Accessibility Checker Pro 1.16.0 - en to sv translation catalogue (286 entries)

en: %1$d - %2$d of %3$d Issues
sv: %1$d - %2$d av %3$d problem

en: %1$s %2$s will be checked.
sv: %1$s %2$s kommer att kontrolleras.

en: %1$s (More than %2$s)
sv: %1$s (mer än %2$s)

en: %1$s or %2$s
sv: %1$s eller %2$s

en: %1$s pages were checked successfully out of %2$s total pages.
sv: %1$s sidor kontrollerades framgångsrikt av totalt %2$s sidor.

en: %s Edit
sv: %s Redigera

en: %s Fix
sv: %s Åtgärda

en: %s View on page
sv: %s Visa på sidan

en: %s is locked
sv: %s är låst

en: %s pages failed to complete scanning.
sv: %s sidor kunde inte slutföra skanningen.

en: (Empty Title)
sv: (tom titel)

en: (No Title: %d)
sv: (ingen titel: %d)

en: (opens new window)
sv: (öppnas i nytt fönster)

en: *** Skipping post %s:REDIR OR ERROR
sv: *** Hoppar över inlägg %s:OMDIRIGERING ELLER FEL

en: <strong>Date:</strong> %s
sv: <strong>Datum:</strong> %s

en: <strong>Ignored by:</strong> %s
sv: <strong>Ignorerad av:</strong> %s

en: About the %1$s %2$s
sv: Om %1$s %2$s

en: Accessibility Checker Documentation
sv: Accessibility Checker-dokumentation

en: Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
sv: Accessibility Checker-dokumentation (öppnas i nytt fönster)

en: Accessibility Checker Pro: A required parameter is missing.
sv: Accessibility Checker Pro: En nödvändig parameter saknas.

en: Accessibility Checker Pro: A required table has an incorrect name.
sv: Accessibility Checker Pro: En nödvändig tabell har ett felaktigt namn.

en: Accessibility Checker Pro: A required table is missing.
sv: Accessibility Checker Pro: En nödvändig tabell saknas.

en: Accessibility Checker Support
sv: Accessibility Checker-support

en: Accessibility Checker Support (opens in new window)
sv: Accessibility Checker-support (öppnas i nytt fönster)

en: Accessibility Errors
sv: Tillgänglighetsfel

en: Accessibility Warnings
sv: Tillgänglighetsvarningar

en: Accessibility issues that are almost certainly barriers for users with disabilities. They violate a WCAG success criterion and can be programmatically identified as failures using Accessibility Checker's rules.
sv: Tillgänglighetsproblem som nästan säkert är hinder för användare med funktionsnedsättningar. De bryter mot ett WCAG-framgångskriterium och kan programmatiskt identifieras som misslyckanden med hjälp av Accessibility Checkers regler.

en: Action
sv: Åtgärd

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Activate
sv: Aktivera

en: Activate License
sv: Aktivera licens

en: Add New
sv: Lägg till ny

en: Add New Archive Page
sv: Lägg till ny arkivsida

en: Add New Item Post Type
sv: Lägg till ny inläggstyp för objekt

en: Add New Item Type
sv: Lägg till ny objekttyp

en: Add or remove item post types
sv: Lägg till eller ta bort inläggstyper för objekt

en: Add or remove item types
sv: Lägg till eller ta bort objekttyper

en: Additional Resources
sv: Ytterligare resurser

en: Affected Code
sv: Påverkad kod

en: Affected Pages
sv: Påverkade sidor

en: All Issues
sv: Alla problem

en: All Item Post Types
sv: Alla inläggstyper för objekt

en: All Item Types
sv: Alla objekttyper

en: All Notice Types
sv: Alla meddelandetyper

en: All Post Types
sv: Alla inläggstyper

en: All Statuses
sv: Alla statusar

en: All posts have been scanned.
sv: Alla inlägg har skannats.

en: All taxonomy and post type archive pages will be checked. This may be a very large number if you have many taxonomy terms.
sv: Alla taxonomi- och inläggstypsarkivsidor kommer att kontrolleras. Detta kan vara ett mycket stort antal om du har många taxonomitermer.

en: An error occurred trying to activate %s., please try again.
sv: Ett fel uppstod vid försök att aktivera %s., vänligen försök igen.

en: An error occurred, please try again.
sv: Ett fel uppstod, försök igen.

en: Apply
sv: Tillämpa

en: Archive Page
sv: Arkivsida

en: Archive Pages
sv: Arkivsidor

en: Archive pages will be checked using a sampling of taxonomy terms and post type archives. See the help articles for details on how sampling works.
sv: Arkivsidor kommer att kontrolleras med hjälp av ett urval av taxonomitermer och inläggstypsarkiv. Se hjälpartiklarna för detaljer om hur sampling fungerar.

en: Archive pages will not be checked.
sv: Arkivsidor kommer inte att kontrolleras.

en: Bulk actions
sv: Gruppåtgärder

en: Check
sv: Kontroll

en: Check Complete!
sv: Kontroll slutförd!

en: Check In Progress
sv: Kontroll pågår

en: Check Queued
sv: Kontroll köad

en: Check Summary
sv: Kontrollsammanfattning

en: Check archive pages for all taxonomy terms instead of a representative sample. Requires archive page scanning and may significantly increase scan time and server load.
sv: Kontrollera arkivsidor för alla taxonomitermer istället för ett representativt urval. Kräver skanning av arkivsidor och kan avsevärt öka skanningstiden och serverbelastningen.

en: Check for and resolve console (JavaScript) errors when viewing your post in the front end of the website. Most scanning failures are caused by JavaScript errors in your theme or a plugin.
sv: Kontrollera och åtgärda eventuella konsolfel (JavaScript) när du visar ditt inlägg på webbplatsens framsida. De flesta skanningsfel orsakas av JavaScript-fel i ditt tema eller ett tillägg.

en: Check post: %s
sv: Kontrollera inlägg: %s

en: Check the summary below to confirm the post types you want to scan, then click the "Run Accessibility Check" button to initiate a full-site scan.
sv: Granska sammanfattningen nedan för att bekräfta vilka inläggstyper du vill skanna, klicka sedan på knappen “Kör tillgänglighetskontroll” för att starta en fullständig webbplatsskanning.

en: Checked %1$s of %2$s pages %3$s
sv: Kontrollerat %1$s av %2$s sidor %3$s

en: Checking the full site may take some time to complete. This page must be open for the scan to run.
sv: Att kontrollera hela webbplatsen kan ta en stund att slutföra. Den här sidan måste vara öppen för att skanningen ska kunna köras.

en: Choose from the most used item post types
sv: Välj från de mest använda inläggstyperna för objekt

en: Choose from the most used item types
sv: Välj från de mest använda objekttyperna

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method selects taxonomy terms whose archive pages are included in the scan.
sv: Välj om arkivsidor ska inkluderas i fullständiga webbplatsskanningar. Som standard väljer en samplingsmetod taxonomitermer vars arkivsidor inkluderas i skanningen.

en: Choose which user roles have permission to ignore issues.
sv: Välj vilka användarroller som har behörighet att ignorera problem.

en: Cleaning up orphaned iframe: %s
sv: Rensar bort övergivet iframe: %s

en: Clear Filters
sv: Rensa filter

en: Color Contrast Errors
sv: Färgkontrastfel

en: Comment
sv: Kommentar

en: Configure Scan Behavior
sv: Konfigurera skanningsbeteende

en: Contact your network administrator to install the update.
sv: Kontakta din nätverksadministratör för att installera uppdateringen.

en: Content that couldn't be scanned:
sv: Innehåll som inte kunde skannas:

en: Count
sv: Antal

en: Critical
sv: Kritisk

en: Critical:
sv: Kritisk:

en: DEBOUNCE: %d
sv: FÖRDRÖJNING: %d

en: Date
sv: Datum

en: Deactivate License
sv: Inaktivera licens

en: Deactivate license
sv: Inaktivera licens

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit Archive Page
sv: Redigera arkivsida

en: Edit Item Post Type
sv: Redigera inläggstyp för objekt

en: Edit Item Type
sv: Redigera objekttyp

en: Edit post for issue ID %d, opens a new window
sv: Redigera inlägg för problem-ID %d, öppnar ett nytt fönster

en: Edit this page, opens in a new window.
sv: Redigera denna sida, öppnas i ett nytt fönster.

en: Enable scanning of archive pages
sv: Aktivera skanning av arkivsidor

en: Enter a keyword to search by
sv: Ange ett nyckelord för att söka efter

en: Enter your license info and press return to activate it.
sv: Ange din licensinformation och tryck på retur för att aktivera den.

en: Enter your license key
sv: Ange din licensnyckel

en: Error
sv: Fel

en: Error during GET request to %s
sv: Fel under GET-begäran till %s

en: Error during POST request to %s
sv: Fel under POST-begäran till %s

en: Errors
sv: Fel

en: Errors are resolved by fixing the code or content on the page.
sv: Fel åtgärdas genom att korrigera koden eller innehållet på sidan.

en: Failing checks
sv: Misslyckade kontroller

en: Fast
sv: Snabb

en: Fast Track
sv: Snabbspår

en: Fast Track allows you to quickly review and fix or ignore HTML snippets that are flagging errors and warnings on your website all at once. Snippets are ordered by the number of pages affected and the number of failing checks so you can see elements that may have the biggest impact on your website's overall accessibility.
sv: Snabbspår låter dig snabbt granska och åtgärda eller ignorera HTML-snippets som flaggar för fel och varningar på din webbplats, allt på en gång. Snippets ordnas efter antalet påverkade sidor och antalet misslyckade kontroller så att du kan se element som kan ha störst påverkan på din webbplats övergripande tillgänglighet.

en: Fast Track: %s
sv: Snabbspår: %s

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
sv: Snabbare skanningar är mer resurskrävande och kan belasta din webbplats mycket.

en: Filter
sv: Filtrera

en: Filter by issue
sv: Filtrera efter problem

en: Filter by notice type
sv: Filtrera efter meddelandetyp

en: Filter by post status
sv: Filtrera efter inläggsstatus

en: Filter by post type
sv: Filtrera efter inläggstyp

en: Fix: %s
sv: Åtgärda: %s

en: For More Information:
sv: För mer information:

en: Full Site Accessibility Check
sv: Fullständig tillgänglighetskontroll av webbplatsen

en: Full Site Accessibility Scan
sv: Fullständig tillgänglighetsskanning av webbplatsen

en: Full Site Scan
sv: Skanning av hela webbplatsen

en: Full Site Scan Speed
sv: Skanningshastighet för hela webbplatsen

en: Full Site Scanner
sv: Fullständig webbplatsskanner

en: Global Ignore
sv: Global ignorering

en: Global Ignores
sv: Globala ignoreringar

en: Global Ignores are errors or warnings that have been bulk ignored using the Fast Track feature. These items act as rules that will stop the specific code snippet from being flagged for the same error or warning if new pages are added in the future.
sv: Globala ignoreringar är fel eller varningar som har ignorerats i bulk med hjälp av Snabbspårsfunktionen. Dessa objekt fungerar som regler som stoppar den specifika kodsnippeten från att flaggas för samma fel eller varning om nya sidor läggs till i framtiden.

en: Global Ignores: %s
sv: Globala ignoreringar: %s

en: Go to page, opens in a new window.
sv: Gå till sidan, öppnas i ett nytt fönster.

en: Go to the edit screen for the failed post and click "update" to see if it can scan individually.
sv: Gå till redigeringsskärmen för det misslyckade inlägget och klicka på “uppdatera” för att se om det kan skannas individuellt.

en: Got data:
sv: Fick data:

en: High
sv: Hög

en: High:
sv: Hög:

en: How to fix it:
sv: Hur man åtgärdar det:

en: If Accessibility Checker is unable to scan content on your website, here are some things to check:
sv: Om Accessibility Checker inte kan skanna innehållet på din webbplats, här är några saker att kontrollera:

en: Ignore
sv: Ignorera

en: Ignore Log
sv: Ignoreringlogg

en: Ignore Permissions
sv: Ignoreringsbehörigheter

en: Ignore This %s
sv: Ignorera detta %s

en: Ignore issue ID %d
sv: Ignorera problem-ID %d

en: Ignored
sv: Ignorerad

en: Ignored Accessibility Issues
sv: Ignorerade tillgänglighetsproblem

en: Ignored By
sv: Ignorerad av

en: Ignored Issues
sv: Ignorerade problem

en: Image
sv: Bild

en: Individual Open Issues
sv: Individuella öppna problem

en: Individually Ignored Issues
sv: Individuellt ignorerade problem

en: Issue
sv: Problem

en: Issues that cause frustration or confusion, but may have a workaround or are not core to understanding and using the site.
sv: Problem som orsakar frustration eller förvirring, men kan ha en lösning eller är inte centrala för att förstå och använda webbplatsen.

en: Item Post Type
sv: Inläggstyp för objekt

en: Item Post Types
sv: Inläggstyper för objekt

en: Item Type
sv: Objekttyp

en: Item Types
sv: Objekttyper

en: Landmark
sv: Landmärke

en: License
sv: Licens

en: License Key
sv: Licensnyckel

en: License Settings
sv: Licensinställningar

en: Low
sv: Låg

en: Low:
sv: Låg:

en: Medium
sv: Medel

en: Medium:
sv: Medel:

en: Memory: %s
sv: Minne: %s

en: More Detailed Documentation
sv: Mer detaljerad dokumentation

en: More than %s
sv: Mer än %s

en: N/A
sv: Ej tillämpligt

en: New Accessibility Check
sv: Ny tillgänglighetskontroll

en: New Archive Page
sv: Ny arkivsida

en: New Item Type Name
sv: Nytt namn för objekttyp

en: New Item Type Post Name
sv: Nytt namn för objektinläggstyp

en: No Ignores
sv: Inga ignoreringar

en: No archive pages found
sv: Inga arkivsidor hittades

en: No archive pages found in Trash
sv: Inga arkivsidor hittades i papperskorgen

en: No failed page scans yet
sv: Inga misslyckade sidoskanningar än

en: No issues found
sv: Inga problem hittades

en: No item post types found.
sv: Inga inläggstyper för objekt hittades.

en: No item types found.
sv: Inga objekttyper hittades.

en: Note: for performance reasons, a maximum of %1$s issues are shown here. As you resolve problems, more will show until there are fewer than %1$s left to resolve.
sv: Obs: av prestandaskäl visas maximalt %1$s problem här. När du löser problem kommer fler att visas tills det finns färre än %1$s kvar att lösa.

en: Number of items per page:
sv: Antal objekt per sida:

en: Open Issues
sv: Öppna problem

en: Pages
sv: Sidor

en: Pages list navigation
sv: Sidlistnavigering

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
sv: Sidor kan behöva sparas om eller en fullständig webbplatsskanning köras för att se korrigeringar återspeglade i rapporterna.

en: Parent Item Post Type
sv: Överordnad inläggstyp för objekt

en: Parent Item Post Type:
sv: Överordnad inläggstyp för objekt:

en: Parent Item Type
sv: Överordnad objekttyp

en: Parent Item Type:
sv: Överordnad objekttyp:

en: Passed Accessibility Tests
sv: Godkända tillgänglighetstester

en: Popular Item Post Types
sv: Populära inläggstyper för objekt

en: Popular Item Types
sv: Populära objekttyper

en: Post Status
sv: Inläggsstatus

en: Post Title
sv: Inläggstitel

en: Post Type
sv: Inläggstyp

en: Potential accessibility issues that might be problematic depending on context. These are issues that may be WCAG failures, but require human review to verify.
sv: Potentiella tillgänglighetsproblem som kan vara problematiska beroende på sammanhang. Dessa är problem som kan vara WCAG-misslyckanden, men kräver mänsklig granskning för att verifiera.

en: Reset to Default Sorting
sv: Återställ till standardsortering

en: Review Issues
sv: Granska problem

en: Run Accessibility Check
sv: Kör tillgänglighetskontroll

en: Save
sv: Spara

en: Saved: %s
sv: Sparad: %s

en: Saving: %s: error
sv: Sparar: %s: fel

en: Saving: %s: failed.
sv: Sparar: %s: misslyckades.

en: Saving: %s: started
sv: Sparar: %s: påbörjad

en: Scan Failure Report
sv: Rapport över misslyckade skanningar

en: Scan Settings
sv: Skanningsinställningar

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
sv: Skanna alla taxonomitermer istället för bara ett urval

en: Scan completed on %s.
sv: Skanning slutförd den %s.

en: Scan state is: %s
sv: Skanningsstatus är: %s

en: Search
sv: Sök

en: Search Archive Pages
sv: Sök arkivsidor

en: Search Item Post Types
sv: Sök inläggstyper för objekt

en: Search Item Types
sv: Sök objekttyper

en: See additional scan troubleshooting documentation.
sv: Se ytterligare dokumentation för felsökning av skanning.

en: Select %s
sv: Välj %s

en: Select Accessibility Check
sv: Välj tillgänglighetskontroll

en: Select All
sv: Markera alla

en: Select bulk action
sv: Välj gruppåtgärd

en: Separate item post types with commas
sv: Separera inläggstyper för objekt med kommatecken

en: Separate item types with commas
sv: Separera objekttyper med kommatecken

en: Serious accessibility barriers that block access or functionality. Critical issues prevent users with disabilities from using content or features.
sv: Allvarliga tillgänglighetshinder som blockerar åtkomst eller funktionalitet. Kritiska problem hindrar användare med funktionsnedsättningar från att använda innehåll eller funktioner.

en: Severities
sv: Allvarlighetsgrader

en: Severity
sv: Allvarlighetsgrad

en: Severity:
sv: Allvarlighetsgrad:

en: Significant issues that make access difficult, but don't completely block it. High issues create substantial usability problems for assistive tech users, but are not critical failures.
sv: Betydande problem som gör åtkomsten svår, men inte helt blockerar den. Problem med hög allvarlighetsgrad skapar betydande användbarhetsproblem för användare av hjälpmedel, men är inte kritiska fel.

en: Simplified Summary
sv: Förenklad sammanfattning

en: Simplified Summary Heading
sv: Förenklad sammanfattningsrubrik

en: Skipping: %s.
sv: Hoppar över: %s.

en: Slow
sv: Långsam

en: Slowest
sv: Långsammast

en: Small issues that may affect some users or cause annoyance, but usually do not prevent access. Low-level issues may include "best practices" that are not WCAG failures.
sv: Små problem som kan påverka vissa användare eller orsaka irritation, men vanligtvis inte hindrar åtkomst. Problem på låg nivå kan inkludera “bästa praxis” som inte är WCAG-misslyckanden.

en: Sorry, the website administrator has blocked PDF uploads for your user role. Please contact an administrator for support or to have them upload the file.
sv: Tyvärr har webbplatsadministratören blockerat PDF-uppladdningar för din användarroll. Kontakta en administratör för support eller för att få dem att ladda upp filen.

en: Stop Check
sv: Stoppa kontrollen

en: Stop Global Ignore
sv: Stoppa global ignorering

en: Stop Ignoring
sv: Sluta ignorera

en: Taxonomy Scanning
sv: Taxonomiskanning

en: Thank you for activating %1$s. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">enter your license key</a>.
sv: Tack för att du aktiverade %1$s. Detta tillägg kräver en aktiv licensnyckel för att fungera. Vänligen <a href="%2$s">ange din licensnyckel</a>.

en: The check has been queued and will begin shortly.
sv: Kontrollen har placerats i kö och kommer att påbörjas inom kort.

en: The check is in progress.
sv: Kontrollen pågår.

en: The following pages could not be scanned:
sv: Följande sidor kunde inte skannas:

en: The running scan has been canceled.
sv: Den pågående skanningen har avbrutits.

en: There are no pages set to be checked. Update the post types to be checked under the %s tab.
sv: Det finns inga sidor inställda för kontroll. Uppdatera inläggstyper som ska kontrolleras under fliken %s.

en: There is a new version of %1$s available.
sv: Det finns en ny version av %1$s tillgänglig.

en: There is a post to scan.
sv: Det finns ett inlägg att skanna.

en: These settings control how the accessibility scanner operates when checking your site content. Adjusting these options can help optimize scan performance based on your server resources and site structure.
sv: Dessa inställningar styr hur tillgänglighetsskannern fungerar när den kontrollerar innehållet på din webbplats. Att justera dessa alternativ kan hjälpa till att optimera skanningsprestandan baserat på dina serverresurser och webbplatsstruktur.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
sv: Dessa inställningar aktiverar globala korrigeringar över hela din webbplats.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
sv: Detta verkar vara en ogiltig licensnyckel för %s.

en: This plugin adds pro features to the Accessibility Checker plugin, including full site scanning. You must have an active license key for this plugin to work.
sv: Detta tillägg lägger till professionella funktioner till tillägget Accessibility Checker, inklusive fullständig webbplatsskanning. Du måste ha en aktiv licensnyckel för att detta tillägg ska fungera.

en: Title
sv: Titel

en: To view a list of issues that have been ignored across your site, click on a check name in the table below. This will show you all individual instances of code that have been marked as ignored for that particular check, by whom, and when. To see global ignores, go to the "Global Ignores" tab, above.
sv: För att visa en lista över problem som har ignorerats över hela din webbplats, klicka på ett kontrollnamn i tabellen nedan. Detta visar alla enskilda instanser av kod som har markerats som ignorerade för den specifika kontrollen, av vem och när. För att se globala ignoreringar, gå till fliken “Globala ignoreringar” ovan.

en: To view a list of site-wide accessibility errors and warnings, click on a check name in the table below. To quickly review and remediate issues, we recommend utilizing the Fast Track feature, which allows you to create global ignores and dismiss all instances of an issue across your entire site.
sv: För att visa en lista över webbplatsövergripande tillgänglighetsfel och varningar, klicka på ett kontrollnamn i tabellen nedan. För att snabbt granska och åtgärda problem rekommenderar vi att du använder Snabbspårsfunktionen, som låter dig skapa globala ignoreringar och avfärda alla instanser av ett problem över hela din webbplats.

en: Troubleshooting guidance:
sv: Felsökningsvägledning:

en: Type
sv: Typ

en: Types
sv: Typer

en: Understanding Issue Severities
sv: Förstå problemens allvarlighetsgrader

en: Understanding Issue Types
sv: Förstå problemtyper

en: Update Item Post Type
sv: Uppdatera inläggstyp för objekt

en: Update Item Type
sv: Uppdatera objekttyp

en: Update now.
sv: Uppdatera nu.

en: Update the post types to be checked under the %s tab.
sv: Uppdatera inläggstyperna som ska kontrolleras under fliken %s.

en: View
sv: Visa

en: View Archive Page
sv: Visa arkivsida

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
sv: Visa problem-ID %d på webbplatsen, öppnar ett nytt fönster

en: View Item Post Type
sv: Visa inläggstyp för objekt

en: View Item Type
sv: Visa objekttyp

en: View Pages
sv: Visa sidor

en: View archive for "%s"
sv: Visa arkiv för “%s”

en: View on page
sv: Visa på sidan

en: View version %s details
sv: Visa detaljer för version %s

en: View version %s details.
sv: Visa detaljer för version %s.

en: WCAG Level
sv: WCAG-nivå

en: Warnings
sv: Varningar

en: Warnings are resolved by fixing the code or content on the page or by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker to dismiss them after verifying they're not an accessibility failure.
sv: Varningar åtgärdas genom att korrigera koden eller innehållet på sidan eller genom att använda funktionen “Ignorera” i Accessibility Checker för att avfärda dem efter att ha verifierat att de inte är ett tillgänglighetsfel.

en: What To Do: Click "Review Issues" to see the flagged errors or warnings and which specific page(s) they were on. Either fix the issue or create a Global Ignore to never be warned about this code snippet/issue again if you have determined it is not really an accessibility problem.
sv: Vad du ska göra: Klicka på “Granska problem” för att se de flaggade felen eller varningarna och på vilka specifika sidor de fanns. Antingen åtgärda problemet eller skapa en global ignorering för att aldrig varnas om denna kodsnippet/problem igen om du har fastställt att det inte är ett verkligt tillgänglighetsproblem.

en: Whoops! It looks like there was a problem connecting to the Rest Api. Please refresh the page to try again.
sv: Hoppsan! Det verkar ha uppstått ett problem vid anslutningen till Rest API. Vänligen uppdatera sidan för att försöka igen.

en: Whoops! It looks like there was a problem saving a page status. Please reload the page to try again.
sv: Hoppsan! Det verkar ha uppstått ett problem med att spara en sidstatus. Vänligen ladda om sidan för att försöka igen.

en: Why it matters:
sv: Varför det är viktigt:

en: You do not have permission to install plugin updates
sv: Du har inte behörighet att installera tilläggsuppdateringar

en: Your %1$s license has expired. This plugin requires an active license key to function. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Please renew your license</a> to continue using %2$s.
sv: Din %1$s-licens har gått ut. Detta tillägg kräver en aktiv licensnyckel för att fungera. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Vänligen förnya din licens</a> för att fortsätta använda %2$s.

en: Your %1$s license is invalid. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">reenter your license key</a> or <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">purchase a new key</a> to use %3$s.
sv: Din %1$s-licens är ogiltig. Detta tillägg kräver en aktiv licensnyckel för att fungera. Vänligen <a href="%2$s">ange din licensnyckel igen</a> eller <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">köp en ny nyckel</a> för att använda %3$s.

en: Your %s license is not active for this URL.
sv: Din %s-licens är inte aktiv för denna URL.

en: Your %s license key has been disabled.
sv: Din %s-licensnyckel har inaktiverats.

en: Your %s license key has reached its activation limit.
sv: Din %s-licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns.

en: Your license for %s is active.
sv: Din licens för %s är aktiv.

en: Your license key
sv: Din licensnyckel

en: Your user account doesn't have permission to ignore this issue.
sv: Ditt användarkonto har inte behörighet att ignorera detta problem.

en: active
sv: aktiv

en: expired
sv: utgången

en: follow the link below
sv: följ länken nedan

en: general settings
sv: allmänna inställningar

en: getData: %s
sv: Hämta data: %s

en: image for row %s
sv: bild för rad %s

en: not found
sv: hittades inte

en: rest route scan-stats is not setup.
sv: rest-rutten scan-stats är inte konfigurerad.

en: update now
sv: uppdatera nu
