning and may significantly increase scan time and server load.
fi: Tarkista kaikkien taksonomiatermien arkistosivut edustavan näytteen sijaan. Vaatii arkistosivujen skannauksen ja voi merkittävästi lisätä skannausaikaa ja palvelinkuormaa.

en: Check for and resolve console (JavaScript) errors when viewing your post in the front end of the website. Most scanning failures are caused by JavaScript errors in your theme or a plugin.
fi: Tarkista ja korjaa mahdolliset konsolin (JavaScript) virheet, kun tarkastelet artikkelia sivuston julkisella puolella. Useimmat skannauksen epäonnistumiset johtuvat JavaScript-virheistä teemassasi tai lisäosassa.

en: Check post: %s
fi: Tarkista artikkeli: %s

en: Check the summary below to confirm the post types you want to scan, then click the "Run Accessibility Check" button to initiate a full-site scan.
fi: Tarkista alla oleva yhteenveto vahvistaaksesi tarkistettavat sisältötyypit, ja napsauta sitten ”Suorita esteettömyystarkistus” -painiketta aloittaaksesi koko sivuston tarkistuksen.

en: Checked %1$s of %2$s pages %3$s
fi: Tarkistettu %1$s / %2$s sivua %3$s

en: Checking the full site may take some time to complete. This page must be open for the scan to run.
fi: Koko sivuston tarkistaminen saattaa kestää jonkin aikaa. Tämän sivun on oltava auki, jotta skannaus voi toimia.

en: Choose from the most used item post types
fi: Valitse käytetyimmistä kohteen sisältötyypeistä

en: Choose from the most used item types
fi: Valitse käytetyimmistä kohdetyypeistä

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method selects taxonomy terms whose archive pages are included in the scan.
fi: Valitse, sisällytetäänkö arkistosivut koko sivuston skannauksiin. Oletuksena näytteenottomenetelmä valitsee taksonomiatermit, joiden arkistosivut sisällytetään skannaukseen.

en: Choose which user roles have permission to ignore issues.
fi: Valitse, millä käyttäjärooleilla on oikeus ohittaa ongelmia.

en: Cleaning up orphaned iframe: %s
fi: Siivotaan orpo iframe: %s

en: Clear Filters
fi: Tyhjennä suodattimet

en: Color Contrast Errors
fi: Värikontrastivirheet

en: Comment
fi: Kommentti

en: Configure Scan Behavior
fi: Määritä skannauksen toiminta

en: Contact your network administrator to install the update.
fi: Ota yhteyttä verkon ylläpitäjään päivityksen asentamiseksi.

en: Content that couldn't be scanned:
fi: Sisältö, jota ei voitu skannata:

en: Count
fi: Määrä

en: Critical
fi: Kriittinen

en: Critical:
fi: Kriittinen:

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Deactivate License
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Deactivate license
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Archive Page
fi: Muokkaa arkistosivua

en: Edit Item Post Type
fi: Muokkaa kohteen sisältötyyppiä

en: Edit Item Type
fi: Muokkaa kohdetyyppiä

en: Edit post for issue ID %d, opens a new window
fi: Muokkaa julkaisua ongelmalle ID %d, avaa uuden ikkunan

en: Edit this page, opens in a new window.
fi: Muokkaa tätä sivua, avautuu uuteen ikkunaan.

en: Enable scanning of archive pages
fi: Ota käyttöön arkistosivujen skannaus

en: Enter a keyword to search by
fi: Syötä hakusana

en: Enter your license info and press return to activate it.
fi: Syötä lisenssitietosi ja paina enter aktivoidaksesi sen.

en: Enter your license key
fi: Syötä lisenssiavaimesi

en: Error
fi: Virhe

en: Error during GET request to %s
fi: Virhe GET-pyynnössä osoitteeseen %s

en: Error during POST request to %s
fi: Virhe POST-pyynnössä osoitteeseen %s

en: Errors
fi: Virheet

en: Errors are resolved by fixing the code or content on the page.
fi: Virheet korjataan muokkaamalla sivun koodia tai sisältöä.

en: Failing checks
fi: Epäonnistuneet tarkistukset

en: Fast
fi: Nopea

en: Fast Track
fi: Pikarata

en: Fast Track allows you to quickly review and fix or ignore HTML snippets that are flagging errors and warnings on your website all at once. Snippets are ordered by the number of pages affected and the number of failing checks so you can see elements that may have the biggest impact on your website's overall accessibility.
fi: Pikarata mahdollistaa HTML-koodipätkien nopean tarkastelun ja korjaamisen tai ohittamisen, jotka aiheuttavat virheitä ja varoituksia verkkosivustollasi. Koodipätkät on järjestetty vaikutuksen alaisena olevien sivujen ja epäonnistuneiden tarkistusten määrän mukaan, jotta näet elementit, joilla voi olla suurin vaikutus verkkosivustosi yleiseen esteettömyyteen.

en: Fast Track: %s
fi: Pikarata: %s

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
fi: Nopeammat skannaukset ovat resursseja vaativampia ja saattavat kuormittaa verkkosivustoasi voimakkaasti.

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter by issue
fi: Suodata ongelman mukaan

en: Filter by notice type
fi: Suodata ilmoitustyypin mukaan

en: Filter by post status
fi: Suodata julkaisutilan mukaan

en: Filter by post type
fi: Suodata sisältötyypin mukaan

en: Fix: %s
fi: Korjaus: %s

en: For More Information:
fi: Lisätietoja:

en: Full Site Accessibility Check
fi: Koko sivuston esteettömyystarkistus

en: Full Site Accessibility Scan
fi: Koko sivuston esteettömyysskannaus

en: Full Site Scan
fi: Koko sivuston skannaus

en: Full Site Scan Speed
fi: Koko sivuston skannausnopeus

en: Full Site Scanner
fi: Koko sivuston skanneri

en: Global Ignore
fi: Globaali ohitus

en: Global Ignores
fi: Globaalit ohitukset

en: Global Ignores are errors or warnings that have been bulk ignored using the Fast Track feature. These items act as rules that will stop the specific code snippet from being flagged for the same error or warning if new pages are added in the future.
fi: Globaalit ohitukset ovat virheitä tai varoituksia, jotka on ohitettu massana Pikarata-toiminnon avulla. Nämä toimivat sääntöinä, jotka estävät tiettyä koodipätkää tulemasta merkityksi samasta virheestä tai varoituksesta, jos uusia sivuja lisätään tulevaisuudessa.

en: Global Ignores: %s
fi: Globaalit ohitukset: %s

en: Go to page, opens in a new window.
fi: Siirry sivulle, avautuu uuteen ikkunaan.

en: Go to the edit screen for the failed post and click "update" to see if it can scan individually.
fi: Siirry epäonnistuneen artikkelin muokkausnäkymään ja napsauta ”päivitä” nähdäksesi, voiko sen skannata yksittäin.

en: Got data:
fi: Tiedot saatu:

en: High
fi: Korkea

en: High:
fi: Korkea:

en: How to fix it:
fi: Miten korjata:

en: If Accessibility Checker is unable to scan content on your website, here are some things to check:
fi: Jos Accessibility Checker ei pysty skannaamaan verkkosivustosi sisältöä, tässä on muutamia tarkistettavia asioita:

en: Ignore
fi: Ohita

en: Ignore Log
fi: Ohitusloki

en: Ignore Permissions
fi: Ohitusoikeudet

en: Ignore This %s
fi: Ohita tämä %s

en: Ignore issue ID %d
fi: Ohita ongelma ID %d

en: Ignored
fi: Ohitettu

en: Ignored Accessibility Issues
fi: Ohitetut esteettömyysongelmat

en: Ignored By
fi: Ohittanut

en: Ignored Issues
fi: Ohitetut ongelmat

en: Image
fi: Kuva

en: Individual Open Issues
fi: Yksittäiset avoimet ongelmat

en: Individually Ignored Issues
fi: Yksittäin ohitetut ongelmat

en: Issue
fi: Ongelma

en: Issues that cause frustration or confusion, but may have a workaround or are not core to understanding and using the site.
fi: Ongelmat, jotka aiheuttavat turhautumista tai hämmennystä, mutta joihin voi olla kiertotie tai jotka eivät ole keskeisiä sivuston ymmärtämisen ja käytön kannalta.

en: Item Post Type
fi: Kohteen sisältötyyppi

en: Item Post Types
fi: Kohteen sisältötyypit

en: Item Type
fi: Kohdetyyppi

en: Item Types
fi: Kohdetyypit

en: Landmark
fi: Maamerkki

en: License
fi: Lisenssi

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: License Settings
fi: Lisenssin asetukset

en: Low
fi: Matala

en: Low:
fi: Matala:

en: Medium
fi: Keskitaso

en: Medium:
fi: Keskitaso:

en: Memory: %s
fi: Muisti: %s

en: More Detailed Documentation
fi: Tarkempi dokumentaatio

en: More than %s
fi: Yli %s

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: New Accessibility Check
fi: Uusi esteettömyystarkistus

en: New Archive Page
fi: Uusi arkistosivu

en: New Item Type Name
fi: Uuden kohdetyypin nimi

en: New Item Type Post Name
fi: Uuden kohdetyypin nimi

en: No Ignores
fi: Ei ohituksia

en: No archive pages found
fi: Arkistosivuja ei löytynyt

en: No archive pages found in Trash
fi: Arkistosivuja ei löytynyt roskakorista

en: No failed page scans yet
fi: Ei vielä epäonnistuneita sivuskannauksia

en: No issues found
fi: Ongelmia ei löytynyt

en: No item post types found.
fi: Kohteen sisältötyyppejä ei löytynyt.

en: No item types found.
fi: Kohdetyyppejä ei löytynyt.

en: Normal
fi: Normaali

en: Note: for performance reasons, a maximum of %1$s issues are shown here. As you resolve problems, more will show until there are fewer than %1$s left to resolve.
fi: Huomio: suorituskykysyistä enintään %1$s ongelmaa näytetään tässä. Kun ratkaiset ongelmia, lisää tulee näkyviin, kunnes jäljellä on alle %1$s ratkaistavaa ongelmaa.

en: Number of items per page:
fi: Kohteiden määrä sivua kohden:

en: Open Issues
fi: Avoimet ongelmat

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages list navigation
fi: Sivuluettelon navigointi

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
fi: Sivut saattavat vaatia uudelleentallennusta tai koko sivuston tarkistuksen suorittamista, jotta korjaukset näkyvät raporteissa.

en: Parent Item Post Type
fi: Yläkohteen sisältötyyppi

en: Parent Item Post Type:
fi: Yläkohteen sisältötyyppi:

en: Parent Item Type
fi: Yläkohdetyyppi

en: Parent Item Type:
fi: Yläkohdetyyppi:

en: Passed Accessibility Tests
fi: Läpäistyt esteettömyystestit

en: Popular Item Post Types
fi: Suositut kohteen sisältötyypit

en: Popular Item Types
fi: Suositut kohdetyypit

en: Post Status
fi: Julkaisutila

en: Post Title
fi: Julkaisun otsikko

en: Post Type
fi: Sisältötyyppi

en: Potential accessibility issues that might be problematic depending on context. These are issues that may be WCAG failures, but require human review to verify.
fi: Mahdolliset saavutettavuusongelmat, jotka saattavat olla ongelmallisia kontekstista riippuen. Nämä ovat ongelmia, jotka voivat olla WCAG-virheitä, mutta vaativat ihmisen tarkistuksen varmistukseksi.

en: Reset to Default Sorting
fi: Palauta oletuslajittelu

en: Review Issues
fi: Tarkastele ongelmia

en: Run Accessibility Check
fi: Suorita esteettömyystarkistus

en: Save
fi: Tallenna

en: Saved: %s
fi: Tallennettu: %s

en: Saving: %s: error
fi: Tallennus: %s: virhe

en: Saving: %s: failed.
fi: Tallennus: %s: epäonnistui.

en: Saving: %s: started
fi: Tallennetaan: %s: aloitettu

en: Scan Failure Report
fi: Skannauksen epäonnistumisraportti

en: Scan Settings
fi: Skannausasetukset

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
fi: Skannaa kaikki taksonomiatermit pelkän näytteen sijaan

en: Scan completed on %s.
fi: Skannaus suoritettu %s.

en: Scan state is: %s
fi: Skannauksen tila on: %s

en: Search
fi: Hae

en: Search Archive Pages
fi: Etsi arkistosivuja

en: Search Item Post Types
fi: Etsi kohteen sisältötyyppejä

en: Search Item Types
fi: Etsi kohdetyyppejä

en: See additional scan troubleshooting documentation.
fi: Katso lisää skannauksen vianmääritysdokumentaatiota.

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select Accessibility Check
fi: Valitse esteettömyystarkistus

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select bulk action
fi: Valitse joukkomuokkaustoiminto

en: Separate item post types with commas
fi: Erota kohteen sisältötyypit pilkuilla

en: Separate item types with commas
fi: Erota kohdetyypit pilkuilla

en: Serious accessibility barriers that block access or functionality. Critical issues prevent users with disabilities from using content or features.
fi: Vakavat saavutettavuusesteet, jotka estävät pääsyn tai toiminnallisuuden. Kriittiset ongelmat estävät vammaisia käyttäjiä käyttämästä sisältöä tai ominaisuuksia.

en: Severities
fi: Vakavuusasteet

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Severity:
fi: Vakavuus:

en: Significant issues that make access difficult, but don't completely block it. High issues create substantial usability problems for assistive tech users, but are not critical failures.
fi: Merkittävät ongelmat, jotka vaikeuttavat käyttöä huomattavasti, mutta eivät estä sitä kokonaan. Korkean tason ongelmat aiheuttavat huomattavia käytettävyysongelmia apuvälineteknologioiden käyttäjille, mutta eivät ole kriittisiä virheitä.

en: Simplified Summary
fi: Yksinkertaistettu yhteenveto

en: Simplified Summary Heading
fi: Yksinkertaistetun yhteenvedon otsikko

en: Skipping: %s.
fi: Ohitetaan: %s.

en: Slow
fi: Hidas

en: Slowest
fi: Hitain

en: Small issues that may affect some users or cause annoyance, but usually do not prevent access. Low-level issues may include "best practices" that are not WCAG failures.
fi: Pienet ongelmat, jotka saattavat vaikuttaa joihinkin käyttäjiin tai aiheuttaa ärsytystä, mutta eivät yleensä estä käyttöä. Matalan tason ongelmat voivat sisältää ”parhaita käytäntöjä”, jotka eivät ole WCAG-virheitä.

en: Sorry, the website administrator has blocked PDF uploads for your user role. Please contact an administrator for support or to have them upload the file.
fi: Pahoittelut, verkkosivuston ylläpitäjä on estänyt PDF-tiedostojen lataamisen käyttäjäroolillesi. Ota yhteyttä ylläpitäjään saadaksesi tukea tai pyytääksesi heitä lataamaan tiedoston.

en: Stop Check
fi: Keskeytä tarkistus

en: Stop Global Ignore
fi: Lopeta globaali ohitus

en: Stop Ignoring
fi: Lopeta ohitus

en: Taxonomy Scanning
fi: Taksonomian skannaus

en: Thank you for activating %1$s. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">enter your license key</a>.
fi: Kiitos %1$s aktivoinnista. Tämä lisäosa vaatii toimiakseen voimassa olevan lisenssiavaimen. <a href="%2$s">Syötä lisenssiavaimesi</a>.

en: The check has been queued and will begin shortly.
fi: Tarkistus on asetettu jonoon ja alkaa pian.

en: The check is in progress.
fi: Tarkistus on käynnissä.

en: The following pages could not be scanned:
fi: Seuraavia sivuja ei voitu skannata:

en: The running scan has been canceled.
fi: Käynnissä oleva skannaus on peruutettu.

en: There are no pages set to be checked. Update the post types to be checked under the %s tab.
fi: Ei ole asetettu tarkistettavia sivuja. Päivitä tarkistettavat sisältötyypit %s-välilehdellä.

en: There is a new version of %1$s available.
fi: Saatavilla on uusi versio %1$s.

en: There is a post to scan.
fi: Skannattavana on artikkeli.

en: These settings control how the accessibility scanner operates when checking your site content. Adjusting these options can help optimize scan performance based on your server resources and site structure.
fi: Nämä asetukset ohjaavat, miten esteettömyysskanneri toimii tarkistaessaan sivustosi sisältöä. Näiden asetusten säätäminen voi auttaa optimoimaan skannauksen suorituskykyä palvelimesi resurssien ja sivuston rakenteen mukaan.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
fi: Nämä asetukset mahdollistavat globaalit korjaukset koko sivustollasi.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
fi: Tämä vaikuttaa olevan virheellinen lisenssiavain %s.

en: This plugin adds pro features to the Accessibility Checker plugin, including full site scanning. You must have an active license key for this plugin to work.
fi: Tämä lisäosa tuo Accessibility Checker -lisäosaan ammattilaisominaisuuksia, mukaan lukien koko sivuston skannauksen. Tarvitset aktiivisen lisenssiavaimen, jotta tämä lisäosa toimii.

en: Title
fi: Otsikko

en: To view a list of issues that have been ignored across your site, click on a check name in the table below. This will show you all individual instances of code that have been marked as ignored for that particular check, by whom, and when. To see global ignores, go to the "Global Ignores" tab, above.
fi: Nähdäksesi listan ohitetuista ongelmista koko sivustollasi, napsauta tarkistuksen nimeä alla olevassa taulukossa. Tämä näyttää kaikki yksittäiset koodin ilmentymät, jotka on merkitty ohitetuiksi kyseiselle tarkistukselle, kuka ne on ohittanut ja milloin. Nähdäksesi globaalit ohitukset, siirry ”Globaalit ohitukset” -välilehdelle yllä.

en: To view a list of site-wide accessibility errors and warnings, click on a check name in the table below. To quickly review and remediate issues, we recommend utilizing the Fast Track feature, which allows you to create global ignores and dismiss all instances of an issue across your entire site.
fi: Nähdäksesi listan koko sivuston laajuisista esteettömyysvirheistä ja -varoituksista, napsauta tarkistuksen nimeä alla olevassa taulukossa. Suosittelemme käyttämään Pikarata-ominaisuutta ongelmien nopeaan tarkasteluun ja korjaamiseen, sillä se mahdollistaa globaalien ohitusten luomisen ja kaikkien ongelmien ilmentymien hylkäämisen koko sivustollasi.

en: Troubleshooting guidance:
fi: Vianmääritysopastus:

en: Type
fi: Tyyppi

en: Types
fi: Tyypit

en: Understanding Issue Severities
fi: Ongelmien vakavuusasteiden ymmärtäminen

en: Understanding Issue Types
fi: Ongelmien tyyppien ymmärtäminen

en: Update Item Post Type
fi: Päivitä kohteen sisältötyyppi

en: Update Item Type
fi: Päivitä kohdetyyppi

en: Update now.
fi: Päivitä nyt.

en: Update the post types to be checked under the %s tab.
fi: Päivitä tarkistettavat sisältötyypit %s-välilehdellä.

en: View
fi: Näytä

en: View Archive Page
fi: Näytä arkistosivu

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
fi: Näytä ongelma ID %d verkkosivustolla, avaa uuden ikkunan

en: View Item Post Type
fi: Näytä kohteen sisältötyyppi

en: View Item Type
fi: Näytä kohdetyyppi

en: View Pages
fi: Näytä sivut

en: View archive for "%s"
fi: Näytä arkisto kohteelle ”%s”

en: View on page
fi: Näytä sivulla

en: View version %s details
fi: Näytä version %s tiedot

en: View version %s details.
fi: Näytä version %s tiedot.

en: WCAG Level
fi: WCAG-taso

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: Warnings are resolved by fixing the code or content on the page or by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker to dismiss them after verifying they're not an accessibility failure.
fi: Varoitukset ratkaistaan korjaamalla sivun koodia tai sisältöä tai käyttämällä Accessibility Checkerin ”Ohita”-toimintoa niiden hylkäämiseksi sen jälkeen, kun on varmistettu, etteivät ne ole saavutettavuusvirheitä.

en: What To Do: Click "Review Issues" to see the flagged errors or warnings and which specific page(s) they were on. Either fix the issue or create a Global Ignore to never be warned about this code snippet/issue again if you have determined it is not really an accessibility problem.
fi: Toimintaohjeet: Napsauta ”Tarkastele ongelmia” nähdäksesi merkityt virheet tai varoitukset ja millä tietyillä sivuilla ne esiintyvät. Joko korjaa ongelma tai luo Globaali ohitus, jotta et saa enää varoitusta tästä koodipätkästä/ongelmasta, jos olet todennut, ettei se ole todellinen esteettömyysongelma.

en: Whoops! It looks like there was a problem connecting to the Rest Api. Please refresh the page to try again.
fi: Hups! Näyttää siltä, että REST-rajapintaan yhdistämisessä oli ongelma. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Whoops! It looks like there was a problem saving a page status. Please reload the page to try again.
fi: Hups! Näyttää siltä, että sivun tilan tallentamisessa oli ongelma. Lataa sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

en: Why it matters:
fi: Miksi tämä on tärkeää:

en: You do not have permission to install plugin updates
fi: Sinulla ei ole oikeuksia asentaa lisäosan päivityksiä

en: Your %1$s license has expired. This plugin requires an active license key to function. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Please renew your license</a> to continue using %2$s.
fi: %1$s-lisenssisi on vanhentunut. Tämä lisäosa vaatii toimiakseen voimassa olevan lisenssiavaimen. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Uudista lisenssisi</a> jatkaaksesi %2$S käyttöä.

en: Your %1$s license is invalid. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">reenter your license key</a> or <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">purchase a new key</a> to use %3$s.
fi: %1$s-lisenssisi ei kelpaa. Tämä lisäosa vaatii toimiakseen voimassa olevan lisenssiavaimen. <a href="%2$S">Syötä lisenssiavaimesi uudelleen</a> tai <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">osta uusi avain</a> käyttääksesi %3$s.

en: Your %s license is not active for this URL.
fi: %s-lisenssisi ei ole aktiivinen tälle URL-osoitteelle.

en: Your %s license key has been disabled.
fi: %s-lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä.

en: Your %s license key has reached its activation limit.
fi: %s-lisenssiavaimesi on saavuttanut aktivointirajoituksensa.

en: Your license for %s is active.
fi: Lisenssisi tuotteelle %s on aktiivinen.

en: Your license key
fi: Lisenssiavaimesi

en: Your user account doesn't have permission to ignore this issue.
fi: Käyttäjätililläsi ei ole oikeutta ohittaa tätä ongelmaa.

en: active
fi: aktiivinen

en: expired
fi: vanhentunut

en: follow the link below
fi: seuraa alla olevaa linkkiä

en: general settings
fi: yleiset asetukset

en: getData: %s
fi: Haetaan tietoja: %s

en: image for row %s
fi: kuva riville %s

en: not found
fi: ei löydy

en: rest route scan-stats is not setup.
fi: REST-reitti scan-stats ei ole määritetty.

en: update now
fi: päivitä nyt
