Accessibility Checker 1.35.0 - en to bg_BG translation catalogue (1000 entries)

en:  (opens in a new window)
bg_BG:  (отваря се в нов прозорец)

en: %1$s of %2$s
bg_BG: %1$s от %2$s

en: %1$s uses %2$s to monitor our website's accessibility.
bg_BG: За мониторинг на достъпността на нашия уебсайт %1$s използва %2$s.

en: %s Contrast Error | %s Contrast Errors
bg_BG[0]: %s Грешка в контраста
bg_BG[1]: %s Грешки в контраста

en: %s Error | %s Errors
bg_BG[0]: %s Грешка
bg_BG[1]: %s Грешки

en: %s Ignored Item | %s Ignored Items
bg_BG[0]: %s Игнориран елемент
bg_BG[1]: %s Игнорирани елемента

en: %s Warning | %s Warnings
bg_BG[0]: %s Предупреждение
bg_BG[1]: %s Предупреждения

en: (opens in a new window)
bg_BG: (отваря се в нов прозорец)

en: ...and more
bg_BG: ...и още

en: 1.1 Text Alternatives
bg_BG: 1.1 текстови алтернативи

en: 1.2 Time-based Media
bg_BG: 1.2 медия, базирана на време

en: 1.3 Adaptable
bg_BG: 1.3 адаптируемо

en: 1.4 Distinguishable
bg_BG: 1.4 различимо

en: 2.1 Keyboard Accessible
bg_BG: 2.1 достъпно чрез клавиатура

en: 2.2 Enough Time
bg_BG: 2.2 достатъчно време

en: 2.3 Seizures and Physical Reactions
bg_BG: 2.3 припадъци и физически реакции

en: 2.4 Navigable
bg_BG: 2.4 навигируемо

en: 2.5 Input Modalities
bg_BG: 2.5 начини на въвеждане

en: 3.1 Readable
bg_BG: 3.1 четливо

en: 3.2 Predictable
bg_BG: 3.2 предвидимо

en: 3.3 Input Assistance
bg_BG: 3.3 помощ при въвеждане

en: 4.1 Compatible
bg_BG: 4.1 съвместим

en: A Simplified summary has not been included for this content.
bg_BG: Не е включено опростено резюме за това съдържание.

en: A Slider is Present
bg_BG: Налице е плъзгач

en: A Video is Present
bg_BG: Присъства видео

en: A problem that affects users with disabilities but doesn't map directly to a current WCAG success criterion.
bg_BG: Проблем, който засяга потребителите с увреждания, но не съответства директно на текущ критерий за успех на WCAG.

en: A pronunciation guide is available for unusual or difficult words, so users can understand how to say them.
bg_BG: Налично е ръководство за произношение за необичайни или трудни думи, така че потребителите да могат да разберат как да ги произнасят.

en: A sign language interpretation must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media, ensuring that users who are deaf and use sign language can fully understand the spoken content.
bg_BG: Трябва да се предостави интерпретация на жестомимичен език за цялото предварително записано аудио съдържание в синхронизирани медии, гарантирайки, че потребителите, които са глухи и използват жестомимичен език, могат напълно да разберат говоримото съдържание.

en: A simplified summary has been included for this content.
bg_BG: Включено е опростено резюме за това съдържание.

en: A usability improvement or convention that enhances accessibility but is not required for WCAG compliance.
bg_BG: Подобрение на използваемостта или конвенция, която подобрява достъпността, но не е задължителна за съответствие с WCAG.

en: A way is available to skip repeated blocks of content, such as navigation menus, so users can quickly reach the main content.
bg_BG: Налице е начин за пропускане на повтарящи се блокове съдържание, като навигационни менюта, така че потребителите да могат бързо да достигнат до основното съдържание.

en: ARIA Authoring Practices Guide: Developing a Keyboard Interface
bg_BG: ARIA Ръководство за авторски практики: Разработване на клавиатурен интерфейс

en: ARIA Hidden
bg_BG: ARIA скрито

en: ARIA attributes like aria-labelledby and aria-describedby are used to improve accessibility by connecting elements to their labels or descriptions. If the reference target does not exist, users of assistive technology will miss important context or instructions.
bg_BG: ARIA атрибути като aria-labelledby и aria-describedby се използват за подобряване на достъпността чрез свързване на елементи с техните етикети или описания. Ако целевият референт не съществува, потребителите на помощни технологии ще пропуснат важен контекст или инструкции.

en: ARIA for Beginners (Webinar)
bg_BG: ARIA за начинаещи (Уебинар)

en: Abbreviations
bg_BG: Съкращения

en: Abbreviations and acronyms are defined the first time they are used, so users can understand their meaning.
bg_BG: Съкращенията и акронимите са дефинирани при първата им употреба, така че потребителите да могат да разберат тяхното значение.

en: Accessibility
bg_BG: Достъпност

en: Accessibility Checker &mdash; Audit History
bg_BG: Accessibility Checker &mdash; История на одитите

en: Accessibility Checker &mdash; Free
bg_BG: Accessibility Checker &mdash; Безплатна версия

en: Accessibility Checker &mdash; Pro
bg_BG: Accessibility Checker &mdash; Pro версия

en: Accessibility Checker (opens in a new window)
bg_BG: Accessibility Checker (отваря се в нов прозорец)

en: Accessibility Checker Pro (opens in a new window)
bg_BG: Accessibility Checker Pro (отваря се в нов прозорец)

en: Accessibility Checker Settings
bg_BG: Настройки на Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Tools
bg_BG: Инструменти за проверка на достъпността

en: Accessibility Checker cannot scan any content because no post types have been selected. Without configured post types, no accessibility issues will be detected.
bg_BG: Accessibility Checker не може да сканира никакво съдържание, защото не са избрани типове публикации. Без конфигурирани типове публикации, няма да бъдат открити проблеми с достъпността.

en: Accessibility Checker has detected %1$s errors and %2$s warnings.
bg_BG: Accessibility Checker откри %1$s грешки и %2$s предупреждения.

en: Accessibility Checker has not found any issues in scanned content.
bg_BG: Accessibility Checker не откри никакви проблеми в сканираното съдържание.

en: Accessibility Checker has scanned %s post for accessibility issues. | Accessibility Checker has scanned %s posts for accessibility issues.
bg_BG[0]: Accessibility Checker сканира %s публикация за проблеми с достъпността.
bg_BG[1]: Accessibility Checker сканира %s публикации за проблеми с достъпността.

en: Accessibility Checker is configured to scan %1$s post type: %2$s. | Accessibility Checker is configured to scan %1$s post types: %2$s.
bg_BG[0]: Accessibility Checker е конфигуриран да сканира %1$s тип публикация: %2$s.
bg_BG[1]: Accessibility Checker е конфигуриран да сканира %1$s типа публикации: %2$s.

en: Accessibility Checker issues panels
bg_BG: Панели с проблеми в Accessibility Checker

en: Accessibility Events &amp; News in Your Inbox
bg_BG: Събития и новини за достъпност в пощата ви

en: Accessibility Features On Our Website
bg_BG: Функции за достъпност на нашия уебсайт

en: Accessibility Policy
bg_BG: Политика за достъпност

en: Accessibility Policy page
bg_BG: Страница с политика за достъпност

en: Accessibility Statement Preview
bg_BG: Преглед на декларацията за достъпност

en: Accessibility Support Contact
bg_BG: Контакт за поддръжка на достъпността

en: Accessibility issues
bg_BG: Проблеми с достъпността

en: Accessibility issues detected
bg_BG: Открити са проблеми с достъпността

en: Accessibility scan error.
bg_BG: Грешка при сканиране на достъпността.

en: Accessible Authentication (Enhanced)
bg_BG: Достъпна автентикация (подобрена)

en: Accessible Authentication (Minimum)
bg_BG: Достъпна автентикация (минимум)

en: Activation Date
bg_BG: Дата на активиране

en: Active license holders of paid Accessibility Checker plans get unlimited email support on plugin usage and troubleshooting.
bg_BG: Активните притежатели на лицензи за платени планове на Accessibility Checker получават неограничена имейл поддръжка за използването на плъгина и отстраняване на проблеми.

en: Add "Read" Link with Post Title
bg_BG: Добавяне на връзка „Прочети“ със заглавие на публикацията

en: Add "lang" & "dir" Attributes
bg_BG: Добавяне на атрибути „lang“ и „dir“

en: Add Context to Linked Files
bg_BG: Добавяне на контекст към свързаните файлове

en: Add File Size & Type To Links
bg_BG: Добавяне на размер и тип на файловете към връзките

en: Add Focus Outline
bg_BG: Добавяне на контур при фокус

en: Add Focus Outlines
bg_BG: Добавяне на контури при фокус

en: Add Footer Accessibility Statement
bg_BG: Добавяне на декларация за достъпност в долния колонтитул

en: Add Label To Links That Open A New Tab/Window
bg_BG: Добавяне на етикет към връзки, които отварят нов раздел/прозорец

en: Add Labels to Comment and Search Forms
bg_BG: Добавяне на етикети към формулярите за коментари и търсене

en: Add Labels to Unlabelled Form Fields
bg_BG: Добавяне на етикети към неозаглавени полета на формуляри

en: Add Missing Page Title
bg_BG: Добавяне на липсващо заглавие на страницата

en: Add Missing or Empty Page Titles
bg_BG: Добавяне на липсващи или празни заглавия на страниците

en: Add Post Title To "Read More"
bg_BG: Добавяне на заглавие на публикацията към „Прочети още“

en: Add Size & Type To File Links
bg_BG: Добавяне на размер и тип към връзките на файлове

en: Add Skip Links
bg_BG: Добавяне на връзки за пропускане

en: Add Title to Read More Link
bg_BG: Добавяне на заглавие към връзката "Прочети още"

en: Add Underlines to all non-nav Links
bg_BG: Добавяне на подчертаване на всички връзки, които не са за навигация

en: Add a %1$s tag to the page if it's missing or empty.
bg_BG: Добавяне на %1$s таг към страницата, ако такъв липсва или е празен.

en: Add a descriptive %2$s attribute to each %1$s element in your image map. The text should explain the function or destination of the link, not what the area looks like.
bg_BG: Добави описателен %2$s атрибут към всеки %1$s елемент в твоята карта с изображения. Текстът трябва да обяснява функцията или дестинацията на връзката, а не как изглежда областта.

en: Add a label and icon to links with %1$s informing users they will open a new tab/window. %2$sNote: This setting will have no effect if the "Block Links Opening New Windows" fix is enabled.%3$s
bg_BG: Добавяне на етикет и икона към връзки с %1$s, които информират потребителите, че ще отворят нов раздел/прозорец. %2$sЗабележка: Тази настройка няма да има ефект, ако е активирана корекцията „Блокиране на връзки, отварящи нови прозорци“.%3$s

en: Add a missing label to the WordPress search form.
bg_BG: Добавяне на липсващ етикет към формуляра за търсене в WordPress.

en: Add a skip link to all site pages, allowing users to skip directly to the main content.
bg_BG: Добавяне на връзка за пропускане към всички страници на сайта, позволяваща на потребителите да преминат директно към основното съдържание.

en: Add a title attribute to the %1$s tag that accurately describes the content or function of the embedded frame. If the iframe is added by a plugin and the title cannot be edited directly, check the plugin settings for an accessibility option, or contact the developer for support. Consider switching to a WordPress core embed instead.
bg_BG: Добави атрибут title към %1$s тага, който точно описва съдържанието или функцията на вградената рамка. Ако iframe е добавен от плъгин и заглавието не може да бъде редактирано директно, провери настройките на плъгина за опция за достъпност или се свържи с разработчика за поддръжка. Обмисли преминаването към вграждане от ядрото на WordPress вместо това.

en: Add a visible %1$s element that describes the field. Connect it to the corresponding form element using the %2$s attribute, or use aria-label or aria-labelledby if needed. To fix all unlabelled fields automatically, enable the 'Label Form Fields' fix in Accessibility Checker settings.
bg_BG: Добавете видим елемент %1$s, който описва полето. Свържете го със съответния елемент на формуляра, като използвате атрибута %2$s, или използвайте aria-label или aria-labelledby, ако е необходимо. За да поправите автоматично всички полета без етикети, активирайте поправката „Етикетирай полета на формуляра“ в настройките на Accessibility Checker.

en: Add an alt attribute that describes the purpose of the link. Focus on where the link goes, not what the image looks like. Alternatively, add an %s to the link.
bg_BG: Добавете alt атрибут, който описва целта на линка. Фокусирайте се върху това накъде води линкът, а не как изглежда изображението. Като алтернатива, добавете %s към линка.

en: Add an alt attribute to the image with appropriate text describing the purpose of the image in the page. If the image is decorative, the alt attribute can be empty, but the HTML %1$s attribute still needs to be present.
bg_BG: Добави атрибут alt към изображението с подходящ текст, описващ целта на изображението в страницата. Ако изображението е декоративно, атрибутът alt може да бъде празен, но HTML атрибутът %1$s все пак трябва да присъства.

en: Add an outline to elements when they receive keyboard focus.
bg_BG: Добавяне на контур към елементите, когато получат фокус от клавиатурата.

en: Add descriptive text inside each %s element that explains the purpose of the row or column. Avoid using empty header cells or placeholder text that lacks meaning. If necessary, you can visually hide text in a table header cell with a screen-reader-text class.
bg_BG: Добави описателен текст във всеки %s елемент, който обяснява целта на реда или колоната. Избягвай използването на празни клетки в заглавието или текст-заместител без значение. Ако е необходимо, можеш визуално да скриеш текста в клетка от заглавието на таблицата с клас screen-reader-text.

en: Add descriptive text inside the %1$s element. If the link uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %2$s and add a descriptive %3$s to the link or include screen reader-only text to explain where the link goes.
bg_BG: Добавете описателен текст в елемента %1$s. Ако връзката използва само икона (напр. SVG или уеб шрифт), скрийте иконата с %2$s и добавете описателен %3$s към връзката или включете текст, видим само за екранни четци, за да обясните накъде води връзката.

en: Add labels to unlabelled form fields if field purpose can be determined.
bg_BG: Добавяне на етикети към неозаглавени полета на формуляри, ако предназначението на полето може да бъде определено.

en: Add lang & dir Attributes
bg_BG: Добавяне на атрибути lang и dir

en: Add meaningful content inside the heading tag to describe the section that follows. If the heading is not needed, remove it entirely to avoid misleading assistive technologies.
bg_BG: Добавете смислено съдържание в тага за заглавие, за да опишете раздела, който следва. Ако заглавието не е необходимо, премахнете го изцяло, за да избегнете подвеждане на помощните технологии.

en: Add meaningful heading elements throughout your content to organize it into sections. At a minimum, include one %1$s tag as the main page title, and add subheadings where appropriate to break up content into logical parts.
bg_BG: Добави смислени елементи за заглавия в цялото си съдържание, за да го организираш в секции. Като минимум, включи един %1$s таг като основно заглавие на страницата и добави подзаглавия, където е подходящо, за да разделиш съдържанието на логични части.

en: Add missing labels to WordPress comment and search forms.
bg_BG: Добавяне на липсващи етикети към формулярите за коментари и търсене в WordPress.

en: Add missing labels to the WordPress comment form.
bg_BG: Добавяне на липсващи етикети към формуляра за коментари в WordPress.

en: Add one or more %1$s elements that describe the columns or rows of data in your table. Each %2$s cell should be associated with a descriptive header to provide proper context for screen reader users.
bg_BG: Добави един или повече %1$s елементи, които описват колоните или редовете с данни в твоята таблица. Всяка %2$s клетка трябва да бъде свързана с описателно заглавие, за да осигури правилен контекст за потребителите на екранни четци.

en: Add the file size and type to linked files that may trigger a download.
bg_BG: Добавяне на размера и типа на файла към връзките на файлове, които може да задействат изтегляне.

en: Add the post title and links
bg_BG: Добавяне на заглавието на публикацията и връзки

en: Add the post title to "Read More" links in post lists when your theme outputs those links.
bg_BG: Добавяне на заглавието на публикацията към връзките „Прочети още“ в списъците с публикации, когато вашата тема извежда тези връзки.

en: Add the site language (%1$s) and text direction (%2$s) attributes to the %3$s element.
bg_BG: Добавяне на атрибутите за език на сайта (%1$s) и посока на текста (%2$s) към елемента %3$s.

en: Add visible text inside the %1$s element, set a %2$s attribute on an input button, or include an %3$s attribute on a button image. If the button uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %4$s and add a descriptive %5$s to the button or include screen reader-only text.  Each button must have a label that clearly describes its purpose or action.
bg_BG: Добавете видим текст в елемента %1$s, задайте атрибут %2$s на входен бутон или включете атрибут %3$s на бутон с изображение. Ако бутонът използва само икона (напр. SVG или уеб шрифт), скрийте иконата с %4$s и добавете описателен %5$s към бутона или включете текст, видим само за екранни четци. Всеки бутон трябва да има етикет, който ясно описва неговата цел или действие.

en: Add warning when link opens new tab/window
bg_BG: Добавяне на предупреждение, когато връзката отваря нов раздел/прозорец

en: Additional Resources
bg_BG: Допълнителни ресурси

en: Additional Resources for Learning About Accessibility
bg_BG: Допълнителни ресурси за изучаване на достъпността

en: Adjust the foreground and background colors of the flagged elements to ensure a contrast ratio of at least 4.5:1 for normal text. Use a contrast checker to confirm that your color combinations meet this requirement.
bg_BG: Коригирай цветовете на преден план и фон на маркираните елементи, за да осигуриш съотношение на контраст от поне 4.5:1 за нормален текст. Използвай проверка на контраста, за да потвърдиш, че твоите цветови комбинации отговарят на това изискване.

en: Admin columns to see accessibility status at a glance
bg_BG: Административни колони за бърз преглед на статуса на достъпността

en: Adobe: Create and verify PDF accessibility (Acrobat Pro)
bg_BG: Adobe: Създаване и проверка на PDF достъпност (Acrobat Pro)

en: Affected Code
bg_BG: Засегнат код

en: After fixing each issue, update the post to see the accessibility report change. Your goal is to get every page to say 100% Passed Tests.
bg_BG: След като поправите всеки проблем, актуализирайте публикацията, за да видите промяната в отчета за достъпност. Вашата цел е да направите така, че всяка страница да показва 100% преминали тестове.

en: After the content
bg_BG: След съдържанието

en: All functionality is available from a keyboard interface, with no exceptions.
bg_BG: Всички функции са достъпни чрез клавиатурен интерфейс, без изключения.

en: All functionality is available using a keyboard, so users who cannot use a mouse can still operate the content.
bg_BG: Всички функции са достъпни с използване на клавиатура, така че потребителите, които не могат да използват мишка, все пак могат да работят със съдържанието.

en: All non-text content must have a text alternative that serves the same purpose, unless it falls into specific exceptions like controls, media, tests, sensory content, CAPTCHA, or decorative elements. Each type must follow specific guidance to ensure accessibility without interfering with the user experience.
bg_BG: Цялото нетекстово съдържание трябва да има текстова алтернатива, която служи за същата цел, освен ако не попада в специфични изключения като контроли, медия, тестове, сензорно съдържание, CAPTCHA или декоративни елементи. Всеки тип трябва да следва специфични насоки, за да се гарантира достъпност без да се намесва в потребителското изживяване.

en: All people including those who do not identify as disabled
bg_BG: Всички хора, включително тези, които не се идентифицират като хора с увреждания

en: Alt Decision Tree
bg_BG: Дърво на решенията за alt

en: Alternative text helps people using screen readers understand the purpose of an image. When alt text includes words like “image,” “graphic,” or a file extension, it adds no useful information and can create confusion or distraction. Clear and relevant alt text improves comprehension and user experience.
bg_BG: Алтернативният текст помага на хората, използващи екранни четци, да разберат целта на изображението. Когато alt текстът включва думи като „изображение,“ „графика,“ или разширение на файл, това не добавя полезна информация и може да създаде объркване или разсейване. Ясният и релевантен alt текст подобрява разбирането и потребителското изживяване.

en: Alternative text is used by screen readers to describe images to people who cannot see them. If the alt attribute is missing, the screen reader will only say 'Image' or may read out the file URL. Alternative text is also used by search engines to understand the content of the image. If an image does not have alternative text, it can create a poor user experience for people with visual impairments and can negatively impact your site's SEO.
bg_BG: Алтернативният текст се използва от екранните четци, за да описват изображенията на хора, които не могат да ги видят. Ако атрибутът alt липсва, екранният четец ще каже само „Изображение“ или може да прочете URL адреса на файла. Алтернативният текст се използва и от търсачките, за да разберат съдържанието на изображението. Ако дадено изображение няма алтернативен текст, това може да създаде лошо потребителско изживяване за хора с нарушено зрение и може да повлияе негативно на SEO на сайта ви.

en: Alternative text should be concise and focused on describing the purpose or meaning of the image. Overly long alt text may overwhelm screen reader users, reduce readability, and distract from other content on the page.
bg_BG: Алтернативният текст трябва да бъде кратък и фокусиран върху описанието на целта или значението на изображението. Прекалено дългият алтернативен текст може да затрудни потребителите на екранни четци, да намали четимостта и да отвлече вниманието от другото съдържание на страницата.

en: Always
bg_BG: Винаги

en: Ambiguous Anchor Text
bg_BG: Неясен текст на връзка

en: An empty alt attribute on a linked image causes screen reader users to hear just "link" with no context. This makes navigation confusing and may cause them to skip important content.
bg_BG: Празният alt атрибут на свързано изображение кара потребителите на екранни четци да чуват само „линк“ без контекст. Това прави навигацията объркваща и може да ги накара да пропуснат важно съдържание.

en: An error occurred when loading the issues.
bg_BG: Възникна грешка при зареждането на проблемите.

en: An error occurred while clearing issues.
bg_BG: Възникна грешка при изчистването на проблемите.

en: Anchor tags (a.k.a. links) are intended for navigation to a new page or a different place on the same page. When they are used to trigger actions (such as expanding accordions or opening modals) without the correct roles or behavior, they confuse users, particularly those using screen readers or keyboards, who expect links to navigate rather than perform actions. They also are likely not to function with the space bar, which is an expectation of a button.
bg_BG: Котвените тагове (известни още като връзки) са предназначени за навигация към нова страница или различно място на същата страница. Когато се използват за задействане на действия (като разгъване на акордеони или отваряне на модални прозорци) без правилните роли или поведение, те объркват потребителите, особено тези, които използват екранни четци или клавиатури, които очакват връзките да навигират, а не да изпълняват действия. Те също така вероятно няма да функционират с клавиша за интервал, което е очакване за бутон.

en: Animated images can be distracting, induce seizures in some individuals, or create cognitive load. WCAG guidelines require that animations that flash or loop continuously provide a mechanism to pause, stop, or hide them.
bg_BG: Анимираните изображения могат да разсейват, да предизвикват припадъци при някои хора или да създават когнитивно натоварване. Насоките на WCAG изискват анимациите, които премигват или се повтарят непрекъснато, да предоставят механизъм за пауза, спиране или скриване.

en: Animation from Interactions
bg_BG: Анимация от взаимодействия

en: Archive Scanning
bg_BG: Сканиране на архиви

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing" and is it helping you make your website more accessible? Share your efforts to make your website more accessible with your customers and let them know you're using Accessibility Checker to ensure all people can use your website. Add a small text-only link and statement in the footer of your website.
bg_BG: Мислите ли си „Уау, този плъгин е невероятен“ и помага ли ви да направите уебсайта си по-достъпен? Споделете усилията си да направите уебсайта си по-достъпен с вашите клиенти и им съобщете, че използвате Accessibility Checker, за да гарантирате, че всички хора могат да използват вашия уебсайт. Добавете малък текстови линк и изявление в долния колонтитул на вашия уебсайт.

en: Ask a Pre-Sale Question
bg_BG: Задайте въпрос преди покупка

en: Assistive technologies rely on a one-to-one relationship between form fields and labels to provide accurate guidance to users. When multiple labels are associated with the same field, it can confuse screen reader users and make form completion difficult as the screen reader may read the incorrect label for a field.
bg_BG: Помощните технологии разчитат на връзка едно към едно между полетата на формуляра и етикетите, за да предоставят точни насоки на потребителите. Когато множество етикети са свързани с едно и също поле, това може да обърка потребителите на екранни четци и да затрудни попълването на формуляра, тъй като екранният четец може да прочете грешния етикет за дадено поле.

en: Attempt to add labels to form fields that are missing them. Note: You may need to add custom styles targeting the %1$s class if adding labels affects your form layouts.
bg_BG: Опит за добавяне на етикети към полета на формуляри, на които липсват такива. Забележка: Може да се наложи да добавите персонализирани стилове, насочени към класа %1$s, ако добавянето на етикети засяга оформлението на вашите формуляри.

en: Attend Free
bg_BG: Присъствай безплатно

en: Audio Control
bg_BG: Аудио контрол

en: Audio Description (Prerecorded)
bg_BG: Аудио описание (предварително записано)

en: Audio Description or Media Alternative (Prerecorded)
bg_BG: Аудио описание или медийна алтернатива (предварително записани)

en: Audio-only (Live)
bg_BG: Само аудио (на живо)

en: Audit and check your website for accessibility before you hit publish. In-post accessibility scanner and guidance.
bg_BG: Одитирайте и проверете вашия уебсайт за достъпност, преди да публикувате. Вграден скенер за достъпност и насоки.

en: Auditing and Remediation
bg_BG: Одит и корекции

en: Authentication processes do not rely on cognitive function tests like remembering a password or solving a puzzle, unless an alternative is provided.
bg_BG: Процесите на автентикация не разчитат на тестове за когнитивна функция като запомняне на парола или решаване на пъзел, освен ако не е предоставена алтернатива.

en: Average Issue Density
bg_BG: Средна плътност на проблемите

en: Average Issues Per Page
bg_BG: Среден брой проблеми на страница

en: Avoid using %1$s unless absolutely necessary. If a link must open in a new tab or window, add a visible icon and screen reader text such as "opens in a new window" or "opens in a new tab" to inform users. To automate this and dismiss the warning sitewide, you can activate the 'Add Label To Links That Open A New Tab/Window' fix in Accessibility Checker settings.
bg_BG: Избягвайте използването на %1$s, освен ако не е абсолютно необходимо. Ако линкът трябва да се отвори в нов раздел или прозорец, добавете видима икона и текст за екранен четец като „отваря се в нов прозорец“ или „отваря се в нов раздел,“ за да информирате потребителите. За да автоматизирате това и да отхвърлите предупреждението за целия сайт, можете да активирате поправката „Добави етикет към линкове, които се отварят в нов раздел/прозорец“ в настройките на Accessibility Checker.

en: Before the content
bg_BG: Преди съдържанието

en: Best Practice
bg_BG: Най-добра практика

en: Blind
bg_BG: Незрящи

en: Blind and low vision people
bg_BG: Незрящи хора и хора с намалено зрение

en: Blinking or Scrolling Content
bg_BG: Мигащо или превъртащо се съдържание

en: Blinking or scrolling content can be distracting or trigger seizures in some users, especially those with photosensitive epilepsy or cognitive disabilities. These effects are deprecated and can negatively impact readability and focus.
bg_BG: Мигащото или превъртащо се съдържание може да бъде разсейващо или да предизвика припадъци при някои потребители, особено тези с фоточувствителна епилепсия или когнитивни увреждания. Тези ефекти са остарели и могат да повлияят негативно на четливостта и фокуса.

en: Block Links Opening New Windows
bg_BG: Блокиране на връзки, отварящи нови прозорци

en: Block PDF Uploads
bg_BG: Блокиране на качването на PDF файлове

en: Blog
bg_BG: Блог

en: Blog (opens in a new window)
bg_BG: Блог (отваря се в нов прозорец)

en: Bottom Left Corner
bg_BG: Долен ляв ъгъл

en: Bottom Right Corner (default)
bg_BG: Долен десен ъгъл (по подразбиране)

en: Brand Color Contrast Grid
bg_BG: Мрежа за контраст на фирмените цветове

en: Broken ARIA Reference
bg_BG: Неработеща ARIA референция

en: Broken Skip or Anchor Link
bg_BG: Неработеща връзка за прескачане или котва

en: Buttons must clearly describe the action they perform. An empty button provides no information to screen readers or keyboard users, making it impossible to understand what clicking the button will do. This creates a barrier for people relying on assistive technologies.
bg_BG: Бутоните трябва ясно да описват действието, което извършват. Празен бутон не предоставя никаква информация на екранните четци или потребителите на клавиатура, което прави невъзможно да се разбере какво ще се случи при кликване върху бутона. Това създава бариера за хората, разчитащи на помощни технологии.

en: By subscribing, you consent to receive emails in accordance with our %1$sPrivacy Policy%2$s.
bg_BG: С абонирането си давате съгласие да получавате имейли в съответствие с нашата %1$sПолитика за поверителност%2$s.

en: Bypass Blocks
bg_BG: Пропускане на блокове

en: Can I Hire Equalize Digital to Fix Accessibility Issues on My Website?
bg_BG: Мога ли да наема Equalize Digital да поправи проблеми с достъпността на моя уебсайт?

en: Captions (Live)
bg_BG: Субтитри (на живо)

en: Captions (Prerecorded)
bg_BG: Субтитри (предварително записани)

en: Captions must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media—such as videos where audio and visuals play together—so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information and important sounds.
bg_BG: Трябва да бъдат предоставени субтитри за цялото предварително записано аудио съдържание в синхронизирана медия - като видеоклипове, където аудиото и визуалните елементи се възпроизвеждат заедно - така че потребителите, които са глухи или с увреден слух, да могат да получат достъп до говорената информация и важните звуци.

en: Centralized list of all open issues
bg_BG: Централизиран списък на всички отворени проблеми

en: Change on Request
bg_BG: Промяна при поискване

en: Changes in content or context that occur as a result of user input do not occur unexpectedly, and users are notified of any changes.
bg_BG: Промените в съдържанието или контекста, които възникват в резултат на въвеждане от потребителя, не се случват неочаквано и потребителите се уведомяват за всякакви промени.

en: Character Key Shortcuts
bg_BG: Клавишни комбинации с буквени символи

en: Check all taxonomy term archive pages instead of a representative sample. This requires archive page scanning to be enabled and may add a large number of URLs to the scan list.
bg_BG: Провери всички архивни страници с таксономични термини вместо представителна извадка. Това изисква да бъде активирано сканирането на архивни страници и може да добави голям брой URL адреси към списъка за сканиране.

en: Check whether the element should truly be hidden from screen reader users. If it contains important content or functionality, remove %s. If it's decorative or redundant, leave the element alone and dismiss this warning using the "Ignore" feature in Accessibility Checker.
bg_BG: Провери дали елементът наистина трябва да бъде скрит от потребителите на екранни четци. Ако съдържа важно съдържание или функционалност, премахни %s. Ако е декоративен или повтарящ се, остави елемента както е и отхвърли това предупреждение, като използваш функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker.

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method is used to select taxonomy terms for archive data.
bg_BG: Избери дали архивните страници да бъдат включени в пълното сканиране на сайта. По подразбиране се използва метод за вземане на проби за избор на таксономични термини за архивни данни.

en: Choose which post types should be checked during a scan. Please note, removing a previously selected post type will remove its scanned information and any custom ignored warnings that have been setup.
bg_BG: Изберете кои типове публикации трябва да бъдат проверени по време на сканиране. Моля, имайте предвид, че премахването на предварително избран тип публикация ще премахне сканираната информация и всички персонализирани игнорирани предупреждения, които са били настроени.

en: Choose which user roles have permission to ignore issues.
bg_BG: Избери кои потребителски роли имат разрешение да игнорират проблеми.

en: Clear Issues
bg_BG: Изчисти проблемите

en: Clear the cache before retrieving the stats (can be intensive).
bg_BG: Изчистване на кеша преди извличане на статистиките (може да е интензивно).

en: Clearing...
bg_BG: Изчистване...

en: Close
bg_BG: Затвори

en: Close fixes modal
bg_BG: Затваря модалния прозорец с поправки

en: Cognitive
bg_BG: Когнитивно

en: Color Contrast Errors:
bg_BG: Грешки в цветовия контраст:

en: Color blind people
bg_BG: Хора с цветна слепота

en: Color is not used as the only way to convey information, indicate an action, prompt a response, or distinguish a visual element.
bg_BG: Цветът не се използва като единствен начин за предаване на информация, обозначаване на действие, подканяне за отговор или разграничаване на визуален елемент.

en: Colorblind
bg_BG: Цветно слепи

en: Comment
bg_BG: Коментар

en: Comment and Search Form Labels
bg_BG: Етикети на формулярите за коментари и търсене

en: Components that have the same functionality within a set of web pages are identified consistently, so users can recognize them easily.
bg_BG: Компонентите, които имат една и съща функционалност в рамките на набор от уеб страници, се идентифицират последователно, така че потребителите могат лесно да ги разпознаят.

en: Concurrent Input Mechanisms
bg_BG: Едновременни механизми за въвеждане

en: Configure post types
bg_BG: Конфигурирай типове публикации

en: Configure system-level settings for the Accessibility Checker plugin.
bg_BG: Конфигурирай системни настройки за плъгина Accessibility Checker.

en: Configure the types of content that should be checked for accessibility issues.
bg_BG: Конфигурирай типовете съдържание, които трябва да бъдат проверени за проблеми с достъпността.

en: Configure which user roles have access to specific Accessibility Checker features.
bg_BG: Конфигурирай кои потребителски роли имат достъп до специфични функции на Accessibility Checker.

en: Confirm that the link is pointing to a valid ID on the page. If the target element exists, make sure it has a matching id attribute. To automatically fix broken skip links throughout your site, enable the 'Enable Skip Link' fix in Accessibility Checker settings.
bg_BG: Потвърди, че връзката сочи към валиден ID на страницата. Ако целевият елемент съществува, увери се, че има съответстващ атрибут id. За да поправиш автоматично счупените връзки за пропускане в целия си сайт, активирай поправката „Активирай връзка за пропускане“ в настройките на Accessibility Checker.

en: Consistent Help
bg_BG: Последователна помощ

en: Consistent Identification
bg_BG: Последователна идентификация

en: Consistent Navigation
bg_BG: Последователна навигация

en: Content can be viewed without scrolling in more than one direction, so users can easily read and interact with it on small screens or when zoomed in.
bg_BG: Съдържанието може да се разглежда без превъртане в повече от една посока, така че потребителите лесно да могат да четат и взаимодействат с него на малки екрани или когато е увеличено.

en: Content checked for accessibility
bg_BG: Съдържанието е проверено за достъпност

en: Content does not flash more than three times in any one second period, reducing the risk of seizures for people with photosensitive epilepsy.
bg_BG: Съдържанието не премигва повече от три пъти за период от една секунда, намалявайки риска от припадъци за хора с фоточувствителна епилепсия.

en: Content does not restrict its view and operation to a single display orientation, such as portrait or landscape, unless a specific orientation is essential.
bg_BG: Съдържанието не ограничава своя изглед и работа до една единствена ориентация на дисплея, като портретна или пейзажна, освен ако конкретна ориентация не е от съществено значение.

en: Content has not been checked
bg_BG: Съдържанието не е проверено

en: Content is being checked for accessibility
bg_BG: Съдържанието се проверява за достъпност

en: Content is coded so that assistive technologies can accurately interpret and present it to users.
bg_BG: Съдържанието е кодирано така, че помощните технологии да могат точно да го интерпретират и представят на потребителите.

en: Content is presented in a meaningful order so that reading or navigation order does not confuse users when using assistive technology.
bg_BG: Съдържанието е представено в смислен ред, така че редът на четене или навигация да не обърква потребителите при използване на помощни технологии.

en: Content is written in a clear and simple language, and does not require specialized knowledge to understand.
bg_BG: Съдържанието е написано на ясен и прост език и не изисква специализирани познания, за да бъде разбрано.

en: Content on Hover or Focus
bg_BG: Съдържание при посочване или фокусиране

en: Contrast
bg_BG: Контраст

en: Contrast (Enhanced)
bg_BG: Контраст (подобрен)

en: Contrast (Minimum)
bg_BG: Контраст (минимален)

en: Create a transcript for each flagged audio or video clip. Include the transcript on the same page or link to a file that contains it. The word “transcript” should appear in a heading before the transcript or in the link text, and must be within 25 characters of the audio or video element.
bg_BG: Създай транскрипт за всеки маркиран аудио или видео клип. Включи транскрипта на същата страница или постави връзка към файл, който го съдържа. Думата „транскрипт“ трябва да се появи в заглавие преди транскрипта или в текста на връзката и трябва да бъде в рамките на 25 знака от аудио или видео елемента.

en: DB Table Count
bg_BG: Брой таблици в базата данни

en: Database Version
bg_BG: Версия на базата данни

en: Date:
bg_BG: Дата:

en: Deaf
bg_BG: Глухи

en: Deaf and hard of hearing people
bg_BG: Глухи хора и хора с увреден слух

en: Deaf-blind people
bg_BG: Глухо-слепи хора

en: Deafblind
bg_BG: Сляпо-глухи

en: Define the ID(s) of the main content area(s) to be targeted by skip links. Enter multiple IDs separated by commas; the system will cascade through the list to find the appropriate one for each page.
bg_BG: Определете ID(та) на основната(ите) област(и) със съдържание, към които да сочат връзките за пропускане. Въведете множество ID-та, разделени със запетаи; системата ще премине през списъка, за да намери подходящото за всяка страница.

en: Delete Data
bg_BG: Изтриване на данни

en: Delete all Accessibility Checker data when the plugin is uninstalled.
bg_BG: Изтрийте всички данни на Accessibility Checker при деинсталиране на плъгина.

en: Delete all currently found issues
bg_BG: Изтрий всички открити в момента проблеми

en: Details
bg_BG: Подробности

en: Disable Page Styles
bg_BG: Деактивирай стиловете на страницата

en: Disable Styles
bg_BG: Деактивирай стиловете

en: Disabled
bg_BG: Деактивирано

en: Documentation
bg_BG: Документация

en: Documentation (opens in a new window)
bg_BG: Документация (отваря се в нов прозорец)

en: Documentation and FAQs
bg_BG: Документация и често задавани въпроси

en: Documents in Word, Excel, or PowerPoint format may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or do not follow accessibility best practices. Accessibility laws require that documents posted on web pages also conform to WCAG. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a webpage.
bg_BG: Документите във формат Word, Excel или PowerPoint може да не са достъпни за всички потребители, особено ако не са правилно маркирани или не следват най-добрите практики за достъпност. Законите за достъпност изискват документите, публикувани на уеб страници, също да отговарят на WCAG. Освен това потребителите трябва да бъдат предупредени, когато връзка отваря файл за изтегляне вместо уеб страница.

en: Dragging Movements
bg_BG: Движения на влачене

en: Duplicate Alternative Text
bg_BG: Дублиран алтернативен текст

en: Duplicate Form Label
bg_BG: Дублиран етикет на формуляр

en: Dyslexia
bg_BG: Дислексия

en: EDAC: Did not find a matching target ID on the page for the skip link.
bg_BG: EDAC: Не е намерен съответстващ целеви ID на страницата за връзката за пропускане.

en: EDAC: Error updating history for skip link.
bg_BG: EDAC: Грешка при актуализиране на историята за връзката за пропускане.

en: Edit the viewport meta tag in your theme's %3$s section and remove %1$s and any %2$s value less than 2. To fix this site-wide, enable the 'Make Viewport Scalable' fix in Accessibility Checker Settings.
bg_BG: Редактирайте мета тага за viewport в секцията %3$s на вашата тема и премахнете %1$s и всяка стойност на %2$s по-малка от 2. За да поправите това за целия сайт, активирайте поправката „Направи viewport мащабируем“ в настройките на Accessibility Checker.

en: Edit your theme's header file to ensure the <html> tag includes a valid lang attribute (e.g., %s). If your theme receives updates, make this change in a child theme to prevent it from being overwritten. To fix this automatically site-wide, enable the 'Add "lang" & "dir" Attributes' fix in Accessibility Checker settings.
bg_BG: Редактирай хедър файла на твоята тема, за да се уверите, че <html> тагът включва валиден lang атрибут (напр. %s). Ако темата ти получава обновления, направи тази промяна в дъщерна тема, за да предотвратиш презаписването й. За да поправиш това автоматично в целия сайт, активирай „Добави ’lang’ и ’dir’ атрибути“ в настройките на Accessibility Checker.

en: Either the post is not yet scanned or all tests passed for post ID %1$d.
bg_BG: Или публикацията все още не е сканирана, или всички тестове са преминали успешно за публикация с ID %1$d.

en: Email
bg_BG: Имейл

en: Email support
bg_BG: Поддръжка по имейл

en: Email*
bg_BG: Имейл*

en: Empty Button
bg_BG: Празен бутон

en: Empty Heading Tag
bg_BG: Празен таг за заглавие

en: Empty Link
bg_BG: Празна връзка

en: Empty Paragraph Tag
bg_BG: Празен параграф таг

en: Empty Table Header
bg_BG: Празно заглавие на таблица

en: Empty paragraph tags can be announced by screen readers as blank lines or pauses, which may confuse users or disrupt reading flow. They can also interfere with visual layout or spacing, especially in assistive technology or mobile contexts.
bg_BG: Празните параграфни тагове могат да бъдат обявени от екранните четци като празни редове или паузи, което може да обърка потребителите или да наруши плавността на четенето. Те могат също да повлияят на визуалното оформление или разстоянието, особено в контекста на помощни технологии или мобилни устройства.

en: Enable Skip Link
bg_BG: Активиране на връзка за пропускане

en: Enable Styles
bg_BG: Активирай стиловете

en: Enable scanning of archive pages
bg_BG: Активиране на сканиране на архивни страници

en: Enabled
bg_BG: Активирано

en: Enhanced authentication methods are provided that do not rely on cognitive function tests, such as remembering passwords, and do not require a test of cognitive function.
bg_BG: Предоставят се подобрени методи за автентикация, които не разчитат на тестове за когнитивна функция, като запомняне на пароли, и не изискват тест на когнитивната функция.

en: Enjoying Accessibility Checker? %1$sPlease leave us a ★★★★★ rating.%2$s We really appreciate your support!
bg_BG: Харесвате ли Accessibility Checker? %1$sМоля, оставете ни ★★★★★ оценка.%2$s Наистина оценяваме вашата подкрепа!

en: Ensure each form field has only one %1$s element associated with it. If multiple labels are present, remove extras or consolidate them into a single %1$s with a clear description. Make sure each %1$s element correctly references its form field using the %2$s attribute and that all elements on the page have unique IDs. This error happens when you have the same form embedded on a page twice and can be resolved by creating unique forms for different parts of a page rather than repeating the same form throughout.
bg_BG: Уверете се, че всяко поле във формуляра има само един %1$s елемент, свързан с него. Ако има няколко етикета, премахнете излишните или ги обединете в един %1$s с ясно описание. Уверете се, че всеки %1$s елемент правилно реферира към съответното поле във формуляра, използвайки атрибута %2$s, и че всички елементи на страницата имат уникални идентификатори. Тази грешка се появява, когато имате един и същ формуляр, вграден два пъти на една страница, и може да бъде разрешена чрез създаване на уникални формуляри за различните части на страницата, вместо да повтаряте един и същ формуляр навсякъде.

en: Ensure scalable viewport
bg_BG: Осигуряване на мащабируем viewport

en: Ensure that non-navigation links are underlined.
bg_BG: Уверете се, че връзките, които не са за навигация, са подчертани.

en: Ensure that the linked file is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning using the "Ignore" feature in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
bg_BG: Уверете се, че свързаният файл е тестван и коригиран за достъпност. Когато знаете, че е достъпен, отхвърлете това предупреждение, като използвате функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker. Включете разширението на файла и размера в текста на връзката, за да информирате потребителите (активирайте поправката „Добави размер и тип на файла към връзките“ в настройките на Accessibility Checker, за да направите това за целия сайт). Ако документът е вграден с помощта на плъгин, предоставете и директна връзка за изтегляне. Ако е трудно да направите документа достъпен, помислете за поставяне на съдържанието на уеб страница вместо това.

en: Ensure the linked PDF is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning using the "Ignore" feature in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the PDF accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
bg_BG: Уверете се, че свързаният PDF е тестван и коригиран за достъпност. Когато знаете, че е достъпен, отхвърлете това предупреждение, като използвате функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker. Включете разширението на файла и размера в текста на връзката, за да информирате потребителите (активирайте поправката „Добави размер и тип на файла към връзките“ в настройките на Accessibility Checker, за да направите това за целия сайт). Ако документът е вграден с помощта на плъгин, осигурете и директна връзка за изтегляне. Ако създаването на достъпен PDF е трудно, помислете за поставяне на съдържанието на уеб страница вместо това.

en: Ensure the linked document is accessible. When you know it is accessible, dismiss this warning using the "Ignore" feature in Accessibility Checker. Include the file extension in the visible link text (e.g., “Meeting Notes (ODT)”) so users know what to expect (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded, provide a direct download link as well. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
bg_BG: Уверете се, че свързаният документ е достъпен. Когато знаете, че е достъпен, отхвърлете това предупреждение, като използвате функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker. Включете файловото разширение във видимия текст на връзката (напр. „Бележки от срещата (ODT)“), за да знаят потребителите какво да очакват (активирайте поправката „Добави размер и тип на файла към връзките“ в настройките на Accessibility Checker, за да направите това за целия сайт). Ако документът е вграден, предоставете и директна връзка за изтегляне. Ако е трудно да направите документа достъпен, помислете за поставяне на съдържанието на уеб страница вместо това.

en: Ensure the post or page title field is filled in on the backend. If the title field is not empty and the error persists, check your theme's code to make sure it outputs a valid <title> tag and/or og:title meta tag in the document head. To fix this issue site-wide, enable the 'Add Missing Page Title' fix in Accessibility Checker settings.
bg_BG: Увери се, че полето за заглавие на публикацията или страницата е попълнено в бекенда. Ако полето за заглавие не е празно и грешката продължава, провери кода на твоята тема, за да се увериш, че извежда валиден <title> таг и/или og:title мета таг в главата на документа. За да поправиш този проблем в целия сайт, активирай „Добави липсващо заглавие на страница“ в настройките на Accessibility Checker.

en: Ensure the viewport tag allows for scaling, enhancing accessibility on mobile devices.
bg_BG: Уверете се, че тагът за viewport позволява мащабиране, подобрявайки достъпността на мобилни устройства.

en: Equalize Digital Logo
bg_BG: Лого на Equalize Digital

en: Error Count
bg_BG: Брой грешки

en: Error Identification
bg_BG: Идентификация на грешки

en: Error Prevention (All)
bg_BG: Предотвратяване на грешки (всички)

en: Error Prevention (Legal, Financial, Data)
bg_BG: Предотвратяване на грешки (правни, финансови, данни)

en: Error Suggestion
bg_BG: Предложение за грешка

en: Error saving scan results.
bg_BG: Грешка при запазване на резултатите от сканирането.

en: Error: Missing required parameters.
bg_BG: Грешка: Липсват задължителни параметри.

en: Errors
bg_BG: Грешки

en: Errors:
bg_BG: Грешки:

en: Expand each issue to see the code, or click "view on page" if you need help finding the element that needs fixing.
bg_BG: Разгърнете всеки проблем, за да видите кода, или кликнете върху „преглед на страницата“, ако се нуждаете от помощ за намиране на елемента, който трябва да бъде коригиран.

en: Extended Audio Description (Prerecorded)
bg_BG: Разширено аудио описание (предварително записано)

en: Failed to clear issues.
bg_BG: Неуспешно изчистване на проблемите.

en: Failed to register command %1$s because %2$s
bg_BG: Неуспешна регистрация на команда %1$s, защото %2$s

en: Fast
bg_BG: Бързо

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
bg_BG: По-бързите сканирания използват повече ресурси и може да натоварят сайта ти.

en: Find the Accessibility Checker meta box below your content. If using a front-end page builder, you must visit the backend edit screen to view Accessibility Checker results.
bg_BG: Намерете мета полето на Accessibility Checker под вашето съдържание. Ако използвате конструктор на страници от front-end, трябва да посетите екрана за редактиране от back-end, за да видите резултатите от Accessibility Checker.

en: First Name
bg_BG: Име

en: Fix
bg_BG: Корекция

en: Fix Issue
bg_BG: Отстраняване на проблем

en: Fix Settings
bg_BG: Настройки за корекции

en: Fix issue: %s
bg_BG: Отстраняване на проблем: %s

en: Fix not found
bg_BG: Корекцията не е намерена

en: Fix:
bg_BG: Корекция:

en: Fixes
bg_BG: Поправки

en: Focus Appearance
bg_BG: Появяване на фокуса

en: Focus Not Obscured (Enhanced)
bg_BG: Фокусът не е скрит (подобрено)

en: Focus Not Obscured (Minimum)
bg_BG: Фокусът не е скрит (минимум)

en: Focus Order
bg_BG: Ред на фокусиране

en: Focus Outline
bg_BG: Контур при фокус

en: Focus Visible
bg_BG: Видим фокус

en: Follow these steps to get started checking your content:
bg_BG: Следвайте тези стъпки, за да започнете да проверявате съдържанието си:

en: Footer Accessibility Statement
bg_BG: Декларация за достъпност в долния колонтитул

en: Footer Statement
bg_BG: Изявление в долния колонтитул

en: For Screen Readers Only
bg_BG: Само за екранни четци

en: For actions that require a pointer gesture, the user can cancel the action by moving the pointer away before the action is completed.
bg_BG: За действия, които изискват жест с показалец, потребителят може да отмени действието, като премести показалеца настрани, преди действието да бъде завършено.

en: For all live video content that includes audio, captions must be provided in real time so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information as it happens.
bg_BG: За цялото видео съдържание на живо, което включва аудио, трябва да бъдат предоставени субтитри в реално време, така че потребителите, които са глухи или с увреден слух, да могат да получат достъп до говорената информация в момента, в който се случва.

en: For all prerecorded multimedia content, extended audio descriptions must be provided when necessary—meaning the video is paused to insert additional descriptions—so that users who are blind or have low vision can understand important visual details that can't be described during the natural pauses in the audio.
bg_BG: За цялото предварително записано мултимедийно съдържание трябва да се предоставят разширени аудио описания, когато е необходимо - което означава, че видеото се паузира, за да се вмъкнат допълнителни описания - така че потребителите, които са незрящи или с намалено зрение, да могат да разберат важни визуални детайли, които не могат да бъдат описани по време на естествените паузи в аудиото.

en: For functionality that can be operated by a pointer gesture, at least one of the following is true: the gesture can be performed by a simple tap, the gesture can be performed with a single finger, or the gesture can be performed with a voice command.
bg_BG: За функционалност, която може да се управлява с жест на показалец, поне едно от следните е вярно: жестът може да се изпълни с просто докосване, жестът може да се изпълни с един пръст или жестът може да се изпълни с гласова команда.

en: For functionality that requires dragging movements, the action can also be completed by simpler actions, so users with limited dexterity can still use the functionality.
bg_BG: За функционалност, която изисква движения на влачене, действието може да бъде завършено и чрез по-прости действия, така че потребителите с ограничена сръчност все пак да могат да използват функционалността.

en: For live audio-only content, a text alternative is provided in real time so people who cannot hear the audio can still access the information.
bg_BG: За съдържание само с аудио на живо се предоставя текстова алтернатива в реално време, така че хората, които не могат да чуват аудиото, все пак да могат да имат достъп до информацията.

en: For prerecorded audio-only and video-only content, a text alternative must be provided that presents equivalent information. This ensures users who cannot hear or see the media can still access its content through text.
bg_BG: За предварително записано само аудио и само видео съдържание трябва да бъде предоставена текстова алтернатива, която представя еквивалентна информация. Това гарантира, че потребителите, които не могат да чуят или видят медията, все пак могат да получат достъп до нейното съдържание чрез текст.

en: For prerecorded audio-only content, background sounds are either low, can be turned off, or are not present, so speech is easier to understand.
bg_BG: За предварително записано аудио съдържание, фоновите звуци са или ниски, или могат да бъдат изключени, или не присъстват, така че речта е по-лесна за разбиране.

en: For prerecorded synchronized media, a full text alternative (such as a transcript) is provided that gives all the information in both the video and audio tracks, so users who cannot see or hear the content can still access it.
bg_BG: За предварително записани синхронизирани медии се предоставя пълна текстова алтернатива (като например транскрипция), която дава цялата информация както от видео, така и от аудио записите, така че потребителите, които не могат да виждат или чуват съдържанието, все пак да могат да имат достъп до него.

en: For prerecorded video content with audio (synchronized media), an audio description—or a written transcript that includes visual details—must be provided to ensure users who are blind or have low vision can understand important visual information that isn't spoken.
bg_BG: За предварително записано видео съдържание с аудио (синхронизирана медия) трябва да бъде предоставено аудио описание - или писмена транскрипция, която включва визуални детайли - за да се гарантира, че потребителите, които са слепи или имат намалено зрение, могат да разберат важната визуална информация, която не е изговорена.

en: For prerecorded video with audio, an audio description of important visual content must be provided, allowing users who are blind or have low vision to understand visual information that is not described in the main audio.
bg_BG: За предварително записано видео със звук трябва да се предостави аудио описание на важното визуално съдържание, позволявайки на потребителите, които са незрящи или с намалено зрение, да разберат визуалната информация, която не е описана в основното аудио.

en: For web pages that require user input, users are warned of errors and can correct them before finalizing the submission.
bg_BG: За уеб страници, които изискват въвеждане от потребителя, потребителите се предупреждават за грешки и могат да ги коригират преди финализиране на подаването.

en: Force Link Underline
bg_BG: Принудително подчертаване на връзки

en: Form fields must be clearly labeled so that users of screen readers and voice input technologies can understand their purpose. Without labels, users may not know what information to enter or how the form will behave.
bg_BG: Полетата на формуляра трябва да бъдат ясно етикетирани, така че потребителите на екранни четци и технологии за гласово въвеждане да могат да разберат тяхното предназначение. Без етикети потребителите може да не знаят каква информация да въведат или как ще се държи формулярът.

en: Free Plugin Support
bg_BG: Безплатна поддръжка на плъгина

en: Free plugin support is available via the WordPress.org forums. You'll need to create an account then you can open a new support thread.
bg_BG: Безплатна поддръжка на плъгина е налична чрез форумите на WordPress.org. Ще трябва да създадете акаунт и след това можете да отворите нова тема за поддръжка.

en: Frontend Accessibility Checker Position
bg_BG: Позиция на Frontend Accessibility Checker

en: Full Documentation
bg_BG: Пълна документация

en: Full Site Accessibility Status
bg_BG: Статус на достъпност за целия сайт

en: Functionality that can be operated by a motion gesture can also be operated by a simple touch or click, so users who cannot perform motion gestures can still use the functionality.
bg_BG: Функционалност, която може да се управлява чрез жест на движение, може също да се управлява чрез просто докосване или щракване, така че потребителите, които не могат да изпълняват жестове на движение, все пак да могат да използват функционалността.

en: General
bg_BG: Общи

en: General Fixes
bg_BG: Общи поправки

en: Get Accessibility Checker Pro
bg_BG: Вземете Accessibility Checker Pro

en: Get Accessibility Checker Pro (opens in new window)
bg_BG: Вземете Accessibility Checker Pro (отваря се в нов прозорец)

en: Get Accessibility Checker Pro, opens in new window
bg_BG: Вземете Accessibility Checker Pro, отваря се в нов прозорец

en: Get Detailed Accessibility Reports
bg_BG: Получете подробни отчети за достъпност

en: Get Pro
bg_BG: Преминете към Pro

en: Get Pro to unlock this feature, opens in a new window.
bg_BG: Преминете към Pro версия, за да отключите тази функция, отваря се в нов прозорец.

en: Get Remediation Help
bg_BG: Получете помощ за корекции

en: Get help making your website accessible. Expert auditing, user testing, and dev support. Conformance letters available.
bg_BG: Получете помощ за направата на вашия уебсайт достъпен. Експертен одит, потребителско тестване и поддръжка при разработка. Налични са писма за съответствие.

en: Get support for Accessibility Checker (opens in new window)
bg_BG: Получете поддръжка за Accessibility Checker (отваря се в нов прозорец)

en: Go to Support Forum
bg_BG: Отидете към форума за поддръжка

en: Go to the edit screen for the post you want to check.
bg_BG: Отидете на екрана за редактиране на публикацията, която искате да проверите.

en: Google: Make your document, presentation, sheets & videos more accessible
bg_BG: Google: Направете вашия документ, презентация, таблици и видеоклипове по-достъпни

en: HTML Standard: The img element
bg_BG: HTML Стандарт: Елементът img

en: Hard of hearing
bg_BG: С увреден слух

en: Headings and Labels
bg_BG: Заглавия и етикети

en: Headings and labels describe the topic or purpose of content, and are not ambiguous or misleading.
bg_BG: Заглавията и етикетите описват темата или целта на съдържанието и не са двусмислени или подвеждащи.

en: Headings help all users—especially those using screen readers or keyboard navigation—understand the structure of the page. Skipping heading levels can create confusion and make it harder to follow the content hierarchy or navigate efficiently.
bg_BG: Заглавията помагат на всички потребители - особено на тези, които използват екранни четци или клавиатурна навигация - да разберат структурата на страницата. Прескачането на нива на заглавия може да създаде объркване и да затрудни следването на йерархията на съдържанието или ефективната навигация.

en: Headings help structure content and provide important navigation points for screen reader users. An empty heading communicates no useful information and may cause confusion or disorientation when navigating by headings.
bg_BG: Заглавията помагат за структуриране на съдържанието и предоставят важни навигационни точки за потребителите на екранни четци. Празно заглавие не предава полезна информация и може да причини объркване или дезориентация при навигация по заглавия.

en: Headings provide structure and make content easier for users of all abilities to scan. They also help screen reader users and keyboard-only users navigate the page. Without headings, users must read through content linearly without an easy way to jump between sections.
bg_BG: Заглавията осигуряват структура и правят съдържанието по-лесно за сканиране от потребители с всякакви способности. Те също така помагат на потребителите на екранни четци и на тези, които използват само клавиатура, да навигират в страницата. Без заглавия потребителите трябва да четат съдържанието линейно, без лесен начин да прескачат между секциите.

en: Hello! Thank you for using Accessibility Checker as part of your accessibility toolkit. Since you've been using it for a while, would you please write a 5-star review of Accessibility Checker in the WordPress plugin directory? This will help increase our visibility so more people can learn about the importance of web accessibility. Thanks so much!
bg_BG: Здравейте! Благодарим ви, че използвате Accessibility Checker като част от вашия инструментариум за достъпност. Тъй като го използвате от известно време, бихте ли написали 5-звездна рецензия за Accessibility Checker в директорията с плъгини на WordPress? Това ще помогне да увеличим нашата видимост, така че повече хора да научат за важността на уеб достъпността. Много благодарим!

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Help and documentation are available and are easy to find, so users can get assistance when needed.
bg_BG: Помощ и документация са налични и лесни за намиране, така че потребителите могат да получат съдействие, когато е необходимо.

en: Hide banner
bg_BG: Скрий банера

en: How to Add Custom CSS in WordPress
bg_BG: Как да добавиш персонализиран CSS в WordPress

en: How to Fix Broken Skip Links in Elementor
bg_BG: Как да поправиш счупени връзки за пропускане в Elementor

en: How to Make Your WordPress Site More Accessible With Skip Links
bg_BG: Как да направиш твоя WordPress сайт по-достъпен с връзки за пропускане

en: How to Manually Check Your Website for Accessibility
bg_BG: Как да проверите ръчно вашия уебсайт за достъпност

en: Identify Input Purpose
bg_BG: Идентифициране на целта на въвеждане

en: Identify Purpose
bg_BG: Идентифициране на целта

en: If a keyboard shortcut uses only letters, numbers, or punctuation, users can turn it off, change it, or it only works when the element has focus.
bg_BG: Ако клавишна комбинация използва само букви, цифри или пунктуация, потребителите могат да я изключат, променят или тя работи само когато елементът е на фокус.

en: If a time limit is set, users can turn it off, adjust it, or extend it unless the time limit is essential.
bg_BG: Ако е зададено ограничение на времето, потребителите могат да го изключат, регулират или удължат, освен ако времевото ограничение не е от съществено значение.

en: If an element requires a response in a specific time, users can turn off the timer, adjust the time limit, or the timing is not essential.
bg_BG: Ако елемент изисква отговор в определено време, потребителите могат да изключат таймера, да регулират времевото ограничение или времето не е от съществено значение.

en: If an input error is detected and suggestions for correction are known, then the suggestions are provided to the user.
bg_BG: Ако се открие грешка при въвеждане и са известни предложения за корекция, тогава предложенията се предоставят на потребителя.

en: If an input mechanism requires a specific posture or movement, an alternative input mechanism is available that does not have the same requirement.
bg_BG: Ако механизъм за въвеждане изисква специфична поза или движение, наличен е алтернативен механизъм за въвеждане, който няма същото изискване.

en: If an issue is a false positive and the element is accessible, you can remove issues from reports with the "Ignore" feature.
bg_BG: Ако даден проблем е фалшиво позитивен и елементът е достъпен, можете да премахнете проблемите от отчетите с функцията „Игнориране“.

en: If audio plays automatically for more than 3 seconds, users must be able to pause, stop, or control the volume independently from the system volume.
bg_BG: Ако аудиото се възпроизвежда автоматично за повече от 3 секунди, потребителите трябва да могат да го паузират, спрат или контролират силата на звука независимо от системната сила на звука.

en: If errors or warnings are present on your post, open the details tab in Accessibility Checker for more information.
bg_BG: Ако има грешки или предупреждения във вашия пост, отворете раздела с подробности в Accessibility Checker за повече информация.

en: If extra content appears on hover or focus, users can dismiss it, move their pointer over it, and it remains visible until dismissed or focus is moved.
bg_BG: Ако допълнително съдържание се появява при посочване или фокусиране, потребителите могат да го отхвърлят, да преместят показалеца си върху него и то остава видимо, докато не бъде отхвърлено или фокусът не бъде преместен.

en: If the alt text duplicates a nearby caption, heading, or visible text, remove the redundancy by shortening or omitting the alt text—especially if the surrounding text already provides the same information. If multiple images have the same alt text, revise each one to be unique and describe the purpose of that specific image in its context.
bg_BG: Ако алтернативният текст дублира близък надпис, заглавие или видим текст, премахни повторението, като съкратиш или пропуснеш алтернативния текст - особено ако околният текст вече предоставя същата информация. Ако множество изображения имат един и същ алтернативен текст, преработи всяко от тях, за да бъде уникално и да описва целта на конкретното изображение в неговия контекст.

en: If the element is used to trigger an action, replace the anchor tag with a %1$s. If you cannot replace it, ensure that %2$s is added to the link, along with JavaScript that adds support for triggering it with the space bar key, and that appropriate ARIA attributes are used for toggle states or other functionality.
bg_BG: Ако елементът се използва за задействане на действие, заменете котвения таг с %1$s. Ако не можете да го замените, уверете се, че %2$s е добавен към връзката, заедно с JavaScript, който добавя поддръжка за задействането му с клавиша за интервал, и че се използват подходящи ARIA атрибути за състояния на превключване или друга функционалност.

en: If the same visual presentation can be made using text alone, do not use images of text except for decorative or essential purposes.
bg_BG: Ако същото визуално представяне може да бъде направено само с текст, не използвай изображения на текст, освен за декоративни или съществени цели.

en: If users are logged out due to inactivity, they are notified before the session expires and can continue the session without losing data.
bg_BG: Ако потребителите са отписани поради неактивност, те са уведомени преди изтичането на сесията и могат да продължат сесията без загуба на данни.

en: If you don't know what an error or warning means, click the "i" icon to read the documentation and how to fix it.
bg_BG: Ако не знаете какво означава дадена грешка или предупреждение, кликнете върху иконата „i“, за да прочетете документацията и как да я поправите.

en: If your theme is not already adding a skip link that allows keyboard users to bypass the navigation and quickly jump to the main content, enable skip links here. %1$sLearn more about skip links.%2$s
bg_BG: Ако вашата тема все още не добавя връзка за пропускане, която позволява на потребителите на клавиатура да заобиколят навигацията и бързо да преминат към основното съдържание, активирайте връзките за пропускане тук. %1$sНаучете повече за връзките за пропускане.%2$s

en: Ignore Permissions
bg_BG: Разрешения за игнориране

en: Ignore log
bg_BG: Журнал на игнорираните

en: Ignored Item | Ignored Items
bg_BG[0]: Игнориран елемент
bg_BG[1]: Игнорирани елементи

en: Ignores DB Table Count
bg_BG: Брой таблици с игнорирани в базата данни

en: Image Animated GIF
bg_BG: Анимиран GIF образ

en: Image Empty Alternative Text
bg_BG: Празен алтернативен текст за изображение

en: Image Long Alternative Text
bg_BG: Дълг алтернативен текст на изображение

en: Image Map Missing Alternative Text
bg_BG: Липсваща алтернативна текстова карта на изображението

en: Image Missing Alternative Text
bg_BG: Липсващ алтернативен текст за изображение

en: Image maps use area elements to define interactive regions. Without alternative text, screen reader users won't know what each clickable area does, making it impossible to understand or interact with the map.
bg_BG: Картите с изображения използват area елементи, за да дефинират интерактивни региони. Без алтернативен текст, потребителите на екранни четци няма да знаят какво прави всяка кликваема област, което прави невъзможно разбирането или взаимодействието с картата.

en: Images of Text
bg_BG: Изображения на текст

en: Images of Text (No Exception)
bg_BG: Изображения на текст (без изключение)

en: Images of text are only used for pure decoration or where a particular presentation of text is essential, with no exceptions.
bg_BG: Изображения на текст се използват само за чиста декорация или когато конкретно представяне на текста е от съществено значение, без изключения.

en: Improper Use of Link
bg_BG: Неправилна употреба на връзка

en: In our efforts to bring our website up to standard, we are targeting the following areas:
bg_BG: В нашите усилия да приведем нашия уебсайт в съответствие със стандартите, се насочваме към следните области:

en: InDesign & PDF Accessibility Mistakes and How to Fix Them (Webinar)
bg_BG: Грешки в достъпността на InDesign и PDF и как да ги поправим (Уебинар)

en: Include Link to Accessibility Policy
bg_BG: Включване на връзка към политиката за достъпност

en: Include Statement Link
bg_BG: Включи връзка към изявлението

en: Included in Small Business and Agency plans
bg_BG: Включено в плановете за малък бизнес и агенции

en: Incorrect Heading Order
bg_BG: Неправилен ред на заглавията

en: Info and Relationships
bg_BG: Информация и връзки

en: Information, structure, and relationships in content are programmatically determined or available in text, so assistive technologies can present them to users.
bg_BG: Информацията, структурата и връзките в съдържанието са програмно определени или налични в текст, така че помощните технологии да могат да ги представят на потребителите.

en: Insert manually
bg_BG: Вмъкнете ръчно

en: Inspect the ARIA attributes (such as aria-labelledby or aria-describedby) on the flagged elements and ensure that each one points to a valid, correctly labeled ID that exists in the document.
bg_BG: Провери ARIA атрибутите (като aria-labelledby или aria-describedby) на маркираните елементи и се увери, че всеки от тях сочи към валиден, правилно етикетиран ID, който съществува в документа.

en: Instructions do not rely only on sensory characteristics such as shape, color, size, or sound, so everyone can understand them.
bg_BG: Инструкциите не разчитат само на сензорни характеристики като форма, цвят, размер или звук, така че всеки да може да ги разбере.

en: Insufficient Color Contrast
bg_BG: Недостатъчен цветови контраст

en: Insufficient color contrast makes text and interactive elements difficult or impossible to read for users with low vision or color blindness. Ensuring adequate contrast helps all users access your content clearly.
bg_BG: Недостатъчният цветови контраст прави текста и интерактивните елементи трудни или невъзможни за четене от потребители със слабо зрение или цветна слепота. Осигуряването на адекватен контраст помага на всички потребители да имат ясен достъп до твоето съдържание.

en: Interruptions
bg_BG: Прекъсвания

en: Invalid table name
bg_BG: Невалидно име на таблица

en: Issue query returned no results
bg_BG: Заявката за проблем не върна резултати

en: Issue type:
bg_BG: Тип на проблема:

en: Issues By Post Type
bg_BG: Проблеми по тип публикация

en: Issues cleared successfully.
bg_BG: Проблемите са изчистени успешно.

en: It is visible when an element has keyboard focus, so users navigating with a keyboard can see which element is active.
bg_BG: Видимо е кога даден елемент има фокус от клавиатурата, така че потребителите, навигиращи с клавиатура, да виждат кой елемент е активен.

en: Justified text can create uneven spacing between words, forming distracting "rivers" of white space that make reading difficult—especially for people with dyslexia, low vision, or cognitive disabilities. Left-aligned text is more predictable and easier to read.
bg_BG: Двустранно подравненият текст може да създаде неравномерно разстояние между думите, образувайки разсейващи „реки“ от бяло пространство, които затрудняват четенето - особено за хора с дислексия, слабо зрение или когнитивни увреждания. Текстът, подравнен вляво, е по-предвидим и по-лесен за четене.

en: Keyboard
bg_BG: Клавиатура

en: Keyboard (No Exception)
bg_BG: Клавиатура (без изключение)

en: Keyboard users can move to and away from all parts of the content without getting stuck.
bg_BG: Потребителите на клавиатура могат да се движат към и от всички части на съдържанието, без да се заклещват.

en: Keys to show in the results. Defaults to all keys.
bg_BG: Ключове, които да се покажат в резултатите. По подразбиране всички ключове.

en: Label Comment Form
bg_BG: Етикетиране на формуляра за коментари

en: Label Comment/Search Fields
bg_BG: Етикетиране на полетата за коментари/търсене

en: Label Form Fields
bg_BG: Етикетиране на полета на формуляри

en: Label Search Form
bg_BG: Етикетиране на формуляра за търсене

en: Label in Name
bg_BG: Етикет в име

en: Labels or Instructions
bg_BG: Етикети или инструкции

en: Labels or instructions are provided when an input field requires user input, so users know what information is needed.
bg_BG: Предоставят се етикети или инструкции, когато поле за въвеждане изисква въвеждане от потребителя, така че потребителите да знаят каква информация е необходима.

en: Landmark: %s
bg_BG: Ориентир: %s

en: Language learners
bg_BG: Изучаващи езика

en: Language of Page
bg_BG: Език на страницата

en: Language of Parts
bg_BG: Език на частите

en: Learn Accessibility
bg_BG: Научете за достъпността

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements (opens in a new window)
bg_BG: Научете повече за опростените обобщения и изискванията за четимост (отваря се в нов прозорец)

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements.
bg_BG: Научете повече за опростените обобщения и изискванията за четимост.

en: License Status
bg_BG: Статус на лиценза

en: Link Opens New Window or Tab
bg_BG: Връзката отваря нов прозорец или раздел

en: Link Purpose (In Context)
bg_BG: Цел на връзката (в контекст)

en: Link Purpose (Link Only)
bg_BG: Цел на връзката (само връзка)

en: Link to Equalize Digital Website
bg_BG: Връзка към уебсайта на Equalize Digital

en: Link to MS Office File
bg_BG: Връзка към MS Office файл

en: Link to Non-HTML File
bg_BG: Връзка към файл, който не е HTML

en: Link to PDF
bg_BG: Връзка към PDF

en: Linked Image Empty Alternative Text
bg_BG: Празен алтернативен текст за свързано изображение

en: Linked Image Missing Alternative Text
bg_BG: Липсващ алтернативен текст за свързано изображение

en: Loading...
bg_BG: Зареждане...

en: Location
bg_BG: Местоположение

en: Long Description Invalid
bg_BG: Невалидно дълго описание

en: Low or No Background Audio
bg_BG: Нисък или липсващ фонов звук

en: Low-quality Alternative Text
bg_BG: Нискокачествен алтернативен текст

en: Low-vision
bg_BG: Слабо зрящи

en: MDN Web Docs: <table> - Headers and accessibility
bg_BG: MDN Web Docs: <table> - Заглавия и достъпност

en: MDN Web Docs: ARIA button role
bg_BG: MDN Web Docs: ARIA роля на бутон

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attribute
bg_BG: MDN Web Docs: ARIA: атрибут aria-describedby

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-label attribute
bg_BG: MDN Web Docs: ARIA: aria-label атрибут

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attribute
bg_BG: MDN Web Docs: ARIA: атрибут aria-labelledby

en: MDN Web Docs: The Paragraph Element - Accessibility
bg_BG: MDN Web Docs: Елементът за параграф - Достъпност

en: MDN Web Docs: a element – Accessible names
bg_BG: MDN Web Docs: a елемент – Достъпни имена

en: MDN Web Docs: aria-hidden - Accessibility Attribute
bg_BG: MDN Web Docs: aria-hidden - Атрибут за достъпност

en: MDN Web Docs: longdesc – HTML attribute
bg_BG: MDN Web Docs: longdesc – HTML атрибут

en: MDN: <label> – The HTML Label element
bg_BG: MDN: <label> – HTML елементът за етикет

en: MDN: <marquee> element (obsolete)
bg_BG: MDN: Елемент <marquee> (остарял)

en: MDN: <title> element
bg_BG: MDN: <title> елемент

en: MDN: HTML heading elements
bg_BG: MDN: HTML елементи за заглавия

en: MDN: The HTML lang attribute
bg_BG: MDN: HTML lang атрибутът

en: MDN: font-size CSS property
bg_BG: MDN: CSS свойство font-size

en: MDN: label element
bg_BG: MDN: елемент label

en: Main Content Target (required)
bg_BG: Цел на основното съдържание (задължително)

en: Make Meta Viewport Tag Scalable
bg_BG: Направете мета тага за viewport мащабируем

en: Make Viewport Scalable
bg_BG: Направете viewport мащабируем

en: Make sure that the viewport tag on the page allows scaling.
bg_BG: Уверете се, че тагът за viewport на страницата позволява мащабиране.

en: Makes the post title added to "Read More" links visible only to screen readers.
bg_BG: Прави заглавието на публикацията, добавено към връзките „Прочети още“, видимо само за екранни четци.

en: Manual Testing Needed (Multiple Success Criteria)
bg_BG: Необходимо е ръчно тестване (множество критерии за успех)

en: Meaningful Sequence
bg_BG: Смислена последователност

en: Media Alternative (Prerecorded)
bg_BG: Медийна алтернатива (предварително записана)

en: Microsoft: Accessibility best practices with Excel spreadsheets
bg_BG: Microsoft: Най-добри практики за достъпност с Excel таблици

en: Microsoft: Make your PowerPoint presentations accessible to people with disabilities
bg_BG: Microsoft: Направете вашите PowerPoint презентации достъпни за хора с увреждания

en: Microsoft: Make your Word documents accessible to people with disabilities
bg_BG: Microsoft: Направете вашите Word документи достъпни за хора с увреждания

en: Missing Form Label
bg_BG: Липсващ етикет на формуляр

en: Missing Language Declaration
bg_BG: Липсваща декларация за език

en: Missing Subheadings
bg_BG: Липсващи подзаглавия

en: Missing Table Header
bg_BG: Липсваща заглавна част на таблица

en: Missing Title
bg_BG: Липсващо заглавие

en: Missing Transcript
bg_BG: Липсващ транскрипт

en: Missing postId or nonce.
bg_BG: Липсва postId или nonce.

en: Mobility
bg_BG: Подвижност

en: More features and email support is available with %1$s.
bg_BG: Повече функции и имейл поддръжка са налични с %1$s.

en: More than one way is available to locate a web page within a set of web pages, except where the web page is the result of a query.
bg_BG: Налични са повече от един начин за намиране на уеб страница в рамките на набор от уеб страници, освен когато уеб страницата е резултат от заявка.

en: Most Recent Test Summary
bg_BG: Резюме на последния тест

en: Motion Actuation
bg_BG: Задействане чрез движение

en: Multiple Ways
bg_BG: Множество начини

en: Name
bg_BG: Име

en: Name, Role, Value
bg_BG: Име, роля, стойност

en: Navigation Target
bg_BG: Цел на навигацията

en: Navigation mechanisms are consistent across the website, so users can predictably move through the site.
bg_BG: Механизмите за навигация са последователни в целия уебсайт, така че потребителите могат предвидимо да се движат през сайта.

en: Never
bg_BG: Никога

en: Never Ask Again
bg_BG: Никога повече не питай

en: Next
bg_BG: Следващ

en: No Keyboard Trap
bg_BG: Без клавиатурен капан

en: No Post ID provided.
bg_BG: Не е предоставено ID на публикация.

en: No Timing
bg_BG: Без време

en: No accessibility issues detected
bg_BG: Не са открити проблеми с достъпността

en: No details to return
bg_BG: Няма подробности за връщане

en: No ignore data to return
bg_BG: Няма данни за игнориране за връщане

en: No issues detected.
bg_BG: Не са открити проблеми.

en: No part of the content flashes more than three times per second, with no exceptions.
bg_BG: Никоя част от съдържанието не премигва повече от три пъти в секунда, без изключения.

en: No post types selected for accessibility checking
bg_BG: Няма избрани типове публикации за проверка на достъпността

en: No posts have been scanned yet. Run a full site scan to begin checking your content for accessibility issues.
bg_BG: Все още няма сканирани публикации. Стартирай пълно сканиране на сайта, за да започнеш проверка на съдържанието за проблеми с достъпността.

en: No readability data to return
bg_BG: Няма данни за четимост за връщане

en: No summary to return
bg_BG: Няма резюме за връщане

en: No violations found, skipping save.
bg_BG: Не са открити нарушения, пропускане на запазването.

en: Non-HTML document formats may not be fully accessible to assistive technologies unless tested and remediated. Users should be warned when a link opens a downloadable file rather than a standard web page.
bg_BG: Форматите на документи, които не са HTML, може да не са напълно достъпни за помощни технологии, освен ако не са тествани и коригирани. Потребителите трябва да бъдат предупредени, когато връзка отваря файл за изтегляне вместо стандартна уеб страница.

en: Non-WCAG Accessibility Issue
bg_BG: Проблем с достъпността, който не е част от WCAG

en: Non-text Content
bg_BG: Нетекстово съдържание

en: Non-text Contrast
bg_BG: Контраст на нетекстово съдържание

en: None
bg_BG: Няма

en: Normal
bg_BG: Нормално

en: Note: This setting is not recommended for themes that are already accessibility-ready.
bg_BG: Забележка: Тази настройка не се препоръчва за теми, които вече са подготвени за достъпност.

en: Number of orphaned posts to process in one batch.
bg_BG: Брой осиротели публикации за обработка в една партида.

en: Object query returned no results
bg_BG: Заявката за обект не върна резултати

en: Office Hours
bg_BG: Работно време

en: On Focus
bg_BG: При фокусиране

en: On Input
bg_BG: При въвеждане

en: On the <a href="%s">Settings Page</a>, choose which post types you want to scan.
bg_BG: На <a href="%s">страницата с настройки</a> изберете кои типове публикации искате да сканирате.

en: One or more %1$s elements in an image map are missing alternative text.
bg_BG: Един или повече %1$s елемента в картата с изображения нямат алтернативен текст.

en: One or more %1$s elements in image maps are missing alternative text.
bg_BG: Един или повече %1$s елемента в картите с изображения нямат алтернативен текст.

en: Ongoing Efforts to Ensure Accessibility
bg_BG: Постоянни усилия за осигуряване на достъпност

en: Open Q&A on Zoom every other week to help you remediate your website.
bg_BG: Отворени въпроси и отговори в Zoom всяка втора седмица, за да ви помогнем да коригирате вашия уебсайт.

en: Open Support Ticket
bg_BG: Отворете заявка за поддръжка

en: Open details for %1$s, %2$s of %3$s
bg_BG: Отворете подробности за %1$s, %2$s от %3$s

en: Opens in a new window.
bg_BG: Отваря се в нов прозорец.

en: Operable
bg_BG: Оперативно

en: Or activate your license key here.
bg_BG: Или активирай своя лицензионен ключ тук.

en: Orientation
bg_BG: Ориентация

en: Our Commitment to Web Accessibility
bg_BG: Нашият ангажимент към уеб достъпността

en: PDF Accessibility on the Web: Tricks and Traps (Webinar)
bg_BG: PDF достъпност в мрежата: Трикове и капани (Уебинар)

en: PDFs may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or fail to meet WCAG requirements. Accessibility laws require that documents posted on websites meet the same accessibility standards as HTML content. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a web page.
bg_BG: PDF файловете може да не са достъпни за всички потребители, особено ако не са правилно маркирани или не отговарят на изискванията на WCAG. Законите за достъпност изискват документите, публикувани в уебсайтове, да отговарят на същите стандарти за достъпност като HTML съдържанието. Освен това потребителите трябва да бъдат предупреждавани, когато връзка отваря файл за изтегляне вместо уеб страница.

en: Page Titled
bg_BG: Озаглавена страница

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
bg_BG: Може да се наложи страниците да бъдат запазени отново или да се извърши пълно сканиране на сайта, за да се видят корекциите, отразени в отчетите.

en: Parsing
bg_BG: Анализ

en: Passed Tests
bg_BG: Преминати тестове

en: Pause Animated GIFs Plugin
bg_BG: Плъгин за пауза на анимирани GIF-ове

en: Pause, Stop, Hide
bg_BG: Пауза, спиране, скриване

en: People on mobile devices
bg_BG: Хора, използващи мобилни устройства

en: People on mobile devices in a sunny environment
bg_BG: Хора на мобилни устройства в слънчева среда

en: People using a mobile device in environments where they are exposed to shaking (such as public transportation)
bg_BG: Хора, използващи мобилно устройство в среди, където са изложени на разклащане (като обществен транспорт)

en: People who need more time to react
bg_BG: Хора, които се нуждаят от повече време за реакция

en: People who rely on keyboard control
bg_BG: Хора, които разчитат на управление с клавиатура

en: People with ADD or difficulty focusing on content without distraction
bg_BG: Хора с ADD или затруднения при фокусиране върху съдържанието без разсейване

en: People with cognitive differences who view interfaces using an adapted layout
bg_BG: Хора с когнитивни различия, които разглеждат интерфейси, използвайки адаптиран оформление

en: People with cognitive disabilities
bg_BG: Хора с когнитивни увреждания

en: People with cognitive disabilities and reading disabilities
bg_BG: Хора с когнитивни увреждания и затруднения в четенето

en: People with cognitive disabilities or limited short-term memory or reading disabilities
bg_BG: Хора с когнитивни увреждания или ограничена краткосрочна памет или затруднения в четенето

en: People with dexterity and mobility impairments
bg_BG: Хора с двигателни увреждания и нарушения в подвижността

en: People with dexterity and mobility impairments including hand tremors
bg_BG: Хора с нарушения на сръчността и подвижността, включително треперене на ръцете

en: People with dexterity impairments
bg_BG: Хора с двигателни увреждания

en: People with dexterity impairments using voice control
bg_BG: Хора с двигателни увреждания, използващи гласов контрол

en: People with low vision
bg_BG: Хора с намалено зрение

en: People with low vision using screen magnifiers
bg_BG: Хора с намалено зрение, използващи екранни лупи

en: People with photosensitive epilepsy and other photosensitive seizure disorders
bg_BG: Хора с фоточувствителна епилепсия и други фоточувствителни припадъчни разстройства

en: People with severe mobility impairments relying on audio to navigate the web
bg_BG: Хора с тежки двигателни увреждания, разчитащи на аудио за навигация в мрежата

en: People with vestibular (inner ear) disorders where movement can cause dizziness/headaches and nausea
bg_BG: Хора с вестибуларни (вътрешно ухо) разстройства, при които движението може да причини замайване/главоболие и гадене

en: People with with large fingers or who are operating the device with only a part of their finger or knuckle
bg_BG: Хора с големи пръсти или които работят с устройството само с част от пръста си или кокалчето

en: Perceivable
bg_BG: Възприемаемо

en: Permission Denied
bg_BG: Отказан достъп

en: Permissions
bg_BG: Разрешения

en: Please leave us a five star rating (opens in new window)
bg_BG: Моля, оставете ни петзвездна оценка (отваря се в нов прозорец)

en: Plugin Support
bg_BG: Поддръжка на плъгина

en: Pointer Cancellation
bg_BG: Отмяна на действие с показалец

en: Pointer Gestures
bg_BG: Жестове с показалец

en: Policy Page
bg_BG: Страница с политиката

en: Possible Heading
bg_BG: Възможен заглавен текст

en: Post Count
bg_BG: Брой публикации

en: Post ID %1$d does not exist.
bg_BG: Публикация с ID %1$d не съществува.

en: Post ID %1$s does not exist.
bg_BG: Публикация с ID %1$s не съществува.

en: Post Type
bg_BG: Тип публикация

en: Post Types
bg_BG: Типове публикации

en: Post Types Checked
bg_BG: Проверени типове публикации

en: Post Types To Be Checked
bg_BG: Типове публикации за проверка

en: Post not found
bg_BG: Публикацията не е намерена

en: Post types are configured for accessibility checking
bg_BG: Типовете публикации са конфигурирани за проверка на достъпността

en: Post types configured for accessibility checks
bg_BG: Типове публикации, конфигурирани за проверки на достъпността

en: Practical Advice for Meeting Caption, Transcript, and Sign Language Requirements (Webinar)
bg_BG: Практически съвети за изпълнение на изискванията за субтитри, транскрипти и жестомимичен превод (уебинар)

en: Prefer Accessible Label Attribute
bg_BG: Предпочитане на достъпен атрибут за етикет

en: Prerecorded Audio-only and Video-only
bg_BG: Предварително записано само аудио и само видео

en: Prevent Links Opening New Windows
bg_BG: Предотвратяване на отваряне на връзки в нови прозорци

en: Prevent links from opening in a new window or tab by removing %1$s.
bg_BG: Предотвратяване на отварянето на връзки в нов прозорец или раздел чрез премахване на %1$s.

en: Previous
bg_BG: Предишен

en: Prompt for Simplified Summary
bg_BG: Подкана за опростено резюме

en: Pronunciation
bg_BG: Произношение

en: Quick Start Guide
bg_BG: Кратко ръководство за начало

en: Rate Accessibility Checker plugin (opens in new window)
bg_BG: Оценете приставката Accessibility Checker (отваря се в нов прозорец)

en: Rate plugin
bg_BG: Оценете плъгина

en: Re-authenticating
bg_BG: Повторно удостоверяване

en: Read Full Documentation
bg_BG: Прочетете пълната документация

en: Read More links
bg_BG: Връзки "Прочети още"

en: Read documentation for %s. Opens in a new window.
bg_BG: Прочетете документацията за %s. Отваря се в нов прозорец.

en: Read our %s
bg_BG: Прочетете нашата %s

en: Readability
bg_BG: Четивност

en: Reading Level
bg_BG: Ниво на четене

en: Redundant Entry
bg_BG: Повторно въвеждане

en: Reflow
bg_BG: Преподреждане

en: Register for Office Hours
bg_BG: Регистрирайте се за работното време

en: Remind Me In Two Weeks
bg_BG: Напомнете ми след две седмици

en: Remove %1$s attributes from elements that already have a preferred accessible name.
bg_BG: Премахване на атрибути %1$s от елементи, които вече имат предпочитано достъпно име.

en: Remove Tab Index
bg_BG: Премахване на табиндекс

en: Remove Tabindex from Focusable Elements
bg_BG: Премахване на tabindex от фокусируеми елементи

en: Remove Title Attributes
bg_BG: Премахване на атрибути title

en: Remove Unnecessary Title Attributes
bg_BG: Премахване на ненужни атрибути title

en: Remove any HTML or CSS that causes blinking or scrolling effects, such as %1$s, %2$s, or %3$s.
bg_BG: Премахни всякакъв HTML или CSS, който причинява ефекти на мигане или превъртане, като %1$s, %2$s или %3$s.

en: Remove positive %s values (greater than 0) from elements unless there is a very specific, user-tested reason to change the focus order. If needed, use tabindex="0" to include custom elements in the natural tab flow without disrupting order. To fix this and other elements site-wide, enable the 'Remove Tab Index' fix in Accessibility Checker settings.
bg_BG: Премахни положителните стойности на %s (по-големи от 0) от елементите, освен ако няма много специфична, тествана от потребителите причина да се промени редът на фокуса. Ако е необходимо, използвай tabindex=„0“, за да включиш персонализирани елементи в естествения поток на табулацията, без да нарушаваш реда. За да поправиш това и други елементи в целия сайт, активирай поправката „Премахни Tab Index“ в настройките на Accessibility Checker.

en: Remove the %1$s attribute from focusable elements.
bg_BG: Премахване на атрибута %1$s от фокусируеми елементи.

en: Remove the %s CSS rule from long blocks of text, especially paragraphs longer than 200 characters. Use left-aligned text instead for better readability and accessibility.
bg_BG: Премахни CSS правилото %s от дълги блокове текст, особено от параграфи, по-дълги от 200 знака. Вместо това използвай текст, подравнен вляво, за по-добра четливост и достъпност.

en: Remove the %s attribute from the image element. If a long description is needed, include it in nearby visible text like a caption, use a link to a separate description page, or use ARIA techniques such as aria-describedby.
bg_BG: Премахнете атрибута %s от елемента на изображението. Ако е необходимо дълго описание, включете го в близък видим текст като надпис, използвайте връзка към отделна страница с описание или използвайте ARIA техники като aria-describedby.

en: Remove the empty <p> tags from your content. If spacing is needed between sections, use margin, padding, or a visual spacer block instead of inserting blank paragraphs.
bg_BG: Премахнете празните <p> тагове от вашето съдържание. Ако е необходимо разстояние между секциите, използвайте margin, padding или визуален разделителен блок вместо вмъкване на празни параграфи.

en: Remove the underline tag or CSS underline style from the text. If you want to emphasize text, consider using bold, italic, or color styling instead. If this text is part of a functional element like a link or button, keep the underline styling and dismiss this warning using the "Ignore" feature in Accessibility Checker.
bg_BG: Премахни тага за подчертаване или CSS стила за подчертаване от текста. Ако искаш да подчертаеш текст, обмисли използването на удебелен шрифт, курсив или цветово стилизиране вместо това. Ако този текст е част от функционален елемент като връзка или бутон, запази стила на подчертаване и отхвърли това предупреждение, използвайки функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker.

en: Rename simplified summary
bg_BG: Преименувай опростеното обобщение

en: Replace the animated image with a static image or a video that includes controls. If you must use an animated image, ensure it does not flash more than three times per second and provide pause or stop controls if it plays for more than 5 seconds. If you have confirmed the image is accessible and pauseable, you can dismiss this warning by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker.
bg_BG: Замени анимираното изображение със статично изображение или видео, което включва контроли. Ако трябва да използваш анимирано изображение, увери се, че то не премигва повече от три пъти в секунда и предостави контроли за пауза или спиране, ако се възпроизвежда повече от 5 секунди. Ако си потвърдил, че изображението е достъпно и може да бъде поставено на пауза, можеш да отхвърлиш това предупреждение, като използваш функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker.

en: Replace the empty alt attribute with meaningful alternative text that clearly describes the link’s destination or purpose.
bg_BG: Заменете празния alt атрибут със смислен алтернативен текст, който ясно описва дестинацията или целта на линка.

en: Report Last Updated:
bg_BG: Отчетът е обновен последно:

en: Rescan This Page
bg_BG: Сканирай отново тази страница

en: Resize text
bg_BG: Промяна на размера на текста

en: Restrict PDF uploads for users without the %1$s capability (allowed for admins by default).
bg_BG: Ограничаване на качването на PDF файлове за потребители без %1$s възможност (по подразбиране разрешено за администратори).

en: Restricting a user's ability to zoom creates barriers for individuals with low vision or other visual impairments. These users may rely on browser zoom features, pinch-zooming on mobile, or magnifiers to access content comfortably.
bg_BG: Ограничаването на възможността на потребителя да мащабира създава бариери за хора с намалено зрение или други зрителни увреждания. Тези потребители може да разчитат на функциите за мащабиране на браузъра, щипване за мащабиране на мобилни устройства или лупи за удобен достъп до съдържанието.

en: Review the flagged text and determine if it should be a heading. If it is, change the element to the appropriate %1$s–%2$s tag. If it is not intended as a heading, you can dismiss this warning by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker.
bg_BG: Прегледай маркирания текст и определи дали трябва да бъде заглавие. Ако е така, промени елемента на подходящия %1$s–%2$s таг. Ако не е предназначен за заглавие, можеш да отхвърлиш това предупреждение, като използваш функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker.

en: Review the image to determine if it is decorative. If it is decorative, it is correct to use an empty %1$s attribute and you can dismiss this warning by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker or adding %2$s to the image and rescanning the page. If the image conveys information, add descriptive alt text that communicates the image's purpose or meaning.
bg_BG: Прегледай изображението, за да определиш дали е декоративно. Ако е декоративно, правилно е да се използва празен %1$s атрибут и можеш да отхвърлиш това предупреждение, като използваш функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker или като добавиш %2$s към изображението и сканираш страницата отново. Ако изображението предава информация, добави описателен alt текст, който предава целта или значението на изображението.

en: Review the slider on the front end of your website. Ensure it is keyboard accessible, pauseable, has proper ARIA roles and labels, and works well with screen readers. After confirming the slider is accessible or remediating issues, you can dismiss this warning by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker.
bg_BG: Прегледай слайдера в публичната част на твоя уебсайт. Увери се, че е достъпен с клавиатура, може да се паузира, има правилни ARIA роли и етикети и работи добре с екранни четци. След като потвърдиш, че слайдерът е достъпен или отстраниш проблемите, можеш да отхвърлиш това предупреждение, като използваш функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker.

en: Review the video on the front end of your website. Ensure that it includes accurate (not auto-generated) synchronized captions, a transcript, and an audio description if needed. After verifying accessibility or making necessary updates, you can dismiss this warning by using the "Ignore" feature in Accessibility Checker.
bg_BG: Прегледай видеото в публичната част на твоя уебсайт. Увери се, че то включва точни (не автоматично генерирани) синхронизирани субтитри, транскрипция и аудио описание, ако е необходимо. След като провериш достъпността или направиш необходимите актуализации, можеш да отхвърлиш това предупреждение, като използваш функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker.

en: Revise the anchor text to clearly describe the destination or purpose of the link. For example, instead of "click here," use "download the annual report" or "learn more about us." Additional context can be added to links with an %1$s attribute or a screen-reader-text class.
bg_BG: Преразгледайте текста на котвата, за да опише ясно дестинацията или целта на линка. Например, вместо „кликни тук,“ използвайте „изтегли годишния отчет“ или „научи повече за нас.“ Допълнителен контекст може да бъде добавен към линковете с %1$s атрибут или клас за екранен четец.

en: Revise your headings to follow a logical order without skipping levels. For example, if a %1$s is followed by a %2$s, change the %2$s to a %3$s or add an intervening %3$s section to preserve proper structure. If needed, use CSS or block/page builder settings to style headings rather than setting the incorrect level.
bg_BG: Преразгледайте заглавията си, за да следват логичен ред без прескачане на нива. Например, ако %1$s е последвано от %2$s, променете %2$s на %3$s или добавете междинен %3$s раздел, за да запазите правилната структура. Ако е необходимо, използвайте CSS или настройки на блок/страница, за да стилизирате заглавията, вместо да задавате неправилно ниво.

en: Rewrite the alternative text to accurately and concisely describe the purpose of the image in context. Avoid including words like “image,” “graphic,” file names or extensions (e.g., .jpg, .png), or placeholder terms like “spacer” or “arrow.” If the image is decorative, leave the alt attribute empty.
bg_BG: Пренапиши алтернативния текст, за да опишеш точно и кратко целта на изображението в контекста. Избягвай да включваш думи като „изображение,“ „графика,“ имена на файлове или разширения (напр. .jpg, .png), или заместващи термини като „разделител“ или „стрелка.“ Ако изображението е декоративно, остави атрибута alt празен.

en: Robust
bg_BG: Стабилен

en: Save
bg_BG: Запази

en: Saving failed.
bg_BG: Запазването не успя.

en: Saving...
bg_BG: Запазване...

en: Scan ID
bg_BG: ID на сканиране

en: Scan Settings
bg_BG: Настройки на сканиране

en: Scan Speed
bg_BG: Скорост на сканиране

en: Scan Total
bg_BG: Общ брой сканирания

en: Scan all post types
bg_BG: Сканирай всички типове публикации

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
bg_BG: Сканиране на всички таксономични термини вместо само на извадка

en: Scanner function not found.
bg_BG: Функцията за сканиране не е намерена.

en: Scanning...
bg_BG: Сканиране...

en: Screen Reader Text Format Plugin (for the block editor)
bg_BG: Screen Reader Text Format плъгин (за редактора на блокове)

en: Screen reader users (blind/low vision and neurodivergent people)
bg_BG: Потребители на екранни четци (слепи/с намалено зрение и невродивергентни хора)

en: Screen reader users and other assistive technologies rely on heading tags to understand page structure and navigate efficiently. Text that looks like a heading but is not coded as one can make it difficult for screen reader users to navigate the page.
bg_BG: Потребителите на екранни четци и други помощни технологии разчитат на таговете за заглавия, за да разберат структурата на страницата и да навигират ефективно. Текст, който прилича на заглавие, но не е кодиран като такова, може да затрудни навигацията на потребителите на екранни четци в страницата.

en: Screen reader users often browse a list of links out of context. If links use ambiguous phrases like "click here" or "learn more," users will not understand where the link goes or what it does. This can lead to confusion and reduce the usability of your website.
bg_BG: Потребителите на екранни четци често преглеждат списък с линкове извън контекст. Ако линковете използват неясни фрази като „кликни тук“ или „научи повече,“ потребителите няма да разберат накъде води линкът или какво прави. Това може да доведе до объркване и да намали използваемостта на вашия уебсайт.

en: Screen reader users rely on alternative text to understand the purpose of linked images. Without it, they cannot determine where the link leads, making navigation difficult or impossible.
bg_BG: Потребителите на екранни четци разчитат на алтернативен текст, за да разберат целта на свързаните изображения. Без него те не могат да определят накъде води линкът, което прави навигацията трудна или невъзможна.

en: Screen reader users rely on link text to understand the purpose or destination of a link. An empty link provides no information, making it difficult or impossible for users to decide whether or not to follow it.
bg_BG: Потребителите на екранни четци разчитат на текста на връзката, за да разберат целта или дестинацията й. Празна връзка не предоставя никаква информация, което прави трудно или невъзможно за потребителите да решат дали да я последват или не.

en: Screen readers and other assistive technologies use the language attribute to determine how to pronounce and interpret the content. Without it, the content may be read incorrectly, which can be confusing or misleading for users.
bg_BG: Екранните четци и други помощни технологии използват езиковия атрибут, за да определят как да произнасят и интерпретират съдържанието. Без него съдържанието може да бъде прочетено неправилно, което може да бъде объркващо или подвеждащо за потребителите.

en: Screen readers rely on alternative text to describe images to users who cannot see them. If the alt attribute is empty, it signals that the image is decorative and should be skipped. However, if a meaningful image has an empty alt attribute, users with visual impairments will miss important information. Proper use of alternative text improves accessibility and ensures all users can understand the content.
bg_BG: Екранните четци разчитат на алтернативен текст, за да опишат изображенията на потребители, които не могат да ги видят. Ако alt атрибутът е празен, това сигнализира, че изображението е декоративно и трябва да бъде пропуснато. Въпреки това, ако значимо изображение има празен alt атрибут, потребителите с визуални увреждания ще пропуснат важна информация. Правилното използване на алтернативен текст подобрява достъпността и гарантира, че всички потребители могат да разберат съдържанието.

en: Screen readers rely on the title attribute of an iframe to describe its purpose or content. Without a title, users may not understand what the embedded content is, making the page harder to navigate and use.
bg_BG: Екранните четци разчитат на атрибута title на iframe, за да опишат неговата цел или съдържание. Без заглавие потребителите може да не разберат какво е вграденото съдържание, което прави страницата по-трудна за навигация и използване.

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Search for:
bg_BG: Търси за:

en: Search …
bg_BG: Търсене …

en: Seconds to sleep between deletions (default: 0).
bg_BG: Секунди за изчакване между изтриванията (по подразбиране: 0).

en: Section 508.gov: Create Accessible Documents (Webinar)
bg_BG: Section 508.gov: създаване на достъпни документи (уебинар)

en: Section Headings
bg_BG: Заглавия на секции

en: Section headings are used to organize content, making it easier to understand and navigate.
bg_BG: Използват се заглавия на секции за организиране на съдържанието, правейки го по-лесно за разбиране и навигация.

en: See History
bg_BG: Виж историята

en: See More Reports
bg_BG: Вижте повече отчети

en: Seizure disorders
bg_BG: Епилептични разстройства

en: Sensory Characteristics
bg_BG: Сензорни характеристики

en: Set Page HTML Titles
bg_BG: Задаване на HTML заглавия на страниците

en: Set Page Language
bg_BG: Задаване на език на страницата

en: Set the ID attribute of the navigation element. This is useful if your main navigation contains actions that most site visitors would want to take such as login or search features.
bg_BG: Задайте атрибута ID на елемента за навигация. Това е полезно, ако основната ви навигация съдържа действия, които повечето посетители на сайта биха искали да извършат, като функции за вход или търсене.

en: Set where you would like simplified summaries to appear in relation to your content if filled in.
bg_BG: Задайте къде искате да се появяват опростените обобщения по отношение на вашето съдържание, ако са попълнени.

en: Set where you would like the frontend accessibility checker to appear on the page.
bg_BG: Задайте къде искате да се появи проверката на достъпността за интерфейса на страницата.

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Settings Saved. To confirm and reflect these updates in your site's statistics, please rescan your site. If you are using a caching plugin, make sure to clear the cache to ensure the updated fixes are applied correctly.
bg_BG: Настройките са запазени. За да потвърдите и отразите тези актуализации в статистиката на вашия сайт, моля, сканирайте отново сайта си. Ако използвате плъгин за кеширане, не забравяйте да изчистите кеша, за да се уверите, че актуализираните корекции са приложени правилно.

en: Settings related to enhancing focus outlines for better keyboard accessibility.
bg_BG: Настройки, свързани с подобряване на контурите при фокус за по-добра достъпност с клавиатура.

en: Settings saved successfully.
bg_BG: Настройките са запазени успешно.

en: Settings saved successfully. You must %svisit the editor%s and save the post to rescan and remove fixed issues from Accessibility Checker reports.
bg_BG: Настройките са запазени успешно. Трябва да %sпосетите редактора%s и да запазите публикацията, за да сканирате отново и премахнете коригираните проблеми от отчетите на Accessibility Checker.

en: Settings to add missing labels to WordPress comment and search forms.
bg_BG: Настройки за добавяне на липсващи етикети към формите за коментари и търсене в WordPress.

en: Shorten the alt text to fewer than %s characters while still describing the image's function or purpose. Keep descriptions simple and avoid repeating surrounding content. If the image's alt text does not need to be changed, dismiss this warning using the "Ignore" feature in Accessibility Checker.
bg_BG: Съкрати алтернативния текст до по-малко от %s знака, като същевременно продължаваш да описваш функцията или целта на изображението. Запази описанията прости и избягвай да повтаряш околното съдържание. Ако алтернативният текст на изображението не се нуждае от промяна, отхвърли това предупреждение, като използваш функцията „Игнорирай“ в Accessibility Checker.

en: Should Accessibility Checker only ask for a simplified summary when the reading level of your post or page is above 9th grade, always ask for it regardless of reading level, or never ask for it regardless of reading level?
bg_BG: Трябва ли Accessibility Checker да иска опростено резюме само когато нивото на четене на вашия пост или страница е над 9-ти клас, винаги да го иска независимо от нивото на четене, или никога да не го иска независимо от нивото на четене?

en: Should you use animated GIFs?
bg_BG: Трябва ли да използваш анимирани GIF-ове?

en: Show Code
bg_BG: Покажи кода

en: Sign Language (Prerecorded)
bg_BG: Жестомимичен език (предварително записан)

en: Simplified Sum Heading
bg_BG: Заглавие на опростеното резюме

en: Simplified Sum Position
bg_BG: Позиция на опростеното резюме

en: Simplified Sum Prompt
bg_BG: Подкана за опростено резюме

en: Simplified Summary
bg_BG: Опростено обобщение

en: Simplified Summary Heading
bg_BG: Опростено заглавие на резюме

en: Simplified Summary Position
bg_BG: Позиция на опростеното резюме

en: Simplified Summary Settings
bg_BG: Настройки на опростеното резюме

en: Site-Wide Accessibility Reports
bg_BG: Отчети за достъпност за целия сайт

en: Skip Link
bg_BG: Връзка за пропускане

en: Skip and anchor links are important for efficient keyboard and screen reader navigation. When these links are broken, users may be confused or lose their place on the page, leading to a frustrating experience—especially for people who rely on keyboard shortcuts or assistive technology.
bg_BG: Връзките за пропускане и котвите са важни за ефективна навигация с клавиатура и екранен четец. Когато тези връзки са счупени, потребителите могат да се объркат или да загубят мястото си на страницата, което води до разочароващо преживяване - особено за хора, които разчитат на клавишни комбинации или помощни технологии.

en: Skip to content
bg_BG: Към съдържанието

en: Skip to navigation
bg_BG: Към навигацията

en: Sliders are often difficult to use with screen readers and keyboards. Inaccessible sliders can interfere with navigation, trap focus, or move too quickly for users to engage with the content.
bg_BG: Слайдерите често са трудни за използване с екранни четци и клавиатури. Недостъпните слайдери могат да пречат на навигацията, да задържат фокуса или да се движат твърде бързо, за да могат потребителите да взаимодействат със съдържанието.

en: Slow
bg_BG: Бавно

en: Slowest
bg_BG: Най-бавно

en: Sorry, your submission failed. Please shorten your responses and try again.
bg_BG: Съжаляваме, вашето подаване не успя. Моля, съкратете отговорите си и опитайте отново.

en: Sorry, your submission failed. Please try again.
bg_BG: Съжаляваме, подаването на формата не беше успешно. Моля, опитайте отново.

en: Start New Scan
bg_BG: Започни ново сканиране

en: Start full site scan
bg_BG: Стартирай пълно сканиране на сайта

en: Start scanning your entire website for accessibility issues, get full-site reports, and become compliant with accessibility guidelines faster.
bg_BG: Започнете сканиране на целия си уебсайт за проблеми с достъпността, получете отчети за целия сайт и станете съвместими с насоките за достъпност по-бързо.

en: Stat key: %1$s not found in stats.
bg_BG: Ключ на статистика: %1$s не е намерен в статистиките.

en: Stats of %1$s deleted.
bg_BG: Статистиките на %1$s са изтрити.

en: Status Messages
bg_BG: Съобщения за състоянието

en: Status messages are programmatically determined so that assistive technologies can notify users of important changes, such as form errors or updates.
bg_BG: Съобщенията за състоянието се определят програмно, така че помощните технологии да могат да уведомяват потребителите за важни промени, като грешки във формуляри или актуализации.

en: Subscribe to Equalize Digital's email list to get access to free accessibility webinars and training resources.
bg_BG: Абонирайте се за имейл списъка на Equalize Digital, за да получите достъп до безплатни уебинари за достъпност и обучителни ресурси.

en: Summary
bg_BG: Обобщение

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Support Information
bg_BG: Информация за поддръжка

en: System Settings
bg_BG: Системни настройки

en: TPGI Colour Contrast Analyser
bg_BG: TPGI Анализатор на цветовия контраст

en: Tab Order Modified
bg_BG: Редът на табулация е променен

en: Table headers are used by assistive technologies to help users understand the relationships between cells and navigate the data. Without table headers, screen reader users may not be able to determine what the data represents.
bg_BG: Заглавията на таблиците се използват от помощните технологии, за да помогнат на потребителите да разберат връзките между клетките и да навигират в данните. Без заглавия на таблиците, потребителите на екранни четци може да не могат да определят какво представляват данните.

en: Table headers provide context for the data in rows and columns. When a table header is empty, screen readers and other assistive technologies cannot convey the meaning of the associated data, making the table difficult or impossible to interpret.
bg_BG: Заглавията на таблиците осигуряват контекст за данните в редовете и колоните. Когато заглавието на таблицата е празно, екранните четци и другите помощни технологии не могат да предадат значението на свързаните данни, което затруднява или прави невъзможно тълкуването на таблицата.

en: Target Size
bg_BG: Размер на целта

en: Target Size (Minimum)
bg_BG: Размер на целта (минимум)

en: Taxonomy Scanning
bg_BG: Сканиране на таксономии

en: Text Justified
bg_BG: Оправдан текст

en: Text Spacing
bg_BG: Разстояние между текстовете

en: Text Too Small
bg_BG: Твърде малък текст

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 4.5:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
bg_BG: Текстът и изображенията на текст трябва да имат контрастно съотношение от поне 4.5:1, с изключение на голям текст, случаен текст или логотипи.

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 7:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
bg_BG: Текстът и изображенията на текст трябва да имат контрастно съотношение от поне 7:1, с изключение на големия текст, случайния текст или логотипите.

en: Text can be resized up to 200% without loss of content or functionality, so people with low vision can read it more easily.
bg_BG: Текстът може да бъде увеличен до 200% без загуба на съдържание или функционалност, така че хората с намалено зрение да могат да го четат по-лесно.

en: Text that is too small can be hard to read, especially for people with low vision. Ensuring a minimum readable size improves overall accessibility and usability, reducing the need for users to zoom.
bg_BG: Текст, който е твърде малък, може да бъде труден за четене, особено за хора с намалено зрение. Осигуряването на минимален четим размер подобрява цялостната достъпност и използваемост, намалявайки нуждата потребителите да увеличават.

en: The Accessibility New Window Warnings plugin is installed. The fix for links opening in a new window included here will override its functionality. You can safely remove the plugin and use these fixes instead.
bg_BG: Инсталиран е плъгинът Accessibility New Window Warnings. Корекцията за връзки, отварящи се в нов прозорец, включена тук, ще замени неговата функционалност. Можете спокойно да премахнете плъгина и да използвате тези корекции вместо него.

en: The ID of the post to delete stats for.
bg_BG: ID на публикацията, за която да се изтрият статистиките.

en: The ID of the post to get stats for.
bg_BG: ID на публикацията, за която да се получат статистики.

en: The aria-hidden attribute is used to hide content from assistive technologies. While this is useful for decorative or redundant elements, it can cause accessibility issues if applied to important content that screen reader users need to access.
bg_BG: Атрибутът aria-hidden се използва за скриване на съдържание от помощни технологии. Въпреки че това е полезно за декоративни или повтарящи се елементи, то може да причини проблеми с достъпността, ако се приложи върху важно съдържание, до което потребителите на екранни четци трябва да имат достъп.

en: The default language of each web page is programmatically determined, so assistive technologies can use the correct language settings.
bg_BG: Езикът по подразбиране на всяка уеб страница е програмно определен, така че помощните технологии да могат да използват правилните езикови настройки.

en: The element is not focusable. Try disabling styles.
bg_BG: Елементът не може да бъде фокусиран. Опитайте да деактивирате стиловете.

en: The element is not visible. Try disabling styles.
bg_BG: Елементът не е видим. Опитайте да деактивирате стиловете.

en: The element was not found on the page.
bg_BG: Елементът не е намерен на страницата.

en: The following is a list of items we have included in our website to improve its accessibility:
bg_BG: Следва списък с елементи, които сме включили в нашия уебсайт, за да подобрим неговата достъпност:

en: The function optionally accepts the post ID as a parameter.
bg_BG: Функцията по избор приема ID на публикацията като параметър.

en: The id value was not set
bg_BG: Стойността на ID не е зададена

en: The language of each part of the content can be programmatically determined, so assistive technologies can provide appropriate language support.
bg_BG: Езикът на всяка част от съдържанието може да бъде програмно определен, така че помощните технологии да могат да осигурят подходяща езикова поддръжка.

en: The longdesc attribute is intended to provide a URL to a long description of an image for screen reader users. However, it is no longer supported in HTML5 and is not reliably recognized by browsers or assistive technologies. Invalid values or blank longdesc attributes may confuse users or fail to convey important information.
bg_BG: Атрибутът longdesc е предназначен да предостави URL адрес към дълго описание на изображение за потребители на екранни четци. Въпреки това, той вече не се поддържа в HTML5 и не се разпознава надеждно от браузъри или помощни технологии. Невалидни стойности или празни longdesc атрибути могат да объркат потребителите или да не успеят да предадат важна информация.

en: The name of user interface components includes text labels that describe their purpose, so assistive technologies can convey this information to users.
bg_BG: Името на компонентите на потребителския интерфейс включва текстови етикети, които описват тяхната цел, така че помощните технологии да могат да предадат тази информация на потребителите.

en: The natural tab order of a page follows the structure of the HTML. Changing this order using positive tabindex values can cause confusion for keyboard-only users and screen reader users, especially if the focus moves in an unexpected way or skips important content.
bg_BG: Естественият ред на табулацията на страницата следва структурата на HTML. Промяната на този ред с използване на положителни стойности на tabindex може да причини объркване за потребителите, използващи само клавиатура, и потребителите на екранни четци, особено ако фокусът се премества по неочакван начин или пропуска важно съдържание.

en: The post ID was not set
bg_BG: ID на публикацията не е зададено

en: The purpose of each link can be determined by the link text alone, without needing additional context.
bg_BG: Целта на всяка връзка може да бъде определена само от текста на връзката, без да е необходим допълнителен контекст.

en: The purpose of each link is clear from the link text and the context in which it appears, so users know where the link will take them.
bg_BG: Целта на всяка връзка е ясна от текста на връзката и контекста, в който се появява, така че потребителите да знаят къде ще ги отведе връзката.

en: The purpose of input fields that collect information about the user can be programmatically determined, so browsers and assistive technologies can help users fill them in.
bg_BG: Целта на полетата за въвеждане, които събират информация за потребителя, може да бъде програмно определена, така че браузърите и помощните технологии да могат да помогнат на потребителите да ги попълнят.

en: The purpose of user interface components, icons, and regions can be programmatically determined, so assistive technologies can adapt the experience for users.
bg_BG: Целта на компонентите на потребителския интерфейс, иконите и регионите може да бъде програмно определена, така че помощните технологии да могат да адаптират опита за потребителите.

en: The reading level of the simplified summary is too high.
bg_BG: Нивото на четене на опростеното резюме е твърде високо.

en: The review action value was not set
bg_BG: Стойността на действието за рецензия не беше зададена

en: The size of the target for pointer gestures is large enough to be easily activated, even by users with limited dexterity.
bg_BG: Размерът на целта за жестове с показалец е достатъчно голям, за да бъде лесно активиран, дори от потребители с ограничена сръчност.

en: The summary was not set
bg_BG: Резюмето не е зададено

en: The target size for any interactive element is at least 44x44 pixels, so it can be easily activated by users with various abilities.
bg_BG: Размерът на целта за всеки интерактивен елемент е поне 44x44 пиксела, така че да може лесно да бъде активиран от потребители с различни способности.

en: The title element is used by screen readers, search engines, and browser tabs to identify the page. Without a title, users may have difficulty determining the purpose of the page.
bg_BG: Елементът за заглавие се използва от екранните четци, търсачките и разделите на браузъра за идентифициране на страницата. Без заглавие потребителите може да имат трудности при определяне на целта на страницата.

en: The visible focus indicator for interactive elements is clearly visible and meets minimum size and contrast requirements.
bg_BG: Видимият индикатор за фокус за интерактивни елементи е ясно видим и отговаря на минималните изисквания за размер и контраст.

en: There are no settings to display.
bg_BG: Няма настройки за показване.

en: There was a problem. Please try again.
bg_BG: Възникна проблем. Моля, опитайте отново.

en: These %1$s do not have descriptive title attributes.
bg_BG: Тези %1$s нямат описателни атрибути title.

en: These are empty %s headings that don't contain any content.
bg_BG: Това са празни %s заглавия, които не съдържат никакво съдържание.

en: These are empty links that do not contain any meaningful content for assistive technologies.
bg_BG: Това са празни връзки, които не съдържат никакво смислено съдържание за помощни технологии.

en: These are links to Microsoft Office files, such as Word, Excel, or PowerPoint documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
bg_BG: Това са връзки към файлове на Microsoft Office, като например Word, Excel или PowerPoint документи. Всички свързани документи трябва да бъдат ръчно тествани за достъпност.

en: These are links to PDF documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
bg_BG: Това са връзки към PDF документи. Всички свързани документи трябва да бъдат ръчно тествани за достъпност.

en: These elements are %1$s or %2$s with no accessible label or text.
bg_BG: Тези елементи са %1$s или %2$s без достъпен етикет или текст.

en: These elements are %1$s, %2$s, or %3$s form fields without associated labels.
bg_BG: Тези елементи са %1$s, %2$s или %3$s полета на формуляр без свързани етикети.

en: These elements are anchor tags missing valid %1$s attributes or are linked to %2$s without having %3$s.
bg_BG: Тези елементи са котвени тагове, на които липсват валидни %1$s атрибути или са свързани с %2$s, без да имат %3$s.

en: These elements are animated image files (e.g., GIFs or animated WebPs).
bg_BG: Тези елементи са анимирани файлове с изображения (напр. GIF-ове или анимирани WebP-та).

en: These elements are links to non-HTML document formats with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
bg_BG: Тези елементи са връзки към документи в не-HTML формати с едно от следните файлови разширения: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages или.key

en: These elements are missing title tags (%1$s or %2$s). This may happen if post or page title fields are empty or if the theme fails to output title tags in the document head.
bg_BG: На тези елементи липсват тагове за заглавие (%1$s или %2$s). Това може да се случи, ако полетата за заглавие на публикациите или страниците са празни или ако темата не успее да изведе тагове за заглавие в главата на документа.

en: These elements are sliders or carousels. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time one or more sliders are detected on a post or page.
bg_BG: Тези елементи са слайдери или карусели. Тъй като много проблеми с достъпността на слайдерите изискват ръчен преглед, това предупреждение се появява всеки път, когато се открият един или повече слайдери на публикация или страница.

en: These elements are table header cells (%s) with no text content.
bg_BG: Тези елементи са клетки за заглавия на таблици (%s) без текстово съдържание.

en: These elements are top-level %1$s tags that are missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or have an empty language attribute.
bg_BG: Тези елементи са %1$s тагове от най-високо ниво, на които липсва езиков атрибут като %2$s или %3$s, или имат празен езиков атрибут.

en: These elements are videos. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time one or more videos are detected on a post or page.
bg_BG: Тези елементи са видеоклипове. Тъй като много проблеми с достъпността на видео съдържанието изискват ръчен преглед, това предупреждение се появява всеки път, когато се открият един или повече видеоклипове в публикация или страница.

en: These elements contain or link to audio or video content that do not have properly labeled or positioned transcripts, or may not have a transcript at all.
bg_BG: Тези елементи съдържат или препращат към аудио или видео съдържание, което няма правилно обозначени или позиционирани транскрипти, или може изобщо да няма транскрипти.

en: These elements contain underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and do not appear to be links.
bg_BG: Тези елементи съдържат подчертан текст, използвайки %1$s тага или %2$s CSS стилове и не изглеждат да са връзки.

en: These elements have foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
bg_BG: Тези елементи имат цветове на преден план и фон, които не отговарят на минималното съотношение на контраст за съответствие с ниво AA.

en: These elements use %s, which hides them from screen readers.
bg_BG: Тези елементи използват %s, което ги скрива от екранните четци.

en: These elements use ARIA attributes that reference other elements which do not exist or are not properly labeled.
bg_BG: Тези елементи използват ARIA атрибути, които се отнасят към други елементи, които не съществуват или не са правилно етикетирани.

en: These elements use blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
bg_BG: Тези елементи използват ефекти на мигане или превъртане, които могат да бъдат смущаващи за потребителите или да причинят припадъци.

en: These elements use the %s attribute with invalid or unsupported values.
bg_BG: Тези елементи използват атрибута %s с невалидни или неподдържани стойности.

en: These fixes help improve accessibility by modifying HTML elements and behaviors on your site.
bg_BG: Тези поправки помагат за подобряване на достъпността чрез модифициране на HTML елементи и поведения на вашия сайт.

en: These form fields have more than one label associated with them.
bg_BG: Тези полета на формуляра имат повече от един етикет, свързан с тях.

en: These images are inside links and have empty alt attributes and there is no other text within the links.
bg_BG: Тези изображения са вътре в линкове и имат празни alt атрибути, и няма друг текст в линковете.

en: These images are inside links but do not have alt attributes and there is no other text within the links.
bg_BG: Тези изображения са вътре в линкове, но нямат alt атрибути и няма друг текст в линковете.

en: These images do not have an alt attribute (%1$s) contained in their image tags (%2$s).
bg_BG: Тези изображения нямат атрибут alt (%1$s) в таговете на изображенията (%2$s).

en: These images have alternative text longer than %s characters.
bg_BG: Тези изображения имат алтернативен текст, по-дълъг от %s знака.

en: These images have alternative text that is identical to nearby content or to other images on the page.
bg_BG: Тези изображения имат алтернативен текст, който е идентичен с близкото съдържание или с други изображения на страницата.

en: These images have alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
bg_BG: Тези изображения имат алтернативен текст, който може да е неясен, излишен или да включва ненужни думи или имена на файлове.

en: These images have empty alt attributes (%s).
bg_BG: Тези изображения имат празни alt атрибути (%s).

en: These links are set to open in new browser tabs or windows.
bg_BG: Тези линкове са настроени да се отварят в нови раздели или прозорци на браузъра.

en: These links point to anchor targets on the same page, but no elements with the referenced IDs exist.
bg_BG: Тези връзки сочат към целеви котви на същата страница, но не съществуват елементи с посочените ID-та.

en: These links use generic or vague anchor text that does not describe their purpose.
bg_BG: Тези линкове използват общ или неясен текст на котва, който не описва целта им.

en: These pages contain <p> tags with no content inside.
bg_BG: Тези страници съдържат тагове <p> без съдържание вътре.

en: These pages contain elements with %1$s or other positive %2$s, which modify the natural tab order.
bg_BG: Тези страници съдържат елементи с %1$s или други положителни %2$s, които променят естествения ред на табулацията.

en: These pages contain long blocks of text that are styled with %s.
bg_BG: Тези страници съдържат дълги блокове текст, които са стилизирани с %s.

en: These pages disable zooming by using viewport meta tags with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
bg_BG: Тези страници деактивират мащабирането, като използват мета тагове за viewport с %1$s или стойност на %2$s по-малка от 2. Това пречи на потребителите да увеличават съдържанието за по-добра четливост.

en: These pages do not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and have more than %3$s words.
bg_BG: Тези страници не съдържат елементи за заглавие между %1$s и %2$s в основната област на съдържанието и имат повече от %3$s думи.

en: These pages use headings out of order, skipping one or more heading levels, such as going from %1$s to %2$s without an %3$s between.
bg_BG: Тези страници използват заглавия в неправилен ред, прескачайки едно или повече нива на заглавия, като например преминаване от %1$s към %2$s без %3$s между тях.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
bg_BG: Тези настройки активират глобални корекции в целия ви сайт.

en: These settings enable global fixes across your entire site. Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
bg_BG: Тези настройки активират глобални поправки в целия ви сайт. Може да се наложи страниците да бъдат запазени отново или да се извърши пълно сканиране на сайта, за да се видят отразените поправки в отчетите.

en: These tables contain data cells but do not have the required table header cells.
bg_BG: Тези таблици съдържат клетки с данни, но нямат необходимите клетки за заглавия на таблицата.

en: These text elements appear visually styled like headings but are not marked up with heading tags.
bg_BG: Тези текстови елементи изглеждат визуално оформени като заглавия, но не са маркирани с тагове за заглавия.

en: These text elements are smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
bg_BG: Тези текстови елементи са по-малки от 10 пиксела и може да са трудни за четене.

en: This %1$s does not have a descriptive title attribute.
bg_BG: Този %1$s няма описателен атрибут title.

en: This element contains or links to audio or video content that does not have a properly labeled or positioned transcript, or may not have a transcript at all.
bg_BG: Този елемент съдържа или препраща към аудио или видео съдържание, което няма правилно обозначен или позициониран транскрипт, или може изобщо да няма транскрипт.

en: This element contains underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and does not appear to be a link.
bg_BG: Този елемент съдържа подчертан текст, използвайки %1$s тага или %2$s CSS стилове и не изглежда да е връзка.

en: This element has foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
bg_BG: Този елемент има цветове на преден план и фон, които не отговарят на минималното съотношение на контраст за съответствие с ниво AA.

en: This element is a %1$s or %2$s with no accessible label or text.
bg_BG: Този елемент е %1$s или %2$s без достъпен етикет или текст.

en: This element is a link to a non-HTML document format with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
bg_BG: Този елемент е връзка към документ в не-HTML формат с едно от следните файлови разширения: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages или.key

en: This element is a slider or carousel. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time a slider is detected on a post or page.
bg_BG: Този елемент е слайдер или карусел. Тъй като много проблеми с достъпността на слайдерите изискват ръчен преглед, това предупреждение се появява всеки път, когато се открие слайдер на публикация или страница.

en: This element is a table header cell (%s) with no text content.
bg_BG: Този елемент е клетка за заглавие на таблица (%s) без текстово съдържание.

en: This element is a top-level %1$s tag that is missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or has an empty language attribute.
bg_BG: Този елемент е %1$s таг от най-високо ниво, на който липсва езиков атрибут като %2$s или %3$s, или има празен езиков атрибут.

en: This element is a video. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time a video is detected on a post or page.
bg_BG: Този елемент е видео. Тъй като много проблеми с достъпността на видео съдържанието изискват ръчен преглед, това предупреждение се появява всеки път, когато се открие видео в публикация или страница.

en: This element is an %1$s, %2$s, or %3$s form field without an associated label.
bg_BG: Този елемент е %1$s, %2$s или %3$s поле на формуляр без свързан етикет.

en: This element is an anchor tag missing a valid %1$s attribute or is linked to %2$s without having %3$s.
bg_BG: Този елемент е котва таг, на който липсва валиден %1$s атрибут или е свързан към %2$s без да има %3$s.

en: This element is an animated image file (e.g., GIF or animated WebP).
bg_BG: Този елемент е анимиран файл с изображение (напр. GIF или анимиран WebP).

en: This element is missing a title tag (%1$s or %2$s). This may happen if the post or page title field is empty or if the theme fails to output a title tag in the document head.
bg_BG: На този елемент липсва таг за заглавие (%1$s или %2$s). Това може да се случи, ако полето за заглавие на публикацията или страницата е празно или ако темата не успее да изведе таг за заглавие в главата на документа.

en: This element uses %s, which hides it from screen readers.
bg_BG: Този елемент използва %s, което го скрива от екранните четци.

en: This element uses an ARIA attribute that references another element which does not exist or is not properly labeled.
bg_BG: Този елемент използва ARIA атрибут, който се отнася към друг елемент, който не съществува или не е правилно етикетиран.

en: This element uses blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
bg_BG: Този елемент използва ефекти на мигане или превъртане, които могат да бъдат смущаващи за потребителите или да причинят припадъци.

en: This element uses the %s attribute with an invalid or unsupported value.
bg_BG: Този елемент използва атрибута %s с невалидна или неподдържана стойност.

en: This fix adds the post title to the "Read More" links in post lists at the "More" block and in excerpts.
bg_BG: Тази корекция добавя заглавието на публикацията към връзките „Прочети още“ в списъците с публикации при блока „Още“ и в резюметата.

en: This form field has more than one label associated with it.
bg_BG: Това поле на формуляра има повече от един етикет, свързан с него.

en: This image does not have an alt attribute (%1$s) contained in the image tag (%2$s).
bg_BG: Това изображение няма атрибут alt (%1$s) в тага на изображението (%2$s).

en: This image has alternative text longer than %s characters.
bg_BG: Това изображение има алтернативен текст, по-дълъг от %s знака.

en: This image has alternative text that is identical to nearby content or to another image on the page.
bg_BG: Това изображение има алтернативен текст, който е идентичен с близкото съдържание или с друго изображение на страницата.

en: This image has alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
bg_BG: Това изображение има алтернативен текст, който може да е неясен, излишен или да включва ненужни думи или имена на файлове.

en: This image has an empty alt attribute (%s).
bg_BG: Това изображение има празен alt атрибут (%s).

en: This image is inside a link and has an empty alt attribute and there is no other text within the link.
bg_BG: Това изображение е вътре в линк и има празен атрибут alt, и няма друг текст в линка.

en: This image is inside a link but does not have an alt attribute and there is no other text within the link.
bg_BG: Това изображение е вътре в линк, но няма alt атрибут и няма друг текст в линка.

en: This is a link to a Microsoft Office file, such as a Word, Excel, or PowerPoint document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
bg_BG: Това е връзка към файл на Microsoft Office, като например Word, Excel или PowerPoint документ. Всички свързани документи трябва да бъдат ръчно тествани за достъпност.

en: This is a link to a PDF document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
bg_BG: Това е връзка към PDF документ. Всички свързани документи трябва да бъдат ръчно тествани за достъпност.

en: This is an empty %s heading that doesn't contain any content.
bg_BG: Това е празно %s заглавие, което не съдържа никакво съдържание.

en: This is an empty link that does not contain any meaningful content for assistive technologies.
bg_BG: Това е празна връзка, която не съдържа никакво смислено съдържание за помощни технологии.

en: This is part of our broader effort to make everyone's experience at [COMPANY NAME] a welcoming and enjoyable one. Please note that while we make every effort to provide information accessible for all users, we cannot guarantee the accessibility of third party websites to which we may link.
bg_BG: Това е част от нашето по-широко усилие да направим преживяването на всеки в [COMPANY NAME] приветливо и приятно. Моля, имайте предвид, че макар да полагаме всички усилия да предоставим информация, достъпна за всички потребители, не можем да гарантираме достъпността на сайтове на трети страни, към които може да препращаме.

en: This link is set to open in a new browser tab or window.
bg_BG: Този линк е настроен да се отваря в нов раздел или прозорец на браузъра.

en: This link points to an anchor target on the same page, but no element with the referenced ID exists.
bg_BG: Тази връзка сочи към целева котва на същата страница, но не съществува елемент с посочения ID.

en: This link uses generic or vague anchor text that does not describe its purpose.
bg_BG: Този линк използва общ или неясен текст на котва, който не описва целта му.

en: This page contains a <p> tag with no content inside.
bg_BG: Тази страница съдържа таг <p> без съдържание вътре.

en: This page contains an element with %1$s or another positive %2$s, which modifies the natural tab order.
bg_BG: Тази страница съдържа елемент с %1$s или друг положителен %2$s, който променя естествения ред на табулацията.

en: This page contains long blocks of text that are styled with %s.
bg_BG: Тази страница съдържа дълги блокове текст, които са стилизирани с %s.

en: This page disables zooming by using a viewport meta tag with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
bg_BG: Тази страница деактивира мащабирането, като използва мета таг за viewport с %1$s или стойност на %2$s по-малка от 2. Това пречи на потребителите да увеличават съдържанието за по-добра четливост.

en: This page does not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and has more than %3$s words.
bg_BG: Тази страница не съдържа елементи за заглавие между %1$s и %2$s в основната област на съдържанието и има повече от %3$s думи.

en: This page uses headings out of order. This is an %1$s after an %2$s, skipping one or more heading levels.
bg_BG: Тази страница използва заглавия в неправилен ред. Това е %1$s след %2$s, прескачайки едно или повече нива на заглавия.

en: This summary is automatically updated every 24 hours, or any time a full site scan is completed. You can also manually update these results by clicking the Update Counts button.
bg_BG: Това обобщение се актуализира автоматично на всеки 24 часа или всеки път, когато се извършва пълно сканиране на сайта. Можете също така ръчно да актуализирате тези резултати, като щракнете върху бутона Актуализиране на броячите.

en: This table contains data cells but does not have the required table header cells.
bg_BG: Тази таблица съдържа клетки с данни, но няма необходимите клетки за заглавия на таблицата.

en: This text appears visually styled like a heading but is not marked up with a heading tag.
bg_BG: Този текст изглежда визуално стилизиран като заглавие, но не е маркиран с таг за заглавие.

en: This text is smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
bg_BG: Този текст е по-малък от 10 пиксела и може да е труден за четене.

en: This will clear all issues for this post. A save will be required to trigger a fresh scan of the post content. Do you want to continue?
bg_BG: Това ще изчисти всички проблеми за тази публикация. Ще е необходимо запазване, за да се задейства ново сканиране на съдържанието на публикацията. Искате ли да продължите?

en: Three Flashes
bg_BG: Три премигвания

en: Three Flashes or Below Threshold
bg_BG: Три премигвания или под прага

en: Timeouts
bg_BG: Изтичане на време

en: Timing Adjustable
bg_BG: Регулируемо време

en: To check content other than posts and pages, please
bg_BG: За да проверите съдържание, различно от публикации и страници, моля

en: Transcripts provide access to audio and video content for individuals who are deaf, hard of hearing, or prefer to read rather than listen. Without a transcript, important information may be missed.
bg_BG: Транскриптите осигуряват достъп до аудио и видео съдържание за хора, които са глухи, с увреден слух или предпочитат да четат, вместо да слушат. Без транскрипт важна информация може да бъде пропусната.

en: Type your email
bg_BG: Въведете вашия имейл

en: Type your first name
bg_BG: Въведете вашето име

en: URLs Scanned
bg_BG: Сканирани URL адреси

en: URLs Scanned:
bg_BG: Сканирани URL адреси:

en: URLs with 100% score
bg_BG: URL адреси със 100% резултат

en: Unable to redirect to upgrade page.
bg_BG: Невъзможно е пренасочването към страницата за надграждане.

en: Underline Links
bg_BG: Подчертаване на връзки

en: Underlined Text
bg_BG: Подчертан текст

en: Underlined text is commonly associated with links. When non-link text is underlined, it can be confusing for users, especially those with cognitive disabilities or those relying on visual cues to identify links.
bg_BG: Подчертаният текст обикновено се свързва с връзки. Когато текст, който не е връзка, е подчертан, това може да бъде объркващо за потребителите, особено за тези с когнитивни затруднения или тези, които разчитат на визуални знаци, за да идентифицират връзките.

en: Understandable
bg_BG: Разбираемо

en: Unique Color Contrast Error | Unique Color Contrast Errors
bg_BG[0]: Уникална грешка в цветовия контраст
bg_BG[1]: Уникални грешки в цветовия контраст

en: Unique Error | Unique Errors
bg_BG[0]: Уникална грешка
bg_BG[1]: Уникални грешки

en: Unique Warning | Unique Warnings
bg_BG[0]: Уникално предупреждение
bg_BG[1]: Уникални предупреждения

en: Unlock Detailed Accessibility Reports
bg_BG: Отключете подробни отчети за достъпност

en: Unlock Pro Features (opens in new window)
bg_BG: Отключете Pro функциите (отваря се в нов прозорец)

en: Unset
bg_BG: Не е зададено

en: Unusual Words
bg_BG: Необичайни думи

en: Unusual or rare words are defined or explained, so users with cognitive disabilities or who are not familiar with the language can understand them.
bg_BG: Необичайните или редки думи са дефинирани или обяснени, така че потребителите с когнитивни увреждания или които не са запознати с езика да могат да ги разберат.

en: Update Counts
bg_BG: Актуализиране на броя

en: Update option wasn't successful
bg_BG: Актуализацията на опцията не беше успешна

en: Update your styles so that all text is at least %s in size. Use relative units like em or rem when possible to support user preferences and browser scaling.
bg_BG: Актуализирай стиловете си така, че целият текст да бъде поне %s по размер. Използвай относителни единици като em или rem, когато е възможно, за да поддържаш потребителските предпочитания и мащабирането на браузъра.

en: Upgrade Accessibility Checker
bg_BG: Подобрете Accessibility Checker

en: Upgrade Now
bg_BG: Надградете сега

en: Upgrade Sale Now
bg_BG: Промоция за надграждане сега

en: Upgrade to Accessibility Checker Pro
bg_BG: Надградете до Accessibility Checker Pro

en: Upgrade to Pro
bg_BG: Надгради до про

en: Upgrade to Scan
bg_BG: Надградете за сканиране

en: Upgrade to a paid version of Accessibility Checker from November 24th to December 3rd and get 30% off! Full site scanning, site-wide open issues report, ignore logs, and more.
bg_BG: Надстройте до платена версия на Accessibility Checker от 24 ноември до 3 декември и получете 30% отстъпка! Пълно сканиране на сайта, доклад за отворени проблеми в целия сайт, игнориране на регистрационни файлове и други.

en: Use coupon code GAAD25 from May 13th-May 21st to get access to full-site scanning and other pro features at a special discount. Not sure if upgrading is right for you?
bg_BG: Използвайте код за отстъпка GAAD25 от 13 май до 21 май, за да получите достъп до пълно сканиране на сайта и други професионални функции със специална отстъпка. Не сте сигурни дали надграждането е подходящо за вас?

en: Use of Color
bg_BG: Използване на цвят

en: Use the settings below to configure the frontend accessibility checker.
bg_BG: Използвайте настройките по-долу, за да конфигурирате проверката на достъпността за интерфейса.

en: Use this function to manually add the simplified summary to your theme within the loop.
bg_BG: Използвайте тази функция, за да добавите ръчно опростеното обобщение към вашата тема в рамките на цикъла.

en: Used for documents, media, and other non-scannable content that require manual testing and are likely to fail multiple WCAG success criteria.
bg_BG: Използва се за документи, медии и друго съдържание, което не може да бъде сканирано и изисква ръчно тестване, и вероятно ще не отговаря на множество критерии за успех на WCAG.

en: User interface components have names, roles, and values that can be programmatically determined, so assistive technologies can communicate them to users.
bg_BG: Компонентите на потребителския интерфейс имат имена, роли и стойности, които могат да бъдат програмно определени, така че помощните технологии да могат да ги съобщават на потребителите.

en: User restrictions on ignoring issues
bg_BG: Ограничения за потребителите при игнориране на проблеми

en: Username:
bg_BG: Потребителско име:

en: Users are informed about their location within a set of web pages, such as through breadcrumb navigation or a clear page title.
bg_BG: Потребителите са информирани за тяхното местоположение в рамките на набор от уеб страници, например чрез навигация с трохи или ясно заглавие на страницата.

en: Users are not interrupted by unexpected changes in content, and can control interruptions such as auto-updating content.
bg_BG: Потребителите не са прекъсвани от неочаквани промени в съдържанието и могат да контролират прекъсванията, като например автоматично обновяващо се съдържание.

en: Users are not required to enter the same information multiple times, reducing the risk of errors and saving time.
bg_BG: От потребителите не се изисква да въвеждат една и съща информация многократно, намалявайки риска от грешки и спестявайки време.

en: Users are warned of impending timeouts and can request more time or save their work before timing out.
bg_BG: Потребителите са предупредени за предстоящо изтичане на времето и могат да поискат повече време или да запазят работата си преди изтичането на времето.

en: Users can choose how blocks of text are presented, such as foreground and background colors, width, and line spacing, to make reading easier.
bg_BG: Потребителите могат да избират как да се представят блоковете текст, като например цветове на преден план и фон, ширина и разстояние между редовете, за да улеснят четенето.

en: Users can override text spacing to improve readability without losing content or functionality.
bg_BG: Потребителите могат да променят разстоянието между текстовете, за да подобрят четливостта, без да губят съдържание или функционалност.

en: Users can pause, stop, or hide moving, blinking, scrolling, or auto-updating information that starts automatically and lasts more than five seconds.
bg_BG: Потребителите могат да поставят на пауза, спрат или скрият движещата се, мигаща, превъртаща се или автоматично обновяваща се информация, която започва автоматично и продължава повече от пет секунди.

en: Users can turn off non-essential animations triggered by interactions, helping those who are sensitive to motion.
bg_BG: Потребителите могат да изключат несъществените анимации, задействани от взаимодействия, помагайки на тези, които са чувствителни към движение.

en: Version
bg_BG: Версия

en: Vestibular disorders
bg_BG: Вестибуларни разстройства

en: Videos must include accurate captions, transcripts, and audio descriptions (or enhanced transcripts) to be fully accessible to users who are deaf, hard of hearing, blind, or have cognitive disabilities.
bg_BG: Видеоклиповете трябва да включват точни субтитри, транскрипции и аудио описания (или разширени транскрипции), за да бъдат напълно достъпни за потребители, които са глухи, с увреден слух, слепи или имат когнитивни увреждания.

en: View %s landmark on website, opens a new window
bg_BG: Прегледайте %s забележителност на уебсайта, отваря се нов прозорец

en: View Accessibility Checker
bg_BG: Преглед на Accessibility Checker

en: View Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
bg_BG: Преглед на документацията на Accessibility Checker (отваря се в нов прозорец)

en: View All Open Issues
bg_BG: Преглед на всички отворени проблеми

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
bg_BG: Прегледайте проблем с ID %d на уебсайта, отваря се в нов прозорец

en: View Issues
bg_BG: Преглед на проблемите

en: View on page
bg_BG: Преглед на страницата

en: Visual Presentation
bg_BG: Визуално представяне

en: Visual information needed to identify user interface components and graphical objects has a contrast ratio of at least 3:1 against adjacent colors.
bg_BG: Визуалната информация, необходима за идентифициране на компонентите на потребителския интерфейс и графичните обекти, има контрастно съотношение от поне 3:1 спрямо съседните цветове.

en: W3 Schools: Accessibility Buttons & Links
bg_BG: W3 schools: достъпност на бутони и връзки

en: W3C ARIA Authoring Practices Guide: Carousel (Slide Show or Image Rotator) Pattern
bg_BG: W3C ARIA Ръководство за авторски практики: Шаблон за карусел (слайдшоу или ротатор на изображения)

en: W3C Page Structure Tutorial: Headings
bg_BG: W3C Урок за структура на страницата: Заглавия

en: W3C Technique H30: Providing link text that describes the purpose of a link
bg_BG: W3C Техника H30: Предоставяне на текст за връзка, който описва целта на връзката

en: W3C Technique H44: Using the button element
bg_BG: W3C Техника H44: Използване на елемента button

en: W3C Technique H83: Using the target attribute to open a new window on user request and indicating this in link text
bg_BG: W3C Техника H83: Използване на атрибута target за отваряне на нов прозорец по заявка на потребителя и указване на това в текста на линка

en: W3C Tutorial on Images: Decorative Images
bg_BG: W3C Урок за изображения: Декоративни изображения

en: W3C Tutorial on Images: Functional Images
bg_BG: W3C Урок за изображения: Функционални изображения

en: W3C Tutorial on Images: Informative Images
bg_BG: W3C Урок за изображения: Информативни изображения

en: W3C Tutorial: Headings
bg_BG: W3C Урок: Заглавия

en: W3C Tutorial: Informative Images
bg_BG: W3C Урок: Информативни изображения

en: W3C: ARIA Authoring Practices - aria-hidden
bg_BG: W3C: ARIA Практики за авторство - aria-hidden

en: W3C: Carousels Tutorial
bg_BG: W3C: Урок за карусели

en: W3C: Focus Order and Keyboard Navigation
bg_BG: W3C: Ред на фокуса и клавиатурна навигация

en: W3C: G152: Setting animated gif images to stop blinking after n cycles (within 5 seconds)
bg_BG: W3C: G152: Настройване на анимирани gif изображения да спрат да мигат след n цикъла (в рамките на 5 секунди)

en: W3C: H44 – Using label elements to associate text labels with form controls
bg_BG: W3C: H44 – Използване на елементи label за свързване на текстови етикети с контроли във формуляри

en: W3C: H51 - Using table markup to present tabular information
bg_BG: W3C: H51 - Използване на маркиране на таблици за представяне на таблична информация

en: W3C: HTML Image Maps
bg_BG: W3C: HTML карти с изображения

en: W3C: Labeling Controls
bg_BG: W3C: Етикетиране на контроли

en: W3C: Language of Page
bg_BG: W3C: Език на страницата

en: W3C: Making Content Usable for People with Cognitive and Learning Disabilities
bg_BG: W3C: Как да направим съдържанието използваемо за хора с когнитивни и обучителни затруднения

en: W3C: Media Alternatives
bg_BG: W3C: Медийни алтернативи

en: W3C: Tables Tutorial
bg_BG: W3C: Урок за таблици

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - Avoiding the use of the blink element
bg_BG: W3C: Техники за WCAG 2.1 - Избягване на използването на елемента blink

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - H64: Using the title attribute of the iframe element
bg_BG: W3C: Техники за WCAG 2.1 - H64: Използване на атрибута title на iframe елемента

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H42: Using h1–h6 to identify headings
bg_BG: W3C: Техники за WCAG 2.1 – H42: Използване на h1–h6 за идентифициране на заглавия

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H45: Using longdesc
bg_BG: W3C: Техники за WCAG 2.1 – H45: Използване на longdesc

en: W3C: Transcripts Documentation
bg_BG: W3C: Документация за транскрипти

en: W3C: Understanding Guideline 1.2
bg_BG: W3C: Разбиране на Насока 1.2

en: W3C: Using HTML headings to identify headings
bg_BG: W3C: Използване на HTML заглавия за идентифициране на заглавия

en: Want to do more with Accessibility Checker? %1$sUnlock Pro Features%2$s
bg_BG: Искате да правите повече с Accessibility Checker? %1$sОтключете Pro функциите%2$s

en: Warning Count
bg_BG: Брой предупреждения

en: Warnings
bg_BG: Предупреждения

en: Warnings:
bg_BG: Предупреждения:

en: Watch a video of Accessibility Checker in use.
bg_BG: Гледайте видео за използването на Accessibility Checker.

en: Way to go! Accessibility Checker cannot find any accessibility problems in the content it tested. Some problems cannot be found by automated tools so don't forget to
bg_BG: Браво! Accessibility Checker не може да открие никакви проблеми с достъпността в тестваното съдържание. Някои проблеми не могат да бъдат открити от автоматизирани инструменти, така че не забравяйте да

en: We follow the <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) version 2.1</a> as our guiding principle for determining accessibility. These are internationally agreed-upon standards that cover a wide range of recommendations and best practices for making content useable. As we add new pages and functionality to our website, all designs, code, and content entry practices are checked against these standards.
bg_BG: Следваме <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Указанията за достъпност на уеб съдържанието (WCAG) версия 2.1</a> като наш водещ принцип за определяне на достъпността. Това са международно признати стандарти, които обхващат широк спектър от препоръки и най-добри практики за създаване на използваемо съдържание. Когато добавяме нови страници и функционалности към нашия уебсайт, всички дизайни, код и практики за въвеждане на съдържание се проверяват спрямо тези стандарти.

en: We welcome comments, questions, and feedback on our website. If you are using assistive technologies and are having difficulty using our website, please email [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] or give us a call at [YOUR PHONE NUMBER]. We will do our best to assist you and resolve issues.
bg_BG: Приветстваме коментари, въпроси и обратна връзка относно нашия уебсайт. Ако използвате помощни технологии и имате затруднения при използването на нашия уебсайт, моля, изпратете имейл на [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] или ни се обадете на [YOUR PHONE NUMBER]. Ще направим всичко възможно да ви помогнем и да разрешим проблемите.

en: Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require any content with a reading level above 9th grade to have an alternative that is easier to read. Simplified summary text is added on the readability tab in the Accessibility Checker meta box on each post's or page's edit screen.
bg_BG: Указанията за достъпност на уеб съдържание (WCAG) на ниво AAA изискват всяко съдържание с ниво на четене над 9-ти клас да има алтернатива, която е по-лесна за четене. Опростеният обобщаващ текст се добавя в раздела за четливост в мета полето на Accessibility Checker на екрана за редактиране на всеки пост или страница.

en: Web pages have descriptive titles that help users understand the topic or purpose of the page.
bg_BG: Уеб страниците имат описателни заглавия, които помагат на потребителите да разберат темата или целта на страницата.

en: WebAIM Contrast Checker
bg_BG: WebAIM Проверка на контраста

en: WebAIM: Creating Accessible Excel Spreadsheets
bg_BG: WebAIM: Създаване на достъпни Excel таблици

en: WebAIM: Creating Accessible PowerPoint Presentations
bg_BG: WebAIM: Създаване на достъпни PowerPoint презентации

en: WebAIM: Creating Accessible Word Documents
bg_BG: WebAIM: Създаване на достъпни Word документи

en: WebAIM: Links and Hypertext
bg_BG: WebAIM: Връзки и хипертекст

en: WebAIM: PDF Accessibility
bg_BG: WebAIM: PDF достъпност

en: Website
bg_BG: Уебсайт

en: Website accessibility is an ongoing process. We continually test content and features for WCAG 2.1 Level AA compliance and remediate any issues to ensure we meet or exceed the standards. Testing of our website is performed by our team members using industry-standard tools such as the %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, color contrast analyzers, keyboard-only navigation techniques, and Flesch-Kincaid readability tests.
bg_BG: Достъпността на уебсайтовете е постоянен процес. Ние непрекъснато тестваме съдържанието и функциите за съответствие с WCAG 2.1 Ниво AA и отстраняваме всички проблеми, за да гарантираме, че отговаряме или надвишаваме стандартите. Тестването на нашия уебсайт се извършва от членовете на нашия екип, използвайки стандартни за индустрията инструменти като %1$sAccessibility Checker WordPress плъгин%2$s, анализатори на цветовия контраст, техники за навигация само с клавиатура и тестове за четивност Flesch-Kincaid.

en: Welcome to Accessibility Checker
bg_BG: Добре дошли в Accessibility Checker

en: What to do if a Plugin You’re Using has Accessibility Errors
bg_BG: Какво да правите, ако плъгин, който използвате, има грешки в достъпността

en: What to do if there are Accessibility Errors in Your Theme
bg_BG: Какво да правите, ако има грешки в достъпността във вашата тема

en: When Required
bg_BG: Когато е необходимо

en: When a link opens in a new tab or window without warning, it can be disorienting, especially for users with cognitive disabilities, screen reader users, or anyone relying on keyboard navigation. They may not realize a new context has opened or understand how to return.
bg_BG: Когато линк се отваря в нов раздел или прозорец без предупреждение, това може да бъде дезориентиращо, особено за потребители с когнитивни увреждания, потребители на екранни четци или всеки, който разчита на клавиатурна навигация. Те може да не осъзнаят, че се е отворил нов контекст или да не разберат как да се върнат.

en: When alternative text repeats nearby text or appears identically across multiple images, it creates confusion for screen reader users. Repetition provides no additional context and makes it difficult to distinguish between different elements or understand their purpose.
bg_BG: Когато алтернативният текст повтаря близък текст или се появява идентично в множество изображения, това създава объркване за потребителите на екранни четци. Повторението не предоставя допълнителен контекст и затруднява разграничаването между различните елементи или разбирането на тяхната цел.

en: When an element receives focus, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how to interact with the element.
bg_BG: Когато елемент получи фокус, това не причинява неочаквани промени, които биха могли да объркат потребителя, и е ясно как да се взаимодейства с елемента.

en: When an element receives keyboard focus, it is at least partially visible and not hidden by other content.
bg_BG: Когато елемент получи фокус от клавиатурата, той е поне частично видим и не е скрит от друго съдържание.

en: When an element receives keyboard focus, it is fully visible and not hidden by other content.
bg_BG: Когато елемент получи фокус от клавиатурата, той е напълно видим и не е скрит от друго съдържание.

en: When an input field receives data, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how the data will be used.
bg_BG: Когато поле за въвеждане получава данни, това не причинява неочаквани промени, които биха могли да объркат потребителя, и е ясно как ще бъдат използвани данните.

en: When navigating with a keyboard, focus moves in a logical order that preserves meaning and operability.
bg_BG: При навигация с клавиатура, фокусът се премества в логичен ред, който запазва смисъла и функционалността.

en: When to Ignore Accessibility Errors
bg_BG: Кога да игнорирате грешки в достъпността

en: Where We're Improving
bg_BG: Къде подобряваме

en: Why do we say 100% Passed Tests, Not 100% Accessible?
bg_BG: Защо казваме 100% преминали тестове, а не 100% достъпни?

en: WordPress: Table block documentation
bg_BG: WordPress: Документация за блок таблица

en: WordPress: The CSS class screen-reader-text
bg_BG: WordPress: CSS класът screen-reader-text

en: Write A Review
bg_BG: Напишете рецензия

en: You do not have permission to edit this post.
bg_BG: Нямате разрешение да редактирате тази публикация.

en: You do not have permission to view this information for this post.
bg_BG: Нямате разрешение да преглеждате тази информация за тази публикация.

en: Your content has a reading level at or below 9th grade and does not require a simplified summary.
bg_BG: Вашето съдържание има ниво на четене равно или под 9-ти клас и не изисква опростено резюме.

en: Your site has a large number of issues. For performance reasons, not all issues have been included in this summary.
bg_BG: Вашият сайт има голям брой проблеми. От съображения за производителност не всички проблеми са включени в това резюме.

en: Your site has accessibility issues that should be addressed as soon as possible to ensure compliance with accessibility guidelines.
bg_BG: Вашият сайт има проблеми с достъпността, които трябва да бъдат адресирани възможно най-скоро, за да се осигури съответствие с насоките за достъпност.

en: Your user account doesn't have permission to ignore this issue.
bg_BG: Вашият потребителски акаунт няма разрешение да игнорира този проблем.

en: Zooming and Scaling Disabled
bg_BG: Мащабирането и увеличаването са деактивирани

en: [IT MAY HELP TO REVIEW THE OPEN ISSUES TAB TO SEE THE MOST COMMON PROBLEMS]
bg_BG: [МОЖЕ ДА Е ПОЛЕЗНО ДА ПРЕГЛЕДАТЕ РАЗДЕЛА С ОТВОРЕНИ ПРОБЛЕМИ, ЗА ДА ВИДИТЕ НАЙ-ЧЕСТИТЕ ПРОБЛЕМИ]

en: [LIST ACCESSIBILITY FEATURES HERE]
bg_BG: [СПИСЪК С ФУНКЦИИ ЗА ДОСТЪПНОСТ ТУК]

en: [LIST ITEMS YOU'RE WORKING TO FIX HERE]
bg_BG: [СПИСЪК С ЕЛЕМЕНТИ, ВЪРХУ КОИТО РАБОТИТЕ ЗА ПОПРАВКА ТУК]

en: [YOUR COMPANY NAME] is committed to providing a fully accessible website experience for all users of all abilities, including those who rely on assistive technologies like screen readers, screen enlargement software, and alternative keyboard input devices to navigate the web.
bg_BG: [YOUR COMPANY NAME] се ангажира да предоставя напълно достъпно уеб изживяване за всички потребители с всякакви способности, включително тези, които разчитат на помощни технологии като екранни четци, софтуер за увеличаване на екрана и алтернативни устройства за въвеждане с клавиатура, за да навигират в мрежата.

en: and
bg_BG: и

en: button
bg_BG: бутон

en: click
bg_BG: щракнете

en: click here
bg_BG: щракнете тук

en: close ad
bg_BG: затвори рекламата

en: continue
bg_BG: продължете

en: continue reading
bg_BG: продължете да четете

en: details
bg_BG: подробности

en: detected.
bg_BG: открити.

en: download
bg_BG: изтегли

en: error | errors
bg_BG[0]: грешка
bg_BG[1]: грешки

en: go here
bg_BG: отидете тук

en: here
bg_BG: тук

en: iframe Missing Title
bg_BG: iframe без заглавие

en: ignored issue | ignored issues
bg_BG[0]: игнориран проблем
bg_BG[1]: игнорирани проблеми

en: keep reading
bg_BG: продължете да четете

en: learn more
bg_BG: научете повече

en: link
bg_BG: връзка

en: manually test your site
bg_BG: тествате ръчно вашия сайт

en: more
bg_BG: още

en: more details
bg_BG: повече подробности

en: more...
bg_BG: още...

en: more…
bg_BG: още…

en: new document
bg_BG: нов документ

en: new tab
bg_BG: нов раздел

en: new window
bg_BG: нов прозорец

en: open
bg_BG: отвори

en: opens a new window
bg_BG: отваря се в нов прозорец

en: permalink of
bg_BG: постоянна връзка към

en: permalink to
bg_BG: постоянна връзка към

en: read more
bg_BG: прочетете още

en: this page
bg_BG: тази страница

en: upgrade to pro
bg_BG: надградете до pro

en: version
bg_BG: версия

en: warning | warnings
bg_BG[0]: предупреждение
bg_BG[1]: предупреждения

en: 🎉 Black Friday special! 🎉
bg_BG: 🎉 Специална оферта за Черен петък! 🎉

en: 🎉 Get 25% off Accessibility Checker Pro in honor of Global Accessibility Awareness Day! 🎉
bg_BG: 🎉 Получете 25% отстъпка за Accessibility Checker Pro в чест на Глобалния ден за осведоменост за достъпността! 🎉
