Accessibility Checker Pro 1.16.0 - en to ro translation catalogue (285 entries)

en: %1$d - %2$d of %3$d Issues
ro: %1$d - %2$d din %3$d probleme

en: %1$s %2$s will be checked.
ro: %1$s %2$s vor fi verificate.

en: %1$s (More than %2$s)
ro: %1$s (mai mult de %2$s)

en: %1$s or %2$s
ro: %1$s sau %2$s

en: %1$s pages were checked successfully out of %2$s total pages.
ro: %1$s pagini au fost verificate cu succes din totalul de %2$s pagini.

en: %s Edit
ro: %s Editează

en: %s Fix
ro: %s Remediază

en: %s View on page
ro: %s Vezi pe pagină

en: %s is locked
ro: %s este blocat

en: %s pages failed to complete scanning.
ro: %s pagini nu au putut fi scanate complet.

en: &laquo;
ro: &raquo;

en: &raquo;
ro: &laquo;

en: (Empty Title)
ro: (titlu gol)

en: (No Title: %d)
ro: (fără titlu: %d)

en: (opens new window)
ro: (deschide o fereastră nouă)

en: *** Skipping post %s:REDIR OR ERROR
ro: *** Se omite postarea %s: REDIRECȚIONARE SAU EROARE

en: <strong>Date:</strong> %s
ro: <strong>Data:</strong> %s

en: <strong>Ignored by:</strong> %s
ro: <strong>Ignorat de:</strong> %s

en: About the %1$s %2$s
ro: Despre %1$s %2$s

en: Accessibility Checker Documentation
ro: Documentația Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
ro: Documentația Accessibility Checker (se deschide într-o fereastră nouă)

en: Accessibility Checker Pro: A required parameter is missing.
ro: Accessibility Checker Pro: Lipsește un parametru obligatoriu.

en: Accessibility Checker Pro: A required table has an incorrect name.
ro: Accessibility Checker Pro: Un tabel obligatoriu are un nume incorect.

en: Accessibility Checker Pro: A required table is missing.
ro: Accessibility Checker Pro: Lipsește un tabel obligatoriu.

en: Accessibility Checker Support
ro: Suport Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Support (opens in new window)
ro: Suport Accessibility Checker (se deschide într-o fereastră nouă)

en: Accessibility Errors
ro: Erori de accesibilitate

en: Accessibility Warnings
ro: Avertismente de accesibilitate

en: Accessibility issues that are almost certainly barriers for users with disabilities. They violate a WCAG success criterion and can be programmatically identified as failures using Accessibility Checker's rules.
ro: Probleme de accesibilitate care sunt aproape sigur bariere pentru utilizatorii cu dizabilități. Acestea încalcă un criteriu de succes WCAG și pot fi identificate programatic ca eșecuri folosind regulile Accessibility Checker.

en: Action
ro: Acțiune

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Activate
ro: Activează

en: Activate License
ro: Activați licența

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add New Archive Page
ro: Adaugă o nouă pagină de arhivă

en: Add New Item Post Type
ro: Adaugă un nou tip de postare de articol

en: Add New Item Type
ro: Adaugă un nou tip de articol

en: Add or remove item post types
ro: Adaugă sau elimină tipuri de postări de articole

en: Add or remove item types
ro: Adaugă sau elimină tipuri de articole

en: Additional Resources
ro: Resurse suplimentare

en: Affected Code
ro: Cod afectat

en: Affected Pages
ro: Pagini afectate

en: All Issues
ro: Toate problemele

en: All Item Post Types
ro: Toate tipurile de postări de articole

en: All Item Types
ro: Toate tipurile de articole

en: All Notice Types
ro: Toate tipurile de notificări

en: All Post Types
ro: Toate tipurile de postări

en: All Statuses
ro: Toate stările

en: All posts have been scanned.
ro: Toate postările au fost scanate.

en: All taxonomy and post type archive pages will be checked. This may be a very large number if you have many taxonomy terms.
ro: Toate paginile de arhivă pentru taxonomii și tipuri de postări vor fi verificate. Acest lucru poate însemna un număr foarte mare dacă ai multe termeni de taxonomie.

en: An error occurred trying to activate %s., please try again.
ro: A apărut o eroare în încercarea de a activa %s, vă rugăm să încercați din nou.

en: An error occurred, please try again.
ro: A apărut o eroare, vă rugăm să încercați din nou.

en: Apply
ro: Aplică

en: Archive Page
ro: Pagină de arhivă

en: Archive Pages
ro: Pagini de arhivă

en: Archive pages will be checked using a sampling of taxonomy terms and post type archives. See the help articles for details on how sampling works.
ro: Paginile de arhivă vor fi verificate folosind un eșantion de termeni de taxonomie și arhive de tipuri de postări. Vezi articolele de ajutor pentru detalii despre cum funcționează eșantionarea.

en: Archive pages will not be checked.
ro: Paginile de arhivă nu vor fi verificate.

en: Bulk actions
ro: Acțiuni în masă

en: Check
ro: Verificare

en: Check Complete!
ro: Verificare completă!

en: Check In Progress
ro: Verificare în curs

en: Check Queued
ro: Verificare în așteptare

en: Check Summary
ro: Rezumatul verificării

en: Check archive pages for all taxonomy terms instead of a representative sample. Requires archive page scanning and may significantly increase scan time and server load.
ro: Verifică paginile de arhivă pentru toți termenii de taxonomie în loc de un eșantion reprezentativ. Necesită scanarea paginilor de arhivă și poate crește semnificativ timpul de scanare și încărcarea serverului.

en: Check for and resolve console (JavaScript) errors when viewing your post in the front end of the website. Most scanning failures are caused by JavaScript errors in your theme or a plugin.
ro: Verificați și rezolvați erorile de consolă (JavaScript) atunci când vizualizați postarea în partea din față a site-ului web. Majoritatea eșecurilor de scanare sunt cauzate de erori JavaScript în tema dvs. sau într-un plugin.

en: Check post: %s
ro: Verifică postarea: %s

en: Check the summary below to confirm the post types you want to scan, then click the "Run Accessibility Check" button to initiate a full-site scan.
ro: Verificați rezumatul de mai jos pentru a confirma tipurile de postări pe care doriți să le scanați, apoi faceți clic pe butonul „Rulează verificarea de accesibilitate” pentru a iniția o scanare completă a site-ului.

en: Checked %1$s of %2$s pages %3$s
ro: S-au verificat %1$s din %2$s pagini %3$s

en: Checking the full site may take some time to complete. This page must be open for the scan to run.
ro: Verificarea întregului site poate dura ceva timp. Această pagină trebuie să rămână deschisă pentru ca scanarea să ruleze.

en: Choose from the most used item post types
ro: Alege dintre cele mai folosite tipuri de postări de articole

en: Choose from the most used item types
ro: Alege dintre cele mai folosite tipuri de articole

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method selects taxonomy terms whose archive pages are included in the scan.
ro: Alege dacă paginile de arhivă ar trebui incluse în scanările complete ale site-ului. În mod implicit, o metodă de eșantionare selectează termenii de taxonomie ale căror pagini de arhivă sunt incluse în scanare.

en: Choose which user roles have permission to ignore issues.
ro: Alegeți care roluri de utilizator au permisiunea de a ignora problemele.

en: Cleaning up orphaned iframe: %s
ro: Se curăță iframe-ul orfan: %s

en: Clear Filters
ro: Șterge filtrele

en: Color Contrast Errors
ro: Erori de contrast de culoare

en: Comment
ro: Comentariu

en: Configure Scan Behavior
ro: Configurează comportamentul de scanare

en: Contact your network administrator to install the update.
ro: Contactați administratorul rețelei pentru a instala actualizarea.

en: Content that couldn't be scanned:
ro: Conținut care nu a putut fi scanat:

en: Count
ro: Număr

en: Critical
ro: Critică

en: Critical:
ro: Critică:

en: Date
ro: Data

en: Deactivate License
ro: Dezactivați licența

en: Deactivate license
ro: Dezactivează licența

en: Edit
ro: Editează

en: Edit Archive Page
ro: Editează pagina de arhivă

en: Edit Item Post Type
ro: Editează tipul de postare de articol

en: Edit Item Type
ro: Editează tipul de articol

en: Edit post for issue ID %d, opens a new window
ro: Editează postarea pentru problema cu ID-ul %d, deschide o fereastră nouă

en: Edit this page, opens in a new window.
ro: Editează această pagină, se deschide într-o fereastră nouă.

en: Enable scanning of archive pages
ro: Activează scanarea paginilor de arhivă

en: Enter a keyword to search by
ro: Introduceți un cuvânt-cheie pentru căutare

en: Enter your license info and press return to activate it.
ro: Introdu informațiile licenței tale și apasă enter pentru a o activa.

en: Enter your license key
ro: Introduceți cheia dvs. de licență

en: Error
ro: Eroare

en: Error during GET request to %s
ro: Eroare în timpul cererii GET către %s

en: Error during POST request to %s
ro: Eroare în timpul cererii POST către %s

en: Errors
ro: Erori

en: Errors are resolved by fixing the code or content on the page.
ro: Erorile sunt rezolvate prin corectarea codului sau a conținutului de pe pagină.

en: Failing checks
ro: Verificări eșuate

en: Fast
ro: Rapid

en: Fast Track
ro: Traseu rapid

en: Fast Track allows you to quickly review and fix or ignore HTML snippets that are flagging errors and warnings on your website all at once. Snippets are ordered by the number of pages affected and the number of failing checks so you can see elements that may have the biggest impact on your website's overall accessibility.
ro: Traseul rapid vă permite să revizuiți și să remediați sau să ignorați rapid fragmente HTML care semnalează erori și avertismente pe site-ul dvs. Web, toate deodată. Fragmentele sunt ordonate după numărul de pagini afectate și numărul de verificări eșuate, astfel încât să puteți vedea elementele care ar putea avea cel mai mare impact asupra accesibilității generale a site-ului dvs. web.

en: Fast Track: %s
ro: Traseu rapid: %s

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
ro: Scanările mai rapide sunt mai intensive în resurse și pot pune o sarcină mare pe site-ul dvs. web.

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter by issue
ro: Filtrează după problemă

en: Filter by notice type
ro: Filtrează după tipul de notificare

en: Filter by post status
ro: Filtrează după starea postării

en: Filter by post type
ro: Filtrează după tipul de postare

en: Fix: %s
ro: Remediază: %s

en: For More Information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Full Site Accessibility Check
ro: Verificare completă de accesibilitate a site-ului

en: Full Site Accessibility Scan
ro: Scanare completă de accesibilitate a site-ului

en: Full Site Scan
ro: Scanare completă a site-ului

en: Full Site Scan Speed
ro: Viteza de scanare completă a site-ului

en: Full Site Scanner
ro: Scanner complet al site-ului

en: Global Ignore
ro: Ignorare globală

en: Global Ignores
ro: Ignorări globale

en: Global Ignores are errors or warnings that have been bulk ignored using the Fast Track feature. These items act as rules that will stop the specific code snippet from being flagged for the same error or warning if new pages are added in the future.
ro: Ignorările globale sunt erori sau avertismente care au fost ignorate în masă folosind funcția Traseu rapid. Aceste elemente acționează ca reguli care vor împiedica semnalarea fragmentului specific de cod pentru aceeași eroare sau avertisment dacă se adaugă pagini noi în viitor.

en: Global Ignores: %s
ro: Ignorări globale: %s

en: Go to page, opens in a new window.
ro: Mergi la pagină, se deschide într-o fereastră nouă.

en: Go to the edit screen for the failed post and click "update" to see if it can scan individually.
ro: Mergeți la ecranul de editare pentru postarea eșuată și faceți clic pe „actualizare” pentru a vedea dacă poate fi scanată individual.

en: Got data:
ro: Date primite:

en: High
ro: Ridicată

en: High:
ro: Ridicată:

en: How to fix it:
ro: Cum se rezolvă:

en: If Accessibility Checker is unable to scan content on your website, here are some things to check:
ro: Dacă Accessibility Checker nu poate scana conținutul site-ului dvs. web, iată câteva lucruri de verificat:

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Ignore Log
ro: Jurnal de ignorare

en: Ignore Permissions
ro: Permisiuni de ignorare

en: Ignore This %s
ro: Ignoră acest %s

en: Ignore issue ID %d
ro: Ignoră problema cu ID-ul %d

en: Ignored
ro: Ignorat

en: Ignored Accessibility Issues
ro: Probleme de accesibilitate ignorate

en: Ignored By
ro: Ignorat de

en: Ignored Issues
ro: Probleme ignorate

en: Image
ro: Imagine

en: Individual Open Issues
ro: Probleme individuale deschise

en: Individually Ignored Issues
ro: Probleme ignorate individual

en: Issue
ro: Problemă

en: Issues that cause frustration or confusion, but may have a workaround or are not core to understanding and using the site.
ro: Probleme care cauzează frustrare sau confuzie, dar pot avea o soluție alternativă sau nu sunt esențiale pentru înțelegerea și utilizarea site-ului.

en: Item Post Type
ro: Tip de postare de articol

en: Item Post Types
ro: Tipuri de postări de articole

en: Item Type
ro: Tip de articol

en: Item Types
ro: Tipuri de articole

en: Landmark
ro: Reper

en: License
ro: Licență

en: License Key
ro: Cheie de licență

en: License Settings
ro: Setări de licență

en: Low
ro: Scăzută

en: Low:
ro: Scăzută:

en: Medium
ro: Medie

en: Medium:
ro: Medie:

en: Memory: %s
ro: Memorie: %s

en: More Detailed Documentation
ro: Documentație mai detaliată

en: More than %s
ro: Mai mult de %s

en: New Accessibility Check
ro: Verificare nouă de accesibilitate

en: New Archive Page
ro: Pagină nouă de arhivă

en: New Item Type Name
ro: Nume nou pentru tipul de articol

en: New Item Type Post Name
ro: Nume nou pentru tipul de postare de articol

en: No Ignores
ro: Nicio ignorare

en: No archive pages found
ro: Nu s-au găsit pagini de arhivă

en: No archive pages found in Trash
ro: Nu s-au găsit pagini de arhivă în Coșul de gunoi

en: No failed page scans yet
ro: Încă nu există scanări de pagini eșuate

en: No issues found
ro: Nu s-au găsit probleme

en: No item post types found.
ro: Nu s-au găsit tipuri de postări de articole.

en: No item types found.
ro: Nu s-au găsit tipuri de articole.

en: Note: for performance reasons, a maximum of %1$s issues are shown here. As you resolve problems, more will show until there are fewer than %1$s left to resolve.
ro: Notă: din motive de performanță, aici sunt afișate maximum %1$s probleme. Pe măsură ce rezolvați problemele, vor apărea mai multe până când vor rămâne mai puțin de %1$s de rezolvat.

en: Number of items per page:
ro: Număr de elemente pe pagină:

en: Open Issues
ro: Probleme deschise

en: Pages
ro: Pagini

en: Pages list navigation
ro: Navigare listă pagini

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
ro: Este posibil să fie necesară resalvarea paginilor sau efectuarea unei scanări complete a site-ului pentru a vedea remedierile reflectate în rapoarte.

en: Parent Item Post Type
ro: Tip de postare de articol părinte

en: Parent Item Post Type:
ro: Tip de postare de articol părinte:

en: Parent Item Type
ro: Tip de articol părinte

en: Parent Item Type:
ro: Tip de articol părinte:

en: Passed Accessibility Tests
ro: Teste de accesibilitate trecute

en: Popular Item Post Types
ro: Tipuri populare de postări de articole

en: Popular Item Types
ro: Tipuri populare de articole

en: Post Status
ro: Starea postării

en: Post Title
ro: Titlul postării

en: Post Type
ro: Tipul postării

en: Potential accessibility issues that might be problematic depending on context. These are issues that may be WCAG failures, but require human review to verify.
ro: Potențiale probleme de accesibilitate care ar putea fi problematice în funcție de context. Acestea sunt probleme care pot fi eșecuri WCAG, dar necesită o revizuire umană pentru a fi verificate.

en: Reset to Default Sorting
ro: Resetează la sortarea implicită

en: Review Issues
ro: Revizuiește problemele

en: Run Accessibility Check
ro: Rulează verificarea de accesibilitate

en: Save
ro: Salvează

en: Saved: %s
ro: Salvat: %s

en: Saving: %s: error
ro: Salvare: %s: eroare

en: Saving: %s: failed.
ro: Salvare: %s: eșuată.

en: Saving: %s: started
ro: Salvare: %s: începută

en: Scan Failure Report
ro: Raport de eșec al scanării

en: Scan Settings
ro: Setări de scanare

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
ro: Scanează toți termenii de taxonomie în loc de doar un eșantion

en: Scan completed on %s.
ro: Scanare finalizată pe %s.

en: Scan state is: %s
ro: Starea scanării este: %s

en: Search
ro: Caută

en: Search Archive Pages
ro: Caută pagini de arhivă

en: Search Item Post Types
ro: Caută tipuri de postări de articole

en: Search Item Types
ro: Caută tipuri de articole

en: See additional scan troubleshooting documentation.
ro: Consultați documentația suplimentară de depanare a scanării.

en: Select %s
ro: Selectează %s

en: Select Accessibility Check
ro: Selectează verificarea de accesibilitate

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select bulk action
ro: Selectează acțiunea în masă

en: Separate item post types with commas
ro: Separă tipurile de postări de articole cu virgule

en: Separate item types with commas
ro: Separă tipurile de articole cu virgule

en: Serious accessibility barriers that block access or functionality. Critical issues prevent users with disabilities from using content or features.
ro: Bariere grave de accesibilitate care blochează accesul sau funcționalitatea. Problemele critice împiedică utilizatorii cu dizabilități să folosească conținutul sau funcțiile.

en: Severities
ro: Severități

en: Severity
ro: Severitate

en: Severity:
ro: Severitate:

en: Significant issues that make access difficult, but don't completely block it. High issues create substantial usability problems for assistive tech users, but are not critical failures.
ro: Probleme semnificative care fac accesul dificil, dar nu îl blochează complet. Problemele ridicate creează probleme substanțiale de utilizare pentru utilizatorii de tehnologii de asistare, dar nu sunt eșecuri critice.

en: Simplified Summary
ro: Rezumat simplificat

en: Simplified Summary Heading
ro: Titlu rezumat simplificat

en: Skipping: %s.
ro: Se omite: %s.

en: Slow
ro: Lent

en: Slowest
ro: Cel mai lent

en: Small issues that may affect some users or cause annoyance, but usually do not prevent access. Low-level issues may include "best practices" that are not WCAG failures.
ro: Probleme mici care pot afecta unii utilizatori sau pot cauza neplăceri, dar de obicei nu împiedică accesul. Problemele de nivel scăzut pot include „cele mai bune practici” care nu sunt eșecuri WCAG.

en: Sorry, the website administrator has blocked PDF uploads for your user role. Please contact an administrator for support or to have them upload the file.
ro: Ne pare rău, administratorul site-ului web a blocat încărcările de PDF pentru rolul dvs. De utilizator. Vă rugăm să contactați un administrator pentru asistență sau pentru a încărca fișierul.

en: Stop Check
ro: Oprește verificarea

en: Stop Global Ignore
ro: Oprește ignorarea globală

en: Stop Ignoring
ro: Încetează ignorarea

en: Taxonomy Scanning
ro: Scanarea taxonomiei

en: Thank you for activating %1$s. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">enter your license key</a>.
ro: Vă mulțumim pentru activarea %1$s. Acest plugin necesită o cheie de licență activă pentru a funcționa. Vă rugăm să <a href="%2$s">introduceți cheia dvs. de licență</a>.

en: The check has been queued and will begin shortly.
ro: Verificarea a fost adăugată în coadă și va începe în curând.

en: The check is in progress.
ro: Verificarea este în curs de desfășurare.

en: The following pages could not be scanned:
ro: Următoarele pagini nu au putut fi scanate:

en: The running scan has been canceled.
ro: Scanarea în curs a fost anulată.

en: There are no pages set to be checked. Update the post types to be checked under the %s tab.
ro: Nu există pagini setate pentru a fi verificate. Actualizați tipurile de postări care trebuie verificate în fila %s.

en: There is a new version of %1$s available.
ro: Este disponibilă o nouă versiune de %1$s.

en: There is a post to scan.
ro: Există o postare de scanat.

en: These settings control how the accessibility scanner operates when checking your site content. Adjusting these options can help optimize scan performance based on your server resources and site structure.
ro: Aceste setări controlează modul în care funcționează scannerul de accesibilitate când verifică conținutul site-ului tău. Ajustarea acestor opțiuni poate ajuta la optimizarea performanței scanării în funcție de resursele serverului și structura site-ului.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
ro: Aceste setări activează remedieri globale pe întregul dvs. site.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
ro: Aceasta pare a fi o cheie de licență invalidă pentru %s.

en: This plugin adds pro features to the Accessibility Checker plugin, including full site scanning. You must have an active license key for this plugin to work.
ro: Acest plugin adaugă funcții pro la pluginul Accessibility Checker, inclusiv scanarea completă a site-ului. Trebuie să aveți o cheie de licență activă pentru ca acest plugin să funcționeze.

en: Title
ro: Titlu

en: To view a list of issues that have been ignored across your site, click on a check name in the table below. This will show you all individual instances of code that have been marked as ignored for that particular check, by whom, and when. To see global ignores, go to the "Global Ignores" tab, above.
ro: Pentru a vizualiza o listă cu problemele care au fost ignorate pe tot site-ul dvs., faceți clic pe numele unei verificări din tabelul de mai jos. Acest lucru vă va arăta toate instanțele individuale de cod care au fost marcate ca ignorate pentru acea verificare specifică, de către cine și când. Pentru a vedea ignorările globale, mergeți la fila „Ignorări globale” de mai sus.

en: To view a list of site-wide accessibility errors and warnings, click on a check name in the table below. To quickly review and remediate issues, we recommend utilizing the Fast Track feature, which allows you to create global ignores and dismiss all instances of an issue across your entire site.
ro: Pentru a vizualiza o listă cu erorile și avertismentele de accesibilitate la nivelul întregului site, faceți clic pe numele unei verificări din tabelul de mai jos. Pentru a revizui și remedia rapid problemele, vă recomandăm să utilizați funcția Traseu rapid, care vă permite să creați ignorări globale și să respingeți toate instanțele unei probleme pe întregul site.

en: Troubleshooting guidance:
ro: Ghid de depanare:

en: Type
ro: Tip

en: Types
ro: Tipuri

en: Understanding Issue Severities
ro: Înțelegerea severității problemelor

en: Understanding Issue Types
ro: Înțelegerea tipurilor de probleme

en: Update Item Post Type
ro: Actualizează tipul de postare de articol

en: Update Item Type
ro: Actualizează tipul de articol

en: Update now.
ro: Actualizați acum.

en: Update the post types to be checked under the %s tab.
ro: Actualizați tipurile de postări care vor fi verificate în fila %s.

en: View
ro: Vezi

en: View Archive Page
ro: Vezi pagina de arhivă

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
ro: Vizualizează Problema cu ID-ul %d pe site, deschide o fereastră nouă

en: View Item Post Type
ro: Vezi tipul de postare de articol

en: View Item Type
ro: Vezi tipul de articol

en: View Pages
ro: Vizualizează paginile

en: View archive for "%s"
ro: Vezi arhiva pentru „%s”

en: View on page
ro: Vezi pe pagină

en: View version %s details
ro: Vizualizați detaliile versiunii %s

en: View version %s details.
ro: Vizualizați detaliile versiunii %s.

en: WCAG Level
ro: Nivel WCAG

en: Warnings
ro: Avertismente

en: Warnings are resolved by fixing the code or content on the page or by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker to dismiss them after verifying they're not an accessibility failure.
ro: Avertismentele sunt rezolvate prin corectarea codului sau a conținutului de pe pagină sau prin utilizarea funcției „Ignoră” din Accessibility Checker pentru a le respinge după verificarea că nu sunt un eșec de accesibilitate.

en: What To Do: Click "Review Issues" to see the flagged errors or warnings and which specific page(s) they were on. Either fix the issue or create a Global Ignore to never be warned about this code snippet/issue again if you have determined it is not really an accessibility problem.
ro: Ce trebuie să faceți: Faceți clic pe „Revizuiește problemele” pentru a vedea erorile sau avertismentele semnalate și pe care pagină (pagini) specifică(e) au apărut. Fie remediați problema, fie creați o Ignorare globală pentru a nu mai fi avertizat despre acest fragment de cod/problemă în viitor, dacă ați determinat că nu este de fapt o problemă de accesibilitate.

en: Whoops! It looks like there was a problem connecting to the Rest Api. Please refresh the page to try again.
ro: Ups! Se pare că a apărut o problemă la conectarea cu API-ul REST. Vă rugăm să reîncărcați pagina pentru a încerca din nou.

en: Whoops! It looks like there was a problem saving a page status. Please reload the page to try again.
ro: Ups! Se pare că a apărut o problemă la salvarea stării unei pagini. Vă rugăm să reîncărcați pagina pentru a încerca din nou.

en: Why it matters:
ro: De ce contează:

en: You do not have permission to install plugin updates
ro: Nu aveți permisiunea de a instala actualizări de plugin-uri

en: Your %1$s license has expired. This plugin requires an active license key to function. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Please renew your license</a> to continue using %2$s.
ro: Licența dvs. %1$s A expirat. Acest plugin necesită o cheie de licență activă pentru a funcționa. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Vă rugăm să reînnoiți licența</a> pentru a continua să utilizați %2$s.

en: Your %1$s license is invalid. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">reenter your license key</a> or <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">purchase a new key</a> to use %3$s.
ro: Licența dvs. %1$s Este invalidă. Acest plugin necesită o cheie de licență activă pentru a funcționa. Vă rugăm să <a href="%2$s">reintroduceți cheia de licență</a> sau să <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">achiziționați o nouă cheie</a> pentru a utiliza %3$s.

en: Your %s license is not active for this URL.
ro: Licența dvs. %s nu este activă pentru acest URL.

en: Your %s license key has been disabled.
ro: Cheia dvs. de licență %s a fost dezactivată.

en: Your %s license key has reached its activation limit.
ro: Cheia dvs. de licență %s a atins limita de activări.

en: Your license for %s is active.
ro: Licența ta pentru %s este activă.

en: Your license key
ro: Cheia ta de licență

en: Your user account doesn't have permission to ignore this issue.
ro: Contul dvs. de utilizator nu are permisiunea de a ignora această problemă.

en: active
ro: activă

en: expired
ro: expirată

en: follow the link below
ro: urmați link-ul de mai jos

en: general settings
ro: setări generale

en: image for row %s
ro: imagine pentru rândul %s

en: not found
ro: nu a fost găsit

en: rest route scan-stats is not setup.
ro: Ruta REST scan-stats nu este configurată.

en: update now
ro: actualizați acum
