Accessibility Checker Pro 1.15.0 - en to tr translation catalogue (230 entries)

en: %1$d - %2$d of %3$d Issues
tr: %1$d - %2$d / %3$d sorun

en: %1$s %2$s will be checked.
tr: %1$s %2$s kontrol edilecek.

en: %1$s (More than %2$s)
tr: %1$s (%2$s'den fazla)

en: %1$s or %2$s
tr: %1$s veya %2$s

en: %1$s pages were checked successfully out of %2$s total pages.
tr: Toplam %2$s sayfadan %1$s sayfa başarıyla kontrol edildi.

en: %s Edit
tr: %s Düzenle

en: %s Fix
tr: %s Düzelt

en: %s View on page
tr: %s Sayfada görüntüle

en: %s is locked
tr: %s kilitli

en: %s pages failed to complete scanning.
tr: %s sayfanın taraması tamamlanamadı.

en: (Empty Title)
tr: (boş başlık)

en: (No Title: %d)
tr: (başlık yok: %d)

en: (opens new window)
tr: (yeni pencere açar)

en: *** Skipping post %s:REDIR OR ERROR
tr: *** %s gönderisi atlanıyor: YÖNLENDİRME VEYA HATA

en: <strong>Date:</strong> %s
tr: <strong>Tarih:</strong> %s

en: <strong>Ignored by:</strong> %s
tr: <strong>Yok sayan:</strong> %s

en: About the %1$s %2$s
tr: %1$s %2$s Hakkında

en: Accessibility Checker Documentation
tr: Accessibility Checker Belgeleri

en: Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
tr: Accessibility Checker Belgeleri (yeni pencerede açılır)

en: Accessibility Checker Pro: A required parameter is missing.
tr: Accessibility Checker Pro: Gerekli bir parametre eksik.

en: Accessibility Checker Pro: A required table has an incorrect name.
tr: Accessibility Checker Pro: Gerekli bir tablonun adı yanlış.

en: Accessibility Checker Pro: A required table is missing.
tr: Accessibility Checker Pro: Gerekli bir tablo eksik.

en: Accessibility Checker Support
tr: Accessibility Checker Desteği

en: Accessibility Checker Support (opens in new window)
tr: Accessibility Checker Desteği (yeni pencerede açılır)

en: Accessibility Errors
tr: Erişilebilirlik hataları

en: Accessibility Warnings
tr: Erişilebilirlik uyarıları

en: Accessibility issues that are almost certainly barriers for users with disabilities. They violate a WCAG success criterion and can be programmatically identified as failures using Accessibility Checker's rules.
tr: Engelli kullanıcılar için neredeyse kesin olarak engel teşkil eden erişilebilirlik sorunları. Bunlar WCAG başarı kriterlerini ihlal eder ve Accessibility Checker'ın kuralları kullanılarak programlı olarak başarısızlık olarak tanımlanabilir.

en: Action
tr: Eylem

en: Actions
tr: Eylemler

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activate License
tr: Lisansı etkinleştir

en: Additional Resources
tr: Ek kaynaklar

en: Affected Code
tr: Etkilenen kod

en: Affected Pages
tr: Etkilenen sayfalar

en: All Issues
tr: Tüm sorunlar

en: All Notice Types
tr: Tüm bildirim türleri

en: All Post Types
tr: Tüm gönderi türleri

en: All Statuses
tr: Tüm durumlar

en: All posts have been scanned.
tr: Tüm gönderiler tarandı.

en: An error occurred trying to activate %s., please try again.
tr: %s Etkinleştirilmeye çalışılırken bir hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: An error occurred, please try again.
tr: Bir hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: Apply
tr: Uygula

en: Bulk actions
tr: Toplu eylemler

en: Check
tr: Kontrol

en: Check Complete!
tr: Kontrol tamamlandı!

en: Check In Progress
tr: Kontrol devam ediyor

en: Check Queued
tr: Kontrol sıraya alındı

en: Check Summary
tr: Kontrol özeti

en: Check for and resolve console (JavaScript) errors when viewing your post in the front end of the website. Most scanning failures are caused by JavaScript errors in your theme or a plugin.
tr: Web sitenizin ön yüzünde gönderinizi görüntülerken konsol (JavaScript) hatalarını kontrol edin ve çözün. Tarama başarısızlıklarının çoğu, temanızda veya bir eklentide JavaScript hatalarından kaynaklanır.

en: Check post: %s
tr: Gönderiyi kontrol et: %s

en: Check the summary below to confirm the post types you want to scan, then click the "Run Accessibility Check" button to initiate a full-site scan.
tr: Taramak istediğiniz gönderi türlerini onaylamak için aşağıdaki özeti kontrol edin, ardından tam site taraması başlatmak için “Erişilebilirlik Kontrolü Çalıştır” düğmesine tıklayın.

en: Checked %1$s of %2$s pages %3$s
tr: Kontrol edilen: %1$s / %2$s sayfa %3$s

en: Checking the full site may take some time to complete. This page must be open for the scan to run.
tr: Tüm sitenin kontrolü tamamlanmak için biraz zaman alabilir. Taramanın çalışması için bu sayfanın açık kalması gerekir.

en: Choose which user roles have permission to ignore issues.
tr: Hangi kullanıcı rollerinin sorunları yoksayma iznine sahip olacağını seçin.

en: Cleaning up orphaned iframe: %s
tr: Sahipsiz iframe temizleniyor: %s

en: Clear Filters
tr: Filtreleri temizle

en: Color Contrast Errors
tr: Renk kontrastı hataları

en: Comment
tr: Yorum

en: Contact your network administrator to install the update.
tr: Güncellemeyi yüklemek için ağ yöneticinizle iletişime geçin.

en: Content that couldn't be scanned:
tr: Taranamayan içerik:

en: Count
tr: Sayı

en: Critical
tr: Kritik

en: Critical:
tr: Kritik:

en: Date
tr: Tarih

en: Deactivate License
tr: Lisansı devre dışı bırak

en: Deactivate license
tr: Lisansı devre dışı bırak

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit post for issue ID %d, opens a new window
tr: %d Sorun ID'si için gönderiyi düzenle, yeni bir pencere açar

en: Edit this page, opens in a new window.
tr: Bu sayfayı düzenle, yeni pencerede açılır.

en: Enter a keyword to search by
tr: Arama yapmak için bir anahtar kelime girin

en: Enter your license info and press return to activate it.
tr: Lisans bilgilerini gir ve etkinleştirmek için enter'a bas.

en: Enter your license key
tr: Lisans anahtarınızı girin

en: Error
tr: Hata

en: Error during GET request to %s
tr: %s Adresine GET isteği sırasında hata oluştu

en: Error during POST request to %s
tr: %s Adresine POST isteği sırasında hata oluştu

en: Errors
tr: Hatalar

en: Errors are resolved by fixing the code or content on the page.
tr: Hatalar, sayfadaki kod veya içeriğin düzeltilmesiyle çözülür.

en: Failing checks
tr: Başarısız kontroller

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fast Track
tr: Hızlı yol

en: Fast Track allows you to quickly review and fix or ignore HTML snippets that are flagging errors and warnings on your website all at once. Snippets are ordered by the number of pages affected and the number of failing checks so you can see elements that may have the biggest impact on your website's overall accessibility.
tr: Hızlı Yol, web sitenizde hata ve uyarılara neden olan HTML parçalarını hızlıca gözden geçirmenizi, düzeltmenizi veya göz ardı etmenizi sağlar. Parçalar, etkilenen sayfa sayısına ve başarısız kontrol sayısına göre sıralanır, böylece web sitenizin genel erişilebilirliği üzerinde en büyük etkiye sahip olabilecek öğeleri görebilirsiniz.

en: Fast Track: %s
tr: Hızlı yol: %s

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
tr: Daha hızlı taramalar daha fazla kaynak kullanır ve web sitenize yüksek yük bindirmiş olabilir.

en: Filter
tr: Filtrele

en: Filter by issue
tr: Soruna göre filtrele

en: Filter by notice type
tr: Bildirim türüne göre filtrele

en: Filter by post status
tr: Gönderi durumuna göre filtrele

en: Filter by post type
tr: Gönderi türüne göre filtrele

en: Fix: %s
tr: Düzelt: %s

en: For More Information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Full Site Accessibility Check
tr: Tam site erişilebilirlik kontrolü

en: Full Site Accessibility Scan
tr: Tam site erişilebilirlik taraması

en: Full Site Scan
tr: Tam site taraması

en: Full Site Scan Speed
tr: Tam site tarama hızı

en: Global Ignore
tr: Genel yok sayma

en: Global Ignores
tr: Genel yok saymalar

en: Global Ignores are errors or warnings that have been bulk ignored using the Fast Track feature. These items act as rules that will stop the specific code snippet from being flagged for the same error or warning if new pages are added in the future.
tr: Genel Yok Saymalar, Hızlı Yol özelliği kullanılarak toplu olarak göz ardı edilen hata veya uyarılardır. Bu öğeler, gelecekte yeni sayfalar eklenirse aynı kod parçasının aynı hata veya uyarı için işaretlenmesini durduracak kurallar olarak işlev görür.

en: Global Ignores: %s
tr: Genel yok saymalar: %s

en: Go to page, opens in a new window.
tr: Sayfaya git, yeni pencerede açılır.

en: Go to the edit screen for the failed post and click "update" to see if it can scan individually.
tr: Başarısız gönderinin düzenleme ekranına gidin ve tek tek taranıp taranamayacağını görmek için “güncelle” düğmesine tıklayın.

en: Got data:
tr: Veri alındı:

en: High
tr: Yüksek

en: High:
tr: Yüksek:

en: How to fix it:
tr: Nasıl düzeltilir:

en: If Accessibility Checker is unable to scan content on your website, here are some things to check:
tr: Accessibility Checker web sitenizdeki içeriği tarayamıyorsa, kontrol edilecek bazı şeyler şunlardır:

en: Ignore
tr: Yok say

en: Ignore Log
tr: Yoksayma günlüğü

en: Ignore Permissions
tr: Yoksayma izinleri

en: Ignore This %s
tr: Bu %s'yi yok say

en: Ignore issue ID %d
tr: %d Sorun ID'sini yok say

en: Ignored
tr: Yok sayıldı

en: Ignored Accessibility Issues
tr: Göz ardı edilen erişilebilirlik sorunları

en: Ignored By
tr: Yok sayan

en: Ignored Issues
tr: Yok sayılan sorunlar

en: Image
tr: Görsel

en: Individual Open Issues
tr: Ayrı açık sorunlar

en: Individually Ignored Issues
tr: Ayrı ayrı yok sayılan sorunlar

en: Issue
tr: Sorun

en: Issues that cause frustration or confusion, but may have a workaround or are not core to understanding and using the site.
tr: Hayal kırıklığı veya kafa karışıklığına neden olan, ancak geçici bir çözümü olabilecek veya sitenin anlaşılması ve kullanılması için temel olmayan sorunlar.

en: Landmark
tr: Önemli nokta

en: License
tr: Lisans

en: License Key
tr: Lisans anahtarı

en: License Settings
tr: Lisans ayarları

en: Low
tr: Düşük

en: Low:
tr: Düşük:

en: Medium
tr: Orta

en: Medium:
tr: Orta:

en: Memory: %s
tr: Bellek: %s

en: More Detailed Documentation
tr: Daha detaylı dokümantasyon

en: More than %s
tr: %s'den fazla

en: N/A
tr: Yok

en: New Accessibility Check
tr: Yeni erişilebilirlik kontrolü

en: No Ignores
tr: Yok sayma yok

en: No failed page scans yet
tr: Henüz başarısız sayfa taraması yok

en: No issues found
tr: Sorun bulunamadı

en: Note: for performance reasons, a maximum of %1$s issues are shown here. As you resolve problems, more will show until there are fewer than %1$s left to resolve.
tr: Not: performans nedeniyle, burada maksimum %1$s sorun gösterilmektedir. Sorunları çözdükçe, çözülmesi gereken %1$s'den az sorun kalana kadar daha fazlası görünecektir.

en: Number of items per page:
tr: Sayfa başına öğe sayısı:

en: Open Issues
tr: Açık sorunlar

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Pages list navigation
tr: Sayfa listesi gezintisi

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
tr: Düzeltmelerin raporlara yansıdığını görmek için sayfaların yeniden kaydedilmesi veya tam site taraması yapılması gerekebilir.

en: Passed Accessibility Tests
tr: Geçilen erişilebilirlik testleri

en: Post Status
tr: Gönderi durumu

en: Post Title
tr: Gönderi başlığı

en: Post Type
tr: Gönderi türü

en: Potential accessibility issues that might be problematic depending on context. These are issues that may be WCAG failures, but require human review to verify.
tr: Bağlama bağlı olarak sorun olabilecek potansiyel erişilebilirlik sorunları. Bunlar WCAG başarısızlıkları olabilir, ancak doğrulamak için insan incelemesi gerektirir.

en: Reset to Default Sorting
tr: Varsayılan sıralamaya sıfırla

en: Review Issues
tr: Sorunları incele

en: Run Accessibility Check
tr: Erişilebilirlik kontrolü çalıştır

en: Save
tr: Kaydet

en: Saved: %s
tr: Kaydedildi: %s

en: Saving: %s: error
tr: Kaydediliyor: %s: hata

en: Saving: %s: failed.
tr: Kaydediliyor: %s: başarısız oldu.

en: Saving: %s: started
tr: Kaydediliyor: %s: başladı

en: Scan Failure Report
tr: Tarama başarısızlığı raporu

en: Scan Settings
tr: Tarama ayarları

en: Scan completed on %s.
tr: Tarama %s tarihinde tamamlandı.

en: Scan state is: %s
tr: Tarama durumu: %s

en: Search
tr: Ara

en: See additional scan troubleshooting documentation.
tr: Ek tarama sorun giderme belgelendirmesine bakın.

en: Select %s
tr: %s'yi seç

en: Select Accessibility Check
tr: Erişilebilirlik kontrolü seç

en: Select All
tr: Tümünü seç

en: Select bulk action
tr: Toplu eylem seç

en: Serious accessibility barriers that block access or functionality. Critical issues prevent users with disabilities from using content or features.
tr: Erişimi veya işlevselliği engelleyen ciddi erişilebilirlik engelleri. Kritik sorunlar, engelli kullanıcıların içeriği veya özellikleri kullanmasını engeller.

en: Severities
tr: Önem Dereceleri

en: Severity
tr: Önem Derecesi

en: Severity:
tr: Önem Derecesi:

en: Significant issues that make access difficult, but don't completely block it. High issues create substantial usability problems for assistive tech users, but are not critical failures.
tr: Erişimi zorlaştıran ancak tamamen engellemeyen önemli sorunlar. Yüksek sorunlar, yardımcı teknoloji kullanıcıları için önemli kullanılabilirlik problemleri yaratır, ancak kritik başarısızlıklar değildir.

en: Simplified Summary
tr: Basitleştirilmiş özet

en: Simplified Summary Heading
tr: Basitleştirilmiş özet başlığı

en: Skipping: %s.
tr: Atlanıyor: %s.

en: Slow
tr: Yavaş

en: Slowest
tr: En yavaş

en: Small issues that may affect some users or cause annoyance, but usually do not prevent access. Low-level issues may include "best practices" that are not WCAG failures.
tr: Bazı kullanıcıları etkileyebilecek veya rahatsızlık yaratabilecek küçük sorunlar, ancak genellikle erişimi engellemez. Düşük seviyeli sorunlar, WCAG başarısızlığı olmayan “en iyi uygulamaları” içerebilir.

en: Sorry, the website administrator has blocked PDF uploads for your user role. Please contact an administrator for support or to have them upload the file.
tr: Üzgünüz, web sitesi yöneticisi kullanıcı rolünüz için PDF yüklemelerini engelledi. Lütfen destek almak veya dosyayı yükletmek için bir yöneticiyle iletişime geçin.

en: Stop Check
tr: Kontrolü durdur

en: Stop Global Ignore
tr: Genel yok saymayı durdur

en: Stop Ignoring
tr: Yok saymayı durdur

en: Thank you for activating %1$s. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">enter your license key</a>.
tr: %1$s Etkinleştirdiğiniz için teşekkür ederiz. Bu eklentinin çalışması için aktif bir lisans anahtarı gereklidir. Lütfen <a href="%2$s">lisans anahtarınızı girin</a>.

en: The check has been queued and will begin shortly.
tr: Kontrol sıraya alındı ve kısa süre içinde başlayacak.

en: The check is in progress.
tr: Kontrol devam ediyor.

en: The following pages could not be scanned:
tr: Aşağıdaki sayfalar taranamadı:

en: The running scan has been canceled.
tr: Devam eden tarama iptal edildi.

en: There are no pages set to be checked. Update the post types to be checked under the %s tab.
tr: Kontrol edilecek ayarlanmış sayfa yok. %s Sekmesi altında kontrol edilecek gönderi türlerini güncelleyin.

en: There is a new version of %1$s available.
tr: %1$s Için yeni bir sürüm mevcut.

en: There is a post to scan.
tr: Taranacak bir gönderi var.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
tr: Bu ayarlar, tüm siteniz genelinde global düzeltmeleri etkinleştirir.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
tr: Bu, %s için geçersiz bir lisans anahtarı gibi görünüyor.

en: This plugin adds pro features to the Accessibility Checker plugin, including full site scanning. You must have an active license key for this plugin to work.
tr: Bu eklenti, Accessibility Checker eklentisine tam site taraması dahil olmak üzere pro özellikler ekler. Bu eklentinin çalışması için aktif bir lisans anahtarına sahip olmanız gerekir.

en: Title
tr: Başlık

en: To view a list of issues that have been ignored across your site, click on a check name in the table below. This will show you all individual instances of code that have been marked as ignored for that particular check, by whom, and when. To see global ignores, go to the "Global Ignores" tab, above.
tr: Siteniz genelinde yok sayılan sorunların bir listesini görmek için aşağıdaki tabloda bir kontrol adına tıklayın. Bu, o belirli kontrol için yok sayılan tüm bireysel kod örneklerini, kimin tarafından ve ne zaman yok sayıldığını gösterecektir. Genel yok saymaları görmek için yukarıdaki “Genel Yok Saymalar” sekmesine gidin.

en: To view a list of site-wide accessibility errors and warnings, click on a check name in the table below. To quickly review and remediate issues, we recommend utilizing the Fast Track feature, which allows you to create global ignores and dismiss all instances of an issue across your entire site.
tr: Site genelindeki erişilebilirlik hataları ve uyarılarının bir listesini görmek için aşağıdaki tabloda bir kontrol adına tıklayın. Sorunları hızlıca gözden geçirmek ve düzeltmek için Hızlı Yol özelliğini kullanmanızı öneririz; bu özellik genel yok saymalar oluşturmanıza ve bir sorunun tüm örneklerini sitenizin tamamında göz ardı etmenize olanak tanır.

en: Troubleshooting guidance:
tr: Sorun giderme kılavuzu:

en: Type
tr: Tür

en: Types
tr: Türler

en: Understanding Issue Severities
tr: Sorun önem derecelerini anlamak

en: Understanding Issue Types
tr: Sorun türlerini anlamak

en: Update now.
tr: Şimdi güncelle.

en: Update the post types to be checked under the %s tab.
tr: Kontrol edilecek gönderi türlerini %s sekmesi altında güncelleyin.

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
tr: %d Sorun ID'sini web sitesinde görüntüle, yeni bir pencere açar

en: View Pages
tr: Sayfaları görüntüle

en: View on page
tr: Sayfada görüntüle

en: View version %s details
tr: Sürüm %s ayrıntılarını görüntüle

en: View version %s details.
tr: Sürüm %s ayrıntılarını görüntüle.

en: WCAG Level
tr: WCAG Seviyesi

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Warnings are resolved by fixing the code or content on the page or by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker to dismiss them after verifying they're not an accessibility failure.
tr: Uyarılar, sayfadaki kod veya içeriğin düzeltilmesiyle veya erişilebilirlik başarısızlığı olmadığını doğruladıktan sonra Accessibility Checker'daki “Yoksay” özelliğini kullanarak çözülür.

en: What To Do: Click "Review Issues" to see the flagged errors or warnings and which specific page(s) they were on. Either fix the issue or create a Global Ignore to never be warned about this code snippet/issue again if you have determined it is not really an accessibility problem.
tr: Ne Yapmalı: İşaretlenen hataları veya uyarıları ve bunların hangi sayfa(larda) olduğunu görmek için “Sorunları İncele”'ye tıklayın. Ya sorunu düzeltin ya da bu kod parçası/sorunun gerçekten bir erişilebilirlik problemi olmadığına karar verdiyseniz bir Genel Yok Sayma oluşturarak bu konuda bir daha uyarılmamayı sağlayın.

en: Whoops! It looks like there was a problem connecting to the Rest Api. Please refresh the page to try again.
tr: Hay aksi! Rest API'ye bağlanırken bir sorun oluşmuş gibi görünüyor. Lütfen tekrar denemek için sayfayı yenileyin.

en: Whoops! It looks like there was a problem saving a page status. Please reload the page to try again.
tr: Hay aksi! Bir sayfa durumunu kaydederken bir sorun oluşmuş gibi görünüyor. Lütfen tekrar denemek için sayfayı yeniden yükleyin.

en: Why it matters:
tr: Neden önemli:

en: You do not have permission to install plugin updates
tr: Eklenti güncellemelerini yükleme izniniz yok

en: Your %1$s license has expired. This plugin requires an active license key to function. <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">Please renew your license</a> to continue using %2$s.
tr: %1$s Lisansınızın süresi doldu. Bu eklentinin çalışması için aktif bir lisans anahtarı gereklidir. %2$s Kullanmaya devam etmek için lütfen <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">lisansınızı yenileyin</a>.

en: Your %1$s license is invalid. This plugin requires an active license key to function. Please <a href="%2$s">reenter your license key</a> or <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">purchase a new key</a> to use %3$s.
tr: %1$s Lisansınız geçersiz. Bu eklentinin çalışması için aktif bir lisans anahtarı gereklidir. Lütfen <a href="%2$s">lisans anahtarınızı yeniden girin</a> veya %3$s kullanmak için <a href="https://my.equalizedigital.com/?utm_source=wpadmin" target="_blank">yeni bir anahtar satın alın</a>.

en: Your %s license is not active for this URL.
tr: %s Lisansınız bu URL için aktif değil.

en: Your %s license key has been disabled.
tr: %s Lisans anahtarınız devre dışı bırakıldı.

en: Your %s license key has reached its activation limit.
tr: %s Lisans anahtarınız etkinleştirme sınırına ulaştı.

en: Your license for %s is active.
tr: %s için lisansın etkin.

en: Your license key
tr: Lisans anahtarın

en: Your user account doesn't have permission to ignore this issue.
tr: Kullanıcı hesabınızın bu sorunu yok sayma izni yok.

en: active
tr: aktif

en: expired
tr: süresi dolmuş

en: follow the link below
tr: aşağıdaki bağlantıyı takip edin

en: general settings
tr: genel ayarlar

en: getData: %s
tr: Veri al: %s

en: image for row %s
tr: %s satırı için görsel

en: not found
tr: bulunamadı

en: rest route scan-stats is not setup.
tr: rest yolu scan-stats kurulu değil.

en: update now
tr: şimdi güncelle
